news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Thrash Attack #24 na początku września

  2017-07-31

  24 edycja undergroundowej, lubelskiej imprezy Thrash Attack zaplanowana została na 2 września. Tym razem piewcami metalu będą:

  INSIDIUS - death metal/ Olsztyn
  Na traszataku grali półtora roku temu i wgnietli w ziemie. Ponoć sam sir M.Kmiołek usłyszawszy co tam się odjaniepawliło wybłagał Generała by ten wzioł ich na blickrig i w ten sposób ruszyli w trasę po całej polsce u boku Vader sprawiając iż trasa zaczęła przynosić zyski. Szybko jednak zatęsknili za traszatakową biesiadą. Prosili i prosili. A niech im tam – panie i panowie INSIDIUS jako danie główne!!
  www.facebook.com/pg/InsidiusPoland/
  www.youtube.com/watch?v=E2m5esnPrx4

  VARMIA - black\folk metal/ Olsztyn
  Thrash Attack to biesiada, a jak biesiada to i pieśni korzeniami sięgające prasłowiańskich czasów gdzie szalały żywioły a plony niszczył wiatr ;) Varmia w swoim dorobku ma świetny album nagrany na setke w … stodole! To jest tak punkowe że nie zastanawiałem się ani sekundy. No i fani black metalu też będą zadowoleni, tak więc witamy na pokładzie chlebem i vódą!
  www.facebook.com/varmiaband/
  www.youtube.com/watch?v=PjXiVgsRwt0

  CONCATENATION - death\thrash/ Płock
  Chłopaki stanowią trzon tzw Necro crew z którym organizują cyklicznie tzn Necrobroderhood festiwal, czyli taki traszatak po płocku. Przyłoić potrafią konkretnie – szybko i ostro, no i mają plecu u Różala więc szacun na dzielni + 10. Oj będzie się działo!
  www.facebook.com/pg/concatenationband
  www.youtube.com/watch?v=qX_xZknzIa0&

  2.09.2017 (sobota)
  KANDEJA Pub – Lublin, ul. Cicha 2
  START: 19.00
  WJAZD: 10 PLN

  > Wydarzenie na FB <

   

  added by: Olo
  source: R.O.D.

  InsidiusVarmiaConcatenationThrash Attack


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.