news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Ectoplasma (gre) zapowiada drugą płytę

  2018-01-12

  Działający w Atenach old schoolowi death metalowcy z Ectoplasma zapowiedzieli na 22 stycznia premierę swojego drugiego pełnowymiarowego albumu, zatytułowanego "Cavern of Foul Unbeings". Tytuł ten ukaże się nakładem hiszpańskiego labelu Memento Mori, fani sonicznych rzygowin pokroju Autopsy, Baphomet, Asphyx, Morta Skuld, Grave czy Demigod - to dla Was!

   Trackilista:

  1 Amorphous Atrocity (Intro)

  2 Entranced In Blood

  3 Mortified And Despised

  4 Seized In Cimmerian Darkness

  5 Cavern Of Foul Unbeings

  6 Primeval Haunting

  7 Reanimated In Trioxin

  8 The Unspeakable One

  9 GhoulSpawn

  10 Disembodied Voice

  11 The Immortals (Unleashed Cover)


  www.facebook.com/Ectoplasma-1579524392276613

  www.ectoplasma187.bandcamp.com

  www.memento-mori.es

  www.facebook.com/memento.mori.label

  added by: Paweł Palica
  source: Memento Mori

  ectoplasma


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.