news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Taphos (den) - utwory z demo i EP na jednym CD

  2018-01-29

  Szwedzka Blood Harvest zapowiada na 6 kwietnia wydanie na jednym CD dwóch pierwszych materiałów młodych, duńskich, staroszkolnych death metalowców z Taphos - "Demo MMXVI" i siedmiocalową "EP MMXVII". Nagrane w 2016 roku "Demo MMXVI" dodatkowo ukaże się też na oddzielnym 12" winylu.

  Wszystkie kawałki dostępne są poniżej na bandcampie wytwórni:

  Taphos zakończyli niedawno nagrania swojego debiutanckiego albumu "Premonition", którego wydanie Blood Harvest planuje wstępnie na przełom wiosny i lata. W tej chwili materiał jest masterowany w studio Resonance Sound przez Daniela Lowndesa. Trzy utwory w wersji promocyjnej wrzucili już w listopadzie na kasetę, którą można zamawiać bezpośrednio u zespołu na ich profilu Bigcartel: taphos.bigcartel.com lub posłuchać na ich bandcampie.


  taphos.bandcamp.com/
  facebook.com/taphosdeath

  www.bloodharvest.se
  bloodharvestrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/pages/Blood-Harvest-Records/300012152033

  added by: Olo
  source: Blood Harvest

  Blood HarvestTaphos


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.