news

the newest reviews

Mortuous

Through Wilderness ___2018
Fantastyczny kawał ponurej, oldskulowej mielony z masywnymi zwolnieniami, których nie powstydziłaby się nawet branża motoryzacyjna w USA w okresie kryzysu. Rzadko się zdarza żeby amerykański zespół tak udanie sięgał także do europejskich źródeł, ale kalifornijski Mortuous doskonale łączy miłość do “Onward to Golgotha”, “Mental Funeral” i “Cause of Death” z kultem ...

Crawl

Rituals ___2018
Szwecja gra Szwecję. Może i zielone światło dla trendu na to granie już zgasło, ale jeszcze niektórzy dodają gazu żeby załapać się na końcówkę żółtego. Szansę na realne zaistnienie w gronie rekultywatorów szwedzkiego old school death metalu mają już teraz tylko ci, którzy robią to naprawdę kurewsko dobrze, ale szczęśliwie Crawl łapie się do tej grupy. W dodatku wybrali...

news

 • Zmarł Valeo, gitarzysta Vesania

  2018-02-01

  Dziś rano, w wieku 37 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Marcin "Valeo" Walenczykowski, gitarzysta Vesania i Sammath Naur. Zespół o jego śmierci powiadomił kilka godzin temu na swoim profilu na FB.

  Valeo dołączył do Vesania jako drugi gitarzysta w 2005 roku. Wcześniej, od 2001 terminował w death metalowym Mortis Dei, a trzy lata później zasilił szeregi Sammath Naur, gdzie grał na gitarze i klawiszach. Od 2006 roku występował w grupie The Blantet, a latach 2009-2010 grał także w stołecznym Rootwater.

   

  www.facebook.com/VesaniaOfficial
  www.vesania.pl

  added by: Olo
  source: fb / Vesania

  VesaniaValeo


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.