news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Afgrund (swe) w Selfmadegod, nowa płyta na CD już w tym miesiącu

  2018-02-11

  Szwedzko-fińskie trio Afgrund podpisało papiery z nasza krajową Selfmadegod na wydanie swojego czwartego długograja "The Dystopian". Będzie to pierwszy od sześciu lat nowy materiał zespołu i zawiera on 11 kawałków intensywnego szwedzkiego grind core'a w stylu Nasum, Rotten Sound, Gadget i tym podobnych. Nagrania, miksy i mastering zostały zrobione w studio Mean Seed Labs należacym do Panu Posti, pałkera zespołu. Afgrund wypuścili ten materiał w formacie cyfrowym 5 stycznia b.r., a dzięki Selfmadegod dostaniemy go na fizycznym nośniku (CD) 23 lutego. Kawałka "Archaic Plague" możecie posłuchać poniżej:

  Tracklista:
  1. Limitless Source of Power 01:56
  2. Ruttna 00:56
  3. Re-Exordium 02:50
  4. Callous 02:57
  5. Royalty of Crust 00:56
  6. Crossfire Agent 01:54
  7. (Yet) Another Way to Kill 01:42
  8. The Great Rift 03:14
  9. Archaic Plague 01:52
  10. Smasher of Skulls 02:25
  11. Demise Strategy 02:44

   

  www.facebook.com/afgrundgrindcoreofficial/
  afgrundofficial.bandcamp.com/
  www.selfmadegod.com
  www.facebook.com/selfmadegod

  added by: Olo
  source: Selfmadegod Records

  AfgrundSelfmadegod Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.