TODAY IS A RELEASE DAY OF

CULTUS PROFANO

SACRAMENTUM OBSCURUS

news

the newest reviews

Undead

Redemption ___2016
Hiszpańsko/brytyjski kwartet Undead uraczył mnie kilka dobrych miesięcy temu swoją kolejną epką (tym razem na CD) i jestem z tego powodu równie szczęśliwy jak komisja Macierewicza ze znalezienia nowego dowodu na bombę w Tupolewie. W przypadku Undead mamy jednak prawdziwy, a nie urojony wybuch prosto w twarz czterema konkretnymi petardami, z których każda trwa niewiele ponad trzy minuty...

Rotheads

Sewer Fiends ___2018
Rotheads powstało jako poboczny projekt trójki muzyków eksperymentalnego doom/noise/stonerowego Keeng Ra'at. Tutaj jednak ich założeniem było granie stuprocentowego old school death metalu. Po dosyć obiecującym demo "Unfazed by Death" z kwietnia 2016 (które można sprawdzić na bandcampie zespołu), po kilku zmianach personalnych i po zagraniu paru koncertów - w tym najbardziej...

news

 • Afgrund (swe) w Selfmadegod, nowa płyta na CD już w tym miesiącu

  2018-02-11

  Szwedzko-fińskie trio Afgrund podpisało papiery z nasza krajową Selfmadegod na wydanie swojego czwartego długograja "The Dystopian". Będzie to pierwszy od sześciu lat nowy materiał zespołu i zawiera on 11 kawałków intensywnego szwedzkiego grind core'a w stylu Nasum, Rotten Sound, Gadget i tym podobnych. Nagrania, miksy i mastering zostały zrobione w studio Mean Seed Labs należacym do Panu Posti, pałkera zespołu. Afgrund wypuścili ten materiał w formacie cyfrowym 5 stycznia b.r., a dzięki Selfmadegod dostaniemy go na fizycznym nośniku (CD) 23 lutego. Kawałka "Archaic Plague" możecie posłuchać poniżej:

  Tracklista:
  1. Limitless Source of Power 01:56
  2. Ruttna 00:56
  3. Re-Exordium 02:50
  4. Callous 02:57
  5. Royalty of Crust 00:56
  6. Crossfire Agent 01:54
  7. (Yet) Another Way to Kill 01:42
  8. The Great Rift 03:14
  9. Archaic Plague 01:52
  10. Smasher of Skulls 02:25
  11. Demise Strategy 02:44

   

  www.facebook.com/afgrundgrindcoreofficial/
  afgrundofficial.bandcamp.com/
  www.selfmadegod.com
  www.facebook.com/selfmadegod

  added by: Olo
  source: Selfmadegod Records

  AfgrundSelfmadegod Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.