news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Afgrund (swe) w Selfmadegod, nowa płyta na CD już w tym miesiącu

  2018-02-11

  Szwedzko-fińskie trio Afgrund podpisało papiery z nasza krajową Selfmadegod na wydanie swojego czwartego długograja "The Dystopian". Będzie to pierwszy od sześciu lat nowy materiał zespołu i zawiera on 11 kawałków intensywnego szwedzkiego grind core'a w stylu Nasum, Rotten Sound, Gadget i tym podobnych. Nagrania, miksy i mastering zostały zrobione w studio Mean Seed Labs należacym do Panu Posti, pałkera zespołu. Afgrund wypuścili ten materiał w formacie cyfrowym 5 stycznia b.r., a dzięki Selfmadegod dostaniemy go na fizycznym nośniku (CD) 23 lutego. Kawałka "Archaic Plague" możecie posłuchać poniżej:

  Tracklista:
  1. Limitless Source of Power 01:56
  2. Ruttna 00:56
  3. Re-Exordium 02:50
  4. Callous 02:57
  5. Royalty of Crust 00:56
  6. Crossfire Agent 01:54
  7. (Yet) Another Way to Kill 01:42
  8. The Great Rift 03:14
  9. Archaic Plague 01:52
  10. Smasher of Skulls 02:25
  11. Demise Strategy 02:44

   

  www.facebook.com/afgrundgrindcoreofficial/
  afgrundofficial.bandcamp.com/
  www.selfmadegod.com
  www.facebook.com/selfmadegod

  added by: Olo
  source: Selfmadegod Records

  AfgrundSelfmadegod Records


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.