news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Third Storm (swe) - na pierwszy długograj musimy poczekać do jesieni

  2018-04-03

  Jak informują szwedzcy black/doom metalowcy z Third Storm, ich pierwszy pełnoczasowy album będzie nosił tytuł "The Grand Manifestation" i ukaże się 19 października na winylu i CD za sprawą ich dotychczasowego wydawcy - Dark Descent Records, która wydała w 2015 ich epkę "Tarîtîya Me". Zespół miał pierwotnie nadzieję, że ich pełny debiut ukaże się jeszcze przed latem, ale "z różnych przyczyn nie jest to możliwe". Podobno warto będzie jednak zaczekać bo zespół obiecuje, że "będzie to bardzo specjalne wydawnictwo, wielkie muzyczne przedsięwzięcie, które porazi Wasze dusze (zdecydowanie nie da słabeuszy!) i jest to też koncept album - część pierwsza "Trylogii Pherighai".

  Nagrania miały miejsce w okresie od września do listopada zeszłego roku w Home Sweet Home Studios a miksy zrobione zostały na przełomie grudnia i stycznia w Studio Dead Dog Farm. Więcej info i pierwsze próbki audio już wkrótce, a tymczasem zespół udostępnia okładkę, której autorem jest Raul Gonzalez i spis kawałków na wersję winylową:  Strona A:
  Prima Mobilae 6:28
  As The Stars Watched The Birth Of Eternity 5:01
  The Third Thought From The Sun 6:14
  Sapiens Formulae 2:15

  Strona B:
  Through Eyes Of The Omnipresent 4:25
  Forgotten Deity 8:13
  Gorakaathuar 6:06
  In Wrath Enshrouded 4:34

   

   

  Third Storm:
  Heval Bozarslan: wokal
  David Eriksson: gitara
  Hasse Hansson: gitara
  Daniel Ekeroth: bas
  Alvaro Svanerö: bębny

  www.facebook.com/thirdstorm
  www.thirdstorm.nu
  www.darkdescentrecords.com
  www.facebook.com/DarkDescentRecords

  added by: Olo
  source: fb.com/thirdstorm

  Third StormDark Descent Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.