news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Psychotropic Transcendental (pl) wrócili z drugą płytą

  2018-05-14

  Po prawie piętnastu latach od debiutu, Psychotropic Transcendental wraca z drugą płytą. Bielski zespół zaistniał wydanym własnym sumptem krążkiem "Ax libereld...", który pomimo podziemnego statusu został bardzo ciepło przyjęty. Zespół rozpoczął pracę nad kolejnym albumem w latach 2005-2008 i wtedy też zamilkł na długi czas.

  ".​.​. lun yolina un yolina thu Dar​-​davogh .​.​." to zapis tego okresu. Prawie 80 minut materiału zmiksowanego wiosną 2018 przez Haldora Grunberga ujrzało światło dzienne 13 maja.

  Oniryczne, transowe kompozycje zaśpiewane w języku var-inath, stworzonym na potrzeby zespołu po raz ostatni uniosą słuchaczy w malowniczy świat Psychotropic Transcendental. Zapowiedzią podróży jest utwór "Float wid xeruaned Rattha" udostępniony w serwisie bandcamp:


  tracklista:
  1. Mahad Lavor sa-zax
  2. ...Luvan daar quorkugh
  3. ...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...
  4. Lavor ni termaned
  5. Iin Varandhaar iin Badenath mahad Karviin
  6. Float wid xeruaned Rattha
  7. Zig Il-saghar iin Il-saghar
  8. Wid Arra float
  9. Hoxathilag

  mixed and mastered in 2018
  by Haldor Grunberg at Satanic Audio
  www.facebook.com/satanicaudio/

  Kumala - guitars
  Chrzaniec - bass
  Gnat - drums
  K-vass - vocals

   

  www.facebook.com/PsychotropicTranscendental/

  added by: Olo
  source: K-vass / Psychotropic Transcendental

  Psychotropic TranscendentalK-vass


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.