news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Ralph Santolla nie żyje /update/

  2018-06-01

  Gitarzysta Ralph Santolla, mający w dorobku grę w Iced Earth, Death, Deicide, Obituary zapadł w śpiączkę po ataku serca, którego doznał we wtorek 29 maja. Jak relacjonowała jego matka Sue Santolla-Rocha na facebooku:

  "Ralph myślał w sobotę, że ugryzł go pająk. Poszedł do szpitala i okazało się, że nie jest to pająk, ale skrzep. We wtorek wieczorem upadł i miał zawał. John  Rocha robił mu resuscytację do przyjazdu karetki. Jego serce zatrzymało się, ale udało im się przywrócić jego pracę.

  Czynności życiowe wyglądają stabilnie, ale pozostaje w śpiączce. Jest podłączony do respiratora, ale oddycha też samodzielnie. Lekarze wolą jednak nie przeciążać jego organizmu. Największym zmartwieniem jest teraz fakt, że pozostaje w śpiączce. Nad całą resztą panują lekarze."

  Jak dodała kilka dni później "Doktor postanowił o wykonaniu dziś testów neurologicznych. Nadzieja jest bardzo nikła. Każdy kto chce się z nim zobaczyć może przyjść."

  /Update 06.06/ W dniu dzisiejszym Ralph został odłączony od aparatury podtrzymującej jego życie. Santolla zmarł w wieku 48 lat. Jego matka przekazała też informację, że niewydana muzyka z jego projektu Devil's Highway doczeka się oficjalnego wydania.


  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  Ralph SantollaDeicideObituaryIced EarthDeathDevil`s Highway


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.