news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Ralph Santolla nie żyje /update/

  2018-06-01

  Gitarzysta Ralph Santolla, mający w dorobku grę w Iced Earth, Death, Deicide, Obituary zapadł w śpiączkę po ataku serca, którego doznał we wtorek 29 maja. Jak relacjonowała jego matka Sue Santolla-Rocha na facebooku:

  "Ralph myślał w sobotę, że ugryzł go pająk. Poszedł do szpitala i okazało się, że nie jest to pająk, ale skrzep. We wtorek wieczorem upadł i miał zawał. John  Rocha robił mu resuscytację do przyjazdu karetki. Jego serce zatrzymało się, ale udało im się przywrócić jego pracę.

  Czynności życiowe wyglądają stabilnie, ale pozostaje w śpiączce. Jest podłączony do respiratora, ale oddycha też samodzielnie. Lekarze wolą jednak nie przeciążać jego organizmu. Największym zmartwieniem jest teraz fakt, że pozostaje w śpiączce. Nad całą resztą panują lekarze."

  Jak dodała kilka dni później "Doktor postanowił o wykonaniu dziś testów neurologicznych. Nadzieja jest bardzo nikła. Każdy kto chce się z nim zobaczyć może przyjść."

  /Update 06.06/ W dniu dzisiejszym Ralph został odłączony od aparatury podtrzymującej jego życie. Santolla zmarł w wieku 48 lat. Jego matka przekazała też informację, że niewydana muzyka z jego projektu Devil's Highway doczeka się oficjalnego wydania.


  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  Ralph SantollaDeicideObituaryIced EarthDeathDevil`s Highway


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.