news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Undergang (dk) i Corpsessed (fin) 19 lipca we Wrocławiu

  2018-06-13

  Duński, death metalowy, autopsowaty buldożer Undergang jedzie w lipcu na trasę po Europie. Towarzyszyć im mają dwaj podopieczni Dark Descent z Finlandii - w pierwszej części, od 6 do 14 lipca ma to być Gorephilia, a w drugiej, od 15 do 20 lipca czciciele kultu Przedwiecznych - Corpsessed (21 lipca obydwa zespoły grają też w Trutnovie na Obscene Extreme). I to właśnie ten drugi śmiertelny zestaw pojawi się na jedynym koncercie w Polsce 19 lipca (czwartek) we Wrocławiu.

  Zainteresowani znajdą więcej info śledząc to wydarzenie na FB.

   

  www.facebook.com/undergangktdm
  undergang.bandcamp.com
  www.facebook.com/Corpsessed

  added by: Olo
  source: No Gods No Masters

  UndergangCorpsessed


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.