news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Cognitive (usa) ujawniają szczegóły nowego albumu

  2018-08-16

  Brutal death metalowcy z New Jersey - Cognitive ujawniają szczegóły swojego nadchodzącego, trzeciego albumu "Matricide". Album ukaże się 26 października nakładem Unique Leader i jak zapowiada wytwórnia "ukazuje zespół, który przekracza kolejne granice intensywności, technicznego chaosu, maltretującej brutalności i miażdżącego groove".

  Gitarzysta Rob Wharton komentuje: "Zespół poświęcił naprawdę masę czasu na upewnienie się, że album ten będzie inny niż poprzedni "Deformity". Jesteśmy wprawdzie niebywale szczęśliwi z tego jak został on odebrany, ale tym razem chcieliśmy spróbować czegoś innego. Na nowym materiale poszliśmy mocno do przodu w rozwoju naszej techniki gry, ale, pomimo tego, że kawałki są znacznie trudniejsze do odegrania, to chcieliśmy mieć pewność, że dostarczają nam dostatecznie wiele radości i że są odpowiednio chwytliwe. Wnieśliśmy do tego albumu masę nowych rzeczy, ale możemy Was zapewnić, że wciąż brzmimy charakterystycznie dla nas. Chcieliśmy, aby z jednej strony materiał był bardziej bezpośredni, ale też, aby wciąż w kawałkach było masę abstrakcyjnych pasaży. Zeszło nam się trochę ze zrobieniem tej płyty, ale jesteśmy przekonani, że to najlepsze nagranie w naszej karierze i jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc go Wam wreszcie zaprezentować."

   

  Nagrania 10 utworów na "Matricide" miały miejsce w studio Sylar Sound z AJ Vianą. Miksy i mastering są dziełem Alana Duches z West West Side Music (Six Feet Under, Hate Eternal, Revocation), a okładkę robił Pedro Sena (który pracował dla m.in. Ingested, Analepsy).

  Tracklista "Matricide":
  1. Omnicide
  2. Architect of Misery
  3. Matricide
  4. False Profit
  5. With Reckless Abandon
  6. Clouds of Rust
  7. Fragmented Perception
  8. Vessel of Violence
  9. Torn From The Void
  10. Denouement

  Pre-ordery ruszyć mają w najbliższych tygodniach.

   

  www.facebook.com/Cognitivenj
  cognitivedeathmetal.weebly.com
  www.facebook.com/UniqueLeaderRecords/
  www.uniqueleader.com

  added by: Olo
  source: Unique Leader Records

  CognitiveUnique Leader RecordsRob WhartonAJ VianaSylar Sound StudiosAlan DuchesWest West Side MusicPedro Sena


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.