news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Kraanium (nor) - klip z tekstami do utworu z nadchodzącego krążka "Slamchosis"

  2018-08-23

  Na 26 października Comatose Music wyznaczyła premierę nowego albumu niekoronowanych mistrzów brutal slam death metalu z Kraanium zatytułowanego "Slamchosis". Jak czytamy w notce prasowej: "Slamchosis zawiera 10 kawałków bulgoczącej brutalności, które wynoszą wszystko na nowy poziom szaleństwa. Znajdziecie tu wokale, które swoim nieludzkim brzmieniem drenują głęboko chorobotwórcze ścieki, riffy, które kruszą fundamenty i niepokoją tych, którzy od dawna leżą w grobach,  a pokręcone teksty sprawią, że udławisz się albo ze śmiechu, albo swoimi własnymi wymiocinami - zależnie od tego jak zdeprawowane jest Twoje poczucie humoru. Na tym albumie Kraanium osiąga nowe szczyty precyzji i jednocześnie zanurza się jeszcze głębiej w otchłani horroru."

  Po zmianach w składzie w ostatnich latach (m.in. w zeszłym roku samobójstwo popełnił jeden z braci Funderud - Martin /voc/), jedynym Norwegiem w szeregach zespołu pozostał Mats Funderud, a obecnie towarzyszą mu muzycy z Danii, Turcji, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

  Klip z tekstami do kawałka "Blob Of Inhuman Metamorphic Transfusion" możecie odtwarzać poniżej:

   

   

  www.facebook.com/kraaniumslam
  www.comatosemusic.com
  www.facebook.com/Comatosemusiclabel
  imperativepr.co.uk
  www.facebook.com/imperativepr

  added by: Olo
  source: Imperative PR

  KraaniumComatose Music


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.