news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Obliteration (nor) - nowy album pod koniec listopada, utwór do odsłuchu

  2018-09-27

  Na 23 listopada Indie Recordings wyznaczyła premierę czwartego albumu Norwegów z Obliteration zatytułowanego "Cenotaph Obscure". Nagrania miały miejsce w studio Cobra w Sztokholmie, gdzie za stołem siedział Martin "Konie" Ehrencrona i zapewnił płycie organiczną , ale równocześnie bardzo bezpośrednią produkcję. Stylistycznie zespół nadal porusza się w oldskulowym, autopsowatym death metalu z doomowymi zwolnieniami i black metalowym posmakiem. W tekstach dominuje dystopiczna i apokaliptyczna tematyka, teksty o końcu cywilizacji i międzywymiarowych portalach.

  Pełna tracklista:
  1. Cenotaph Obscure
  2. Tumulus of Ancient Bones
  3. Orb
  4. Eldritch Summoning
  5. Detestation Rite
  6. Onto Damnation
  7. Charnel Plains

  Przedwczoraj wytwórnia upubliczniła utwór "Detestation Rite":

   

  Można już składać preordery w sklepie Indie Recordings.

   

   

  www.facebook.com/obliterationofficial
  www.instagram.com/obliterationnorway
  www.facebook.com/indierecordings
  indierecordings.no
  www.instagram.com/indierecordings

  added by: Olo
  source: Indie Recordings

  ObliterationIndie Recordings


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.