news

the newest reviews

Reinfection

Breeding hate ___2018
Właśnie sobie uświadomiłem, że czekałem osiemnaście lat na chwilę, kiedy w moim odtwarzaczu zabrzmi drugi album tego monstrum z Przysuchy. To jedna z tych płyt wobec której miałem niesamowicie duże wymagania, własne wyobrażenia jak powinna brzmieć, i przede wszystkim miałem nadzieję, że dorówna przynajmniej swojej poprzedniczce. Nie bawiąc się dłużej w nikomu pewnie niepotr...

Conveyor

An Incarnated Restriction ___2018
Puławski duet zaskoczył mnie bardzo na plus. Młode chłopaki, ograniczony skład, a ścieżka stylistyczna którą obrali jest bardzo nieoczywista, odważna i wymagająca. Na swoim pierwszym materiale zaprezentowali 45 minut pokręconego, progresywnego death metalu utrzymanego produkcyjnie i kompozycyjnie w duchu starej szkoły - okolice wczesnych dokonań Meshuggah, Voivod, Atrocity, Atheist, ...

news

 • Sadist (ita) - nowy album w listopadzie w barwach Scarlet Records

  2018-09-27

  Włoska Scarlet Records na 9 listopada zapowiedziała nowy album weteranów progresywnego death metalu z Sadist zatytułowany "Spellbound". Za produkcję i miksy albumu odpowiada Tommy Talamanca z Nadir Music Studios w Genewie. Koncept "Spellbound" opiera się na twórczości Alfreda Hitchcocka i każdy z utworów na płycie odzwierciedla temat innego filmu tego geniusza stylistyki grozy - m.in. "Szał", "Osławiona", Ptaki", "Psychoza". Pod względem muzycznym jest to ponoć najcięższy i najbardziej mroczny album Włochów, z zachowaniem rzecz jasna charakterystycznego dla nich ładunku progresji.  Pełna tracklista:
  1. 39 Steps
  2. The Birds
  3. Spellbound
  4. Rear Window
  5. Bloody Bates
  6. Notorius
  7. Stage Fright
  8. I'm The Man Who Knew Too Much
  9. Frenzy
  10. The Mountain Eagle
  11. Downhill

  Za okładkę odpowiada SoloMacello (pracował dla m.in. Ennio Morricone, Nick Oliveri, Mos Generator), a pierwsza edycja albumu dostępna będzie w 6-panelowym digipacku, na limitowanym do 500 szt, winylu i dostępna będzie także we wszystkich formatach cyfrowych.


  www.facebook.com/Sadist-466835156803523
  www.sadist.it

  www.facebook.com/scarletrecords/
  www.scarletrecords.it

  added by: Olo
  source: Scarlet Records

  SadistScarlet RecordsTommy Talamanca. Nadir Music StudiosAlfred HitchcockSoloMacello


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.