news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Symbolical - premiera drugiego albumu, cały dostępny do odsłuchu

  2018-10-25

  Via nocturna informuje nas o wydaniu drugiego albumu Symbolical zatytułowanego "Allegory of Death".

  Następca trzyletniego już debiutu "Collapse in Agony" ukazać ma się w ostatnich dniach października i zawierać będzie 11 nowych utworów utrzymanych w stylistyce mrocznego death metalu.

  O mocy materiału możecie przekonać się odsłuchują go w całości na bandcampie:


  Tracklista albumu przedstawia się następująco:

  01. Inner Struggle

  02. Fallen Renegate

  03. Let There Be Dark

  04. The Day of Wrath

  05. Requiem in Igne

  06. Prometheus Trial

  07. Not on the Cross

  08. Beyond the Dogmas

  09. Pseudo Master

  10. Gore by Horn

  11. Crowned The End

  "Allegory of Death" do nabycia tutaj: bit.ly/2OgTPsM


  Ekipa Symbolical to:

  Cymer - Guitars, Vocals (ex-Inferna Death)

  Sloq - Guitars, Vocals

  Lucas - Bass (Slain)

  Daray - Drums (Masachist, ex-Pyorrhoea, Dimmu Borgir, ex-Vader)


  www.facebook.com/Symbolicalofficial/

  www.vianocturna.com/

  added by: A
  source: Symbolical

  Symbolical


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.