news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Haunt (us) - epka, druga płyta i trasa po Europie

  2019-02-10

  Zbierający znakomite recenzje za swojego debiutanckiego długograja "Burst Into Flame" heavy metalowcy z kalifornijskiego Haunt (którego liderem jest znany z Beastmaker Trevor William Church) sporo planują na 2019 rok. Dopiero co ukazała się ich epka "Mosaic Visions", na której znalazły się utwory, których zespół nie skończył przed nagraniem pierwszego mini "Luminous Eyes", zapowiedzieli też jednak, że 17 maja nakładem Shadow Kingdom Records ukaże się ich drugi album "If Icarus Could Fly". Dwóch kawałków z niego można posłuchać już teraz, a jesienią zespół ma ruszyć w trasę po Europie. Jej rozpiska nie jest jeszcze znana. 

  Tracklista "If Icarus Could Fly":

  1. Run and Hide

  2. It's in My Hands

  3. Cosmic Kiss

  4. Ghosts

  5. Clarion

  6. Winds of Destiny

  7. If Icarus Could Fly

  8. Defender

  www.shadowkingdomrecords.com

  hauntthenation.bandcamp.com

  www.facebook.com/hauntthenation/

  added by: Paweł Palica
  source: Haunt

  haunticarusshadow kingdom


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.