news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Árstíðir (isl) - klip do utworu "Lover" z ostatniej płyty, już za kilka dni w Polsce na żywo

  2019-02-14

  Tajemniczy islandczycy z Árstíðir są właśnie na trasie po naszym, kontynencie, ale w międzyczasie wypuścili nowe video do utworu "Lover" z ich ostatniej płyty "Nivalis". Możecie go zobaczyć poniżej:  Jak opowiadają muzycy zespołu o tym utworze: "Tworząc album, często najprostszy kawałek na nim okazuje się być na końcu najbardziej wciągający. "Lover" to właśnie tego typu mały klejnot, który o mały włos nie został przeoczony w procesie tworzenia "Nivalis". W pierwotnym zamierzeniu miała to być prosta ballada grana na jednej gitarze akustycznej w luzackim tempie. Wtedy ktoś z zespołu zaproponował, aby przyspieszyć ten utwór i nadać mu funkowy beat. Kolejnego dnia graliśmy ten numer z użyciem starych syntezatorów takich jak Moog, czy Juno 106 i nagle mieliśmy gotową wersję, którą słyszycie na tym video. Sam klip nagrany został w naszym unikalnym miejscu na próby w Reykjaviku (stara wysłużona elektrownia węglowa). Tam rodzi się większa część naszej muzyki i dlatego wyudawało nam się, że nagranie tego klipu w tym miejscu będzie właściwym pomysłem. Oczywiście gramy na tych samych syntezatorach, które są odpowiedzialne za brzmienie "Lover". Miłego odbioru!"

  Płyta w sklepie Season Of Mist: shop.season-of-mist.com/list/arstidir-nivalis

  Koncerty w Polsce:

  19 lutego - Kraków @ Klub Studencki Żaczek
  --
  21 lutego - Poznań @ Meskalina

   

  www.facebook.com/arstidir/

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  ÁrstíðirSeason of Mist


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.