news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Xentrix (gbr) w Listenable, nowy album latem

  2019-03-29

  Listenable chwali się kontraktem z brytyjskimi weteranami thrash - Xentrix. Zespół, który powrócił do aktywności w 2017 roku, aby zagrać na festiwal Bloodstock poszedł dalej w swoich planach i po serii kolejnych koncertów (m.in. Metalmania 2018) zdecydował się na nagranie pod koniec zeszłego roku nowego albumu zatytułowanego "Bury the Pain", którego produkcją zajął się Andy Sneap, a masteringiem Russ Russell. Za widoczną poniżej okładkę odpowiada Dan Goldsworthy.


  Aktualny skład Xentrix:
  Jay Walsh - wokal/gitara
  Kristian Havard - gitara
  Chris Shires - bas
  Dennis Gasser - perkusja

  Dyskografia :
  Shattered existence (1989)
  Ghostbusters (1990)
  For Whose Advantage ? (1990)
  Dilute to Taste (1991)
  The Order of Chaos (1992)
  Kin (1992)
  Scourge (1996)

  Dla przypomnienia klip do kawałka tytułowego z kultowego "For Whose Advantage" (Roadrunner 1990), który swego czasu oglądać można było na Headbangers Ball:

   

  www.facebook.com/xentrixmetal
  www.xentrix.co.uk
  www.listenable.eu
  www.facebook.com/listenablerecs
  twitter.com/Listenable
  listenable-records.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Listenable Records

  XentrixListenable RecordsAndy SneapRuss RussellDan Goldsworthy


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.