upcoming releases

 • Mordor

  DARKNESS...

  record label: Pagan Records
  date of release: 2018-04-20
  POLAND

  Częstochowscy prekursorzy krajowego doom/death metalu wracają po 21 latach z nowym materiałem, który nagrany został w studio No Solace, gdzie produkcją zajmował się rzecz jasna M. (Mgła, Kriegsmaschine). Na "Darkness..." złożyło się sześć utworów, którymi Mordor z założenia mieli przypominać swoje korzenie, ale po pierwszym udostępnionym kawałku wydaje się, że zespół skłania się obecnie bardziej w kierunku black/dark metalowych brzmień z klasycznym, głębokim growlem. Pomijając jednak stylistyczne niuanse to z całą pewnością nowe kompozycje ociekają wręcz tytułowym mrokiem i umiejętnie budowanym klimatem. I nawet jeżeli same tytuły śmierdzą strasznym banałem to muzyka ma szanse obronić się w starciu z wysokimi, współczesnymi wymaganiami odbiorców.

  Tracklista "Darkness...":
  1. Darkness Falls
  2. L.U.C.I.F.E.R.
  3. Melancholy
  4. Eleven
  5. Incalculable Sadness
  6. Dark Room

  www.facebook.com/paganrecords/
  www.pagan-records.com
  www.facebook.com/mordorpoland/

  search for Mordor
 • listen and enjoy!
Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.