upcoming releases

 • Rites of Daath

  DOOM SPIRIT EMANATION

  record label: Godz Ov War Productions
  date of release: 2020-07-06
  POLAND

  Powstały w 2017 na gruzach bardziej tradycyjnie death metalowego Cemetery Whore krakowski Rites of Daath, po epce "Hexing Graves" (2017, Godz Ov War Productions) raczy nas swoim pierwszym pełnoczasowym materiałem. Wydawcą zespołu pozostaje Godz Ov War Productions. Formaty wydania - CD, LP, MC i cyfrowe (do tego też koszulki).

  Notka prasowa wydawcy odnośnie zawartości nowego materiału: "Wraz z 'Doom Spirit Emanation' zespół poczynił nie tylko krok naprzód, stwarzając sześcio-utworowego, czterdziestominutowego potwora wagi ciężkiej, dostarczając niespotykaną dawkę dusznego i przejmującego, ponurego, dysonansowego i dysharmonijnego, miażdżącego kości i opętującego zmysły, burzliwego Daath Metalu. Od prawie transowych partii, przez ciężkie, marszowe, rytualne fragmenty, po blastujące, rozrywające ośrodek słuchowy ataki. Wszystko zanurzone w gęstej, namacalnie mrocznej i klaustrofobicznej atmosferze. Ta płyta emanuje czystym złem i możesz go naprawdę doświadczyć..."

  Sam zespół natomiast tak opisuje ten album: "Rdzeniem 'Doom Spirit Emanation', podobnie jak na naszym poprzednim wydawnictwie jest ponury death metal. W porównaniu do 'Hexing Graves' utwory są jednak znacznie bardziej zróżnicowane i lepiej przemyślane. Sam proces tworzenia był dla nas niemałym wyzwaniem bo wymagał od nas zmiany podejścia do niego. Przede wszystkim chcieliśmy skupić się na brzmieniu - potężnym, wciągającym i przytłaczającym, a także aby traktować ten album jako jedność, a nie zbiór przypadkowych, oderwanych od siebie kawałków."

  Program płyty:
  1. Doom Spirit Emanation
  2. The Accursing Tongues
  3. Shrines of Seclusion
  4. Primeval Depths of Chaos
  5. The Chasm
  6. Mercurian Blood

  Nagrania: Roslyn Studio
  Miks i mastering: VK (Temple Nightside, Vassafor, Sinistrous Diabolus)
  Okładka: WS Artworks

  Line-up:
  MS - gitara
  KP - gitara
  TP - bas / wokal
  DC - bębny

  www.store.godzovwar.com
  www.facebook.com/ritesofdaath

  search for Rites of Daath
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.