reviews • Antigama - "The Insolent" 2015 / 7CD
  SELFMADEGOD RECORDS
  POLAND

  Antigama - The Insolent Co ma wspólnego Pani Magdalena Ogórek, kandydat na urząd prezydenta RP, z kwartetem Antigama kandydującym wraz z "The Insolent" do miana "płyty roku 2015"? Wbrew pozorom bardzo wiele. Pani Ogórek obiecała, że jeśli my, czyli naród, zaufamy jej w nadchodzących wyborach, wówczas ona jako najważniejsza osoba w państwie napisze prawo od nowa, a z dotychczas obowiązujących przepisów pozostawi jedynie dobrze funkcjonujące. Antigama postąpiła w myśl linii programowej Pani Ogórek. Na potrzeby "The Insolent" zespół napisał swoją muzykę od nowa pozostawiając kluczowe i charakterystyczne dla niej elementy. Nie mam zamiaru psioczyć w tym miejscu na "Stop the Chaos" i "Meteor". Oba materiały zawierały typową dla zespołu skondensowaną dawkę mocnych dźwięków. Zabrakło jedynie elementu zaskoczenia cechującego wcześniejsze wydawnictwa. Tym razem udało się uzyskać świeżość zachowując równocześnie tożsamość zespołu. Jest szybko, hałaśliwie i gwałtownie. Zwraca uwagę odwrót od typowo grindcore’owych riffów, jakich w bród było na "Meteor". W zamian kwartet łamie rytm i wycina totalnie anty melodyczne zagrywki zatracając się bez reszty pozornie nieokiełzanym rozgardiaszu. Zwraca uwagę coś jeszcze. Po raz pierwszy w swojej bogatej historii Antigama ma na stanie mocno wyeksponowany i świetnie pracujący bas. Bez wątpienia jest to zasługą nowego muzyka w składzie który doskonale wie jak odnaleźć się w burzy dźwięków generowanych przez pozostałą trójkę. Przeważająca część krążka to nieokiełzana Antigama o metalicznym posmaku i niemiłosiernie skrzywionej psychice, lecz to co najbardziej zaskakujące dzieje się w jego końcowej części. "Sentenced To The Void", czyli transowy, motoryczny utwór z psychodelicznymi odjazdami. "Out Beyond" szokujący swoją prog rockową naturą. Wieńczący dzieło mozolny, niewymownie ciężki "The Land Of Monotony". Oto Antigama napisana na nowo.

  www.facebook.com/Antigama
  selfmadegod.comRobert Jurkiewicz ________10 search for Antigama
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.