JUNGLE ROT

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

10-09-2018, 12:26

Ale fajny materiał panowie wysmażyli. Miło się słucha, noga sama tupie.... posłucham dokładniej to napiszę coś więcej.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

24-09-2018, 11:53

O muzyce takich zespołów jak Jungle Rot nie można napisać niczego odkrywczego, niczego, co nie napisano by już wcześniej, bo i muzyka którą grają to nie żaden kamień milowy w historii death metalu. Do miana pionierów panowie z militarnym zacięciem podejrzewam że nigdy nie aspirowali, a grają to co im w duszy gra najgłośniej, czyli jakby ktoś jeszcze nie wiedział, prosty, nieskomplikowany, podręcznikowy metal śmierci. Ich muzyka jest jak musztra. Wydawać by się mogło, że non stop wykorzystywane są te same patenty, te same kroki, ćwiczone w koło Macieju na placu apelowym. Co jest skomplikowanego w kroku defiladowym? A jednak, kiedy cała kompania ruszy w równym kroku podczas jakiejś parady, kiedy usłyszy się równy stukot podbitych butów, kiedy spojrzy sie na wyciągniete przed siebie karabiny zaostrzone bagnetem, to jednak pokiwa się głową i popatrzy z zadowoleniem. Parada jak parada, ale zawsze miło popatrzeć. Taki też jest to krążek, patenty tu wykorzystane zaskoczyć mogą chyba jedynie człowieka który odzyskał słuch po dwudziestu latach, albo kogoś, kto karierę z cięższym graniem zakończył na Iron Maiden. Album tyleż przewidywalny, co miły w odsłuchu, tyleż prosty co bezpośredni, okraszony dobrym brzmieniem, dynamiczny i skłaniający do kolejnego odsłuchu w momencie kiedy się skończy. Po prostu death metal w klasycznej odsłonie, miłośnicy takiego grania powinni być zadowoleni.
Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 826
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: JUNGLE ROT

21-11-2018, 13:18

[youtube][/youtube]
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

23-11-2018, 16:10

Video jak video, niczym nie zaskakuje, podobnie jak muzyka. Ale tak gwoli przypomnienia dorzucę, że cały czas fajnie mi sie tego słucha.
ki3r
zaczyna szaleć
Posty: 163
Rejestracja: 20-06-2006, 13:18
Lokalizacja: CH

Re: JUNGLE ROT

23-11-2018, 18:49

Mi też, ale poprzednia płyta jednak trochę bardziej mi się podobała.
Bardziej przebojowe kawałki były, wgryzały się w czerep.
guessWho pisze:...a na okrągło prąd mnie przeszywa, gdy słucham Artrosis, każda ich płyta to dla mnie przeżycie- wspaniała uczta dla ucha i duszy...
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: JUNGLE ROT

23-11-2018, 20:21

Van Drunen pisze:[youtube][/youtube]
japierdole co sie wyrabia, czyżby na wokalu był sam Snake Plissken ?
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: JUNGLE ROT

23-11-2018, 21:29

ki3r pisze:Mi też, ale poprzednia płyta jednak trochę bardziej mi się podobała.
Bardziej przebojowe kawałki były, wgryzały się w czerep.
Pełna zgoda.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: JUNGLE ROT

23-03-2022, 18:24


Fatalne brzmienie, ale przeszli do Unique Leader Records, więc nic dziwnego.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14292
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: JUNGLE ROT

23-03-2022, 18:42

Pacjent pisze:
23-03-2022, 18:24

Fatalne brzmienie, ale przeszli do Unique Leader Records, więc nic dziwnego.
ała :roll:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
12345
postuje jak opętany!
Posty: 545
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: JUNGLE ROT

23-03-2022, 19:50

Żułek pisze:
23-03-2022, 18:42
Pacjent pisze:
23-03-2022, 18:24

Fatalne brzmienie, ale przeszli do Unique Leader Records, więc nic dziwnego.
ała :roll:
zawsze mi mocno kojarzyli się z Unleashed :D
12345
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: JUNGLE ROT

16-04-2022, 11:59


Coś stało się z wokalem. Podobny przypadek jak na ostatnim UNLEASHED.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

16-04-2022, 12:44

Dobry numer. Z chęcią zobaczyłbym ich na żywo trzeci raz.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14292
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: JUNGLE ROT

16-04-2022, 18:27

faktycznie wokal nie bardzo ale sam numer całkiem spoko
Nasum pisze:
16-04-2022, 12:44
Z chęcią zobaczyłbym ich na żywo trzeci raz.
po raz drugi ;) ale też z chęcią ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14292
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: JUNGLE ROT

12-05-2022, 18:41

wypożyczalnie zapraszają ;)

koła nie wymyślili na nowo, wokal jest jaki jest ale płyta ma dosyć korzystny plus
jest krótka i dosyć intensywna, 10 kawałków i tylko 1 przekracza 4 minuty dzięki czemu nie ma czasu się zastanawiać co i jak
lepiej mi się słucha niż Misery Index mimo gorszego wokalu
porównanie z Unleashed chyba nie specjalnie celne ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

29-11-2022, 16:16

Jeżeli macie dość słuchania płyt których premiera była przesuwana miesiacami bo muzycy pierdolili się z każdym dźwiękiem, bo miało to brzmieć nietuzinkowo i oryginalnie, płyt wypełnionych muzyką najeżoną technicznymi wygibasami które przyćmiewają same kompozycje, tekstów które garściami czerpią z zasobów bibliotek filozoficzno okultystycznych, w końcu, jeśli macie dość kapel, które nagrywają teledyski w kosmicznych uniformach na dachu wieżowca, garażu czy na szczycie Mont Blanc, to dam wam dobrą radę : posłuchajcie najnowszej płyty Jungle Rot. Tutaj kluczem jest jedno zdanie: na zachodzie bez zmian. Jungle Rot to zespół który w jednym rzędzie można postawić obok Bolt Thrower, Obituary, Autopsy, Exhumed, Benediction..... To zespół który tłucze gatunkowo czysty death metal od dobrych kilku lat i ani myśli poddać się trendom. To taka żywa skamielina, coś jak Unleashed - zespół instytucja, począwszy od muzyki, poprzez okładki, teksty a na image muzyków skończywszy. Nie udziwniają swoich kompozycji, brzydzą się oryginalnością na siłę, w dupie mają jak będą interpretować ich teksty fani czy krytycy, bo to proste liryki o wojnie i zabijaniu - w końcu łoją death metal, a to zobowiązuje. Muzyka prosta, świetnie nagrana, iskrząca się od dobrych riffów, bujająca lepiej niż ćwiartka wypita przed śniadaniem. Szukanie jakichś minusów na tym albumie to zadanie dla czystej złośliwości, bo ja tutaj wad nie widzę. Naprawdę szkoda, że tutaj tak mało pisze się o tym krążku - właściwie nic się nie pisze.... Wiem, że nie jest to Autopsy, o którego okładce można było pisać przez trzy strony, ale to taki sam kawał znakomitego death metalu, że aż dziw bierze, że w temacie panuje taka cisza. Dajcie im choć jedną szansę - 33 minuty to nie wieczność, można posłuchać podczas przykładowo przygotowywania obiadu, włączyć na pełny regulator i machać banią. Panowie, kurwa mać, serio nikt ich nie słucha? Nie wierzę.... A nawet jeśli z płyt was nie przekonają, to polecam wybrać się na ich koncert - będzie raptem 50 osób więc nie musicie się martwić o to, że biletów zabraknie, a po koncercie to gwarantuję, że spojrzycie na ich twórczość o wiele łaskawszym wzrokiem.
Awatar użytkownika
SOWIX666
postuje jak opętany!
Posty: 581
Rejestracja: 28-12-2010, 23:54
Lokalizacja: Broch

Re: JUNGLE ROT

29-11-2022, 20:46

Ok, jutro rano w drodze do roboty, posłucham od deski do deski. Przyznam się szczerze, do tej chwili zlewałem ten band ciepłym moczem ale po takiej rekomendacji możliwe są zmiany ;)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

29-11-2022, 21:01

Polecam, polecam. Daj znać jak wypadli.

Ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3575
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: JUNGLE ROT

30-11-2022, 12:55

Ja mam zamiar dogłębnie sprawdzić dyskografię Jungle Rot. Ale nie wiem kiedy to nastąpi pewnie dopiero w przyszłym roku.
dobry kościół to kościół spalony
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

30-11-2022, 18:23

Dobry plan. Przed Tobą 11 albumów - jeden na tydzień do oswojenia i osłuchania powinien wystarczyć. Przesłuchanie wszystkich za jednym zamachem, mogłoby przynieść odwrotny skutek.


Dziś kolejne odsłuchy, jak na razie cztery za mną. Ta płyta po prostu musi się podobać. Jest tak skoczna, dynamiczna i wręcz "przebojowa" - oczywiście jak na death metalowe standardy przystało - że jak na razie nie muszę słuchać niczego innego. Z takich prosto spod pachy albumów, ten podoba mi się jak na razie bardziej nawet, niż nowy Exhumed któremu też niczego przecież nie brakuje.

A już absolutnym hitem jak dla mnie jest "Asymmetric warfare" - jaka moc drzemie w tym kawałku, to nie mam pytań. W wersji koncertowej to po prostu upierdalacz głów. Uwielbiam ten numer.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: JUNGLE ROT

08-12-2022, 17:34

No dobra misie, bo widzę, że temat niemrawy..... Właśnie słucham sobie z placka - w przepieknej kolorystyce - nowego albumu i dochodzę do wniosku, że to dobry kandydat na płyte roku. Serio. Naprawdę wielką niespodziankę wprawili mi panowie z Jungle Rot.
ODPOWIEDZ