JUDAS PRIEST - "Jugulator"

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 12:48

Widzę, że teraz dużo tematów o pojedynczych płytach powstaje, więc zdecydowałem się założyć również o tym albumie. Mam wrażenie, że jest to płyta mimo wszystko zlekceważona. To inne oblicze PRIEST, nowoczesne, potężnie brzmiące, niezwykle ciężkie, thrashmetalowe. Powrót po latach z nowym (fenomenalnym) wokalistą. Mam wrażenie, że dali tym albumem impuls do powstania takich płyt jak oba "Resurrection" z 2000 roku czy nawet odrodzenia EXODUS itp. (tak sobie fantazjuję). Bardzo cenię ten album, wieńczący dzieło "Cathedral Spires" uważam za arcydzieło.

Jakie są wasze opinie o "Jugulator"?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 12:51

nie znam tej plyty, bardzo jestem ciekaw jak Priest brzmial bez Halforda
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 12:56

O tu sprawdź:


Choć to chyba najmniej reprezentatywny utwór. W każdym razie godzinami go mogę słuchać.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 12:57

Lubię, podoba mi się takie nowocześniejsze podejście do heavy metalu.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
jesterSS

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 13:06

Nie lubię tej płyty, niby nieźle brzmi (produkcyjnie to żyleta), jakiś kop jest, ale z tego specyficzny judasowego feelingu zostały strzępy... Tzn, słychać że to album JP, ale brakuje czegoś odczuwalnego podskórnie, brakuje takich superszybkich utworów i nie oszukujmy się - Owens to nie Halford. Na pewno lepsza niż tragiczny "Angel of Retribution", a nowa, jeśli utrzyma się na poziomie "Nostradamus", skonsumuje ją bez popitki.
Awatar użytkownika
madmaxia
rozkręca się
Posty: 39
Rejestracja: 02-10-2006, 21:41
Lokalizacja: Opole/Lubliniec

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 13:34

No przesłuchałam to... nie wiem kurde, heavy nigdy mnie nie bawił :( I tak już chyba pozostanie.
юзал читы в CS хоть раз, пошел нахуй с ресурса-
ты пидорас!!!


Obrazek
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

07-06-2008, 14:40

ogólnie rzecz ujmując mam duży sentyment do całego A. M 1997 w związku z czym do "Jugulator" nie mam żadnej urazy..."wielebny" nagrywał wczesniej (bo poźniej już nie)dużo lepsze, klasyczne już albumy: poza "Ram it Down" i "Turbo", wszystkie z lat 80-tych. No i najlepszy w ogóle "Painkiller" oraz jedną z lepszych koncertówek w historii rocka "Unleashed In The East"(takie esencja wczesnego "Dżudasa"). A wracając do "Jugulator" to jest na niej kilka fajnych numerów min. "Burn In Hell", "Decapitated", "Bullet Train" czy wspomniany przez Mańka "Cathedral Spires". A Thrashowa ciężkość mi nie przeszkadza choć wiem wielu starym fanom owszem. Reasumując ostatni niezły album Judas
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

08-06-2008, 14:21

ostatnio nawet sobie zapuściłem ten album celem go odświerzenia, i wg mnie nie jest zły. nie jest to jakiś wybitny krążek, ale da się go słuchać z przyjemnością. choć zdaję sobie sprawę, że drażnić może troszkę ta rzeczona wcześniej zmiana stylu, ale wtedy wystarczy na chwilkę zapomnieć, że to jp i problem znika :)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

08-06-2008, 19:49

Dobry album. Solidny i odważny. Demolition równie dobre.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

09-06-2008, 17:35

To jest jedna z lepszych płyt Judas Priest ciężka prawie jak ja sam. Muza robiona typowo pod Rippera, ciężka, nowoczesna i potężnie brzmiąca. Wcale sie nie dziwie, że Halford nie chciał śpiewać tych kawałkow na żywo. Niestety "Demolition" nie był już tak dobry. Płyta zdecydowanie za długa z paroma niepotrzebnymi kawałkami. Co do umiejętności to wiadomo, że Halford jest lepszym wokalistą ale Ripper nie jest dużo gorszy.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

10-06-2008, 14:09

Maria Konopnicka pisze:
Scaarph pisze:ostatnio nawet sobie zapuściłem ten album celem go odświerzenia, i wg mnie nie jest zły.)
proponuję również "odświeżyć" znajomość ortografii :)
a sam piszesz "miałczy" w temacie o AC/DC
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: JUDAS PRIEST - "Jugulator"

10-06-2008, 23:39

Brzachwo Wój pisze:
Maria Konopnicka pisze:
Scaarph pisze:ostatnio nawet sobie zapuściłem ten album celem go odświerzenia, i wg mnie nie jest zły.)
proponuję również "odświeżyć" znajomość ortografii :)
a sam piszesz "miałczy" w temacie o AC/DC

przepraszam. nie wiem, jak to się mogło stać. czasem nie chce mi się na forum bawić w przecinki i inne pizdryki, ale takie byki mi się nie zdarzają od pierwszej klasy postawówki. jako domorosły polonista i zdeklarowany obrońca polskiej mowy biję się w pierś i powtarzam - nie wiem, jak to się stało. aż mi głupio, stary chłop a takie byki szczela ;)

kurwa, a sam tak często jebię wszystkich za ortografię :D

wypadek przy pracy czy ki Diabeł...
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
ODPOWIEDZ