Smohalla

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Smohalla

21-07-2008, 19:31

Na razie nie wydali zbyt dużo materiału, tylko demo i EPkę, ale jest w tym zespole spory potencjał. Fundament to black, post-black w każdym razie czarno i diabelsko. Najciekawiej jest, kiedy zaczynają wchodzić w odloty - gitary rozjeżdżają się w jakieś kosmiczne melodie, sekcja nadaje nietypowe tempo, a gdzieś z tyłu wchodzą dziwne, przestrzenne wokale. Raz zapachnie Emperorem, czasem pojawia się atmosfera rodem z najbardziej chaotycznych momentów "Blood Inside", a czasem klimaty bardziej na post rockową nutę. Bardzo pasują mi wokale, często zbliżające się do maniery używanej przez Garma, co samo w sobie powinno już być rekomendacją dla kilku osób ;) Jak w przypadku większości dobrej muzyki nie da się tak łatwo opisać wykonywanej przez nich muzyki, elementy różnych stylów zręcznie przeplatają się i łączą w jedną całość. Dodatkowo EP Nova Persei spięta jest w klamrę opowieści opartej na opowiadaniu Lovecrafta "Beyond the Wall of Sleep". Czyli kierunek słuszny.
Słychać, że muzycy mają wyobraźnię i duże możliwości. Oj, ciekawe co z tych Francuzów wyrośnie...

http://www.myspace.com/smohalla
Ostatnio zmieniony 23-07-2008, 19:21 przez grot, łącznie zmieniany 1 raz.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Smohalla

22-07-2008, 11:46

Obadam.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

22-07-2008, 11:55

brzmi dosc zachecajaco. Chetnie przejrze
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Krek
rozkręca się
Posty: 90
Rejestracja: 19-08-2007, 23:01
Lokalizacja: Wolin

Re: Smohalla

22-07-2008, 13:54

Przesłuchałem wałki na myspace i jest na prawde niezle
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

23-07-2008, 16:52

ok, posluchalem troche 'Nova Persei' i jak na razie jest mocne 6/10. Maja goscie potencjal, tylko jeszcze nie wiedza, jak go ukierunkowac, bo za bardzo smierdzi starym i nowym obliczem Ulver. Mogliby troche brzmienie poprawic, bo czasem jest zbyt plaskie. Najbardziej przypadl mnie do gustu kawalek 'Algol', ktory wlasnie ma swoj wlasny charakter. Czasami drazni to zaciaganie w Rygg'owskim stylu, ale nie jest to calkowita zrzynka, wiec sa jeszcze szanse na zdecydowany rozwoj. Bede mial ta kapele na oku.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Smohalla

23-07-2008, 19:04

hm dosc tanie te melodie niestety, jakis potencjal jest ale chyba nie wiedza do konca w ktorym kierunku pojsc. to + miejscami chujowa produkcja narazie srednio zacheca, czyste wokale srednio. zobaczymy co z tego wyjdzie.

btw moze warto by bylo wprowadzic jakis standard w stylu podawania linka do myspace przy zakladaniu topicu?
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Smohalla

23-07-2008, 19:20

Jak dla mnie - super sprawa. Może jeszcze nie jest bezbłędnie, ale liczę że się wyrobią.
zekke pisze:btw moze warto by bylo wprowadzic jakis standard w stylu podawania linka do myspace przy zakladaniu topicu?
Cóż, jeśli ma to komuś pomóc, to zrobię edit i dorzucę linka.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
ODPOWIEDZ