SUFFOCATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 09:31

535 pisze:gdyby porównać to z pierdoloną jedynką, pierwszą reakcją winien być wstyd
Nieeee no, o czym my tu mówimy??? "Effigy of the Forgotten" 1991, "...of the Dark Light" 2017! "Trochę" czasu minęło, sporo się wydarzyło "po drodze", więc co tu porównywać w ogóle?
Osobiście też uważam, że debiut to najlepsze, co Suffocation nagrali, ale bardzo lubię i szanuję ich obecną twórczość.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 10:08

Plagueis pisze:
535 pisze:gdyby porównać to z pierdoloną jedynką, pierwszą reakcją winien być wstyd
Nieeee no, o czym my tu mówimy??? "Effigy of the Forgotten" 1991, "...of the Dark Light" 2017! "Trochę" czasu minęło, sporo się wydarzyło "po drodze", więc co tu porównywać w ogóle?
Osobiście też uważam, że debiut to najlepsze, co Suffocation nagrali, ale bardzo lubię i szanuję ich obecną twórczość.
Brzmienie "jedynki" jest wzorcowym dla brutal death metalu, natomiast nowa posiada brzmienie dobre dla progresywnego death metalu i tu tkwi cały problem dzisiejszego SUFFOCATION.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 10:39

Lata minęły, nastroje inne, technika studyjna daje inne, nowe możliwości etc. - to wszystko wpływa na muzykę kapeli, naturalna kolej rzeczy...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
IMP-|-OUS
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 08-06-2015, 10:18

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 10:50

https://selfmadegod.com/shop/pl/p/SUFFO ... t-CD/19307" onclick="window.open(this.href);return false;
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 12:02

Plagueis pisze:Lata minęły, nastroje inne, technika studyjna daje inne, nowe możliwości etc. - to wszystko wpływa na muzykę kapeli, naturalna kolej rzeczy...
Są jednak zespoły, które potrafią nagrać coś co brzmi jak dawniej np. AUTOPSY, BRUTALITY.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 12:38

Pacjent pisze:
Plagueis pisze:Lata minęły, nastroje inne, technika studyjna daje inne, nowe możliwości etc. - to wszystko wpływa na muzykę kapeli, naturalna kolej rzeczy...
Są jednak zespoły, które potrafią nagrać coś co brzmi jak dawniej np. AUTOPSY, BRUTALITY.
No tak, ale czym innym jest Autopsy, a czym innym Suffocation - muzycy tych kapel mają chyba jednak trochę inne spojrzenie na swoją twórczość.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9282
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 12:38

To nie jest kwestia jakiejś, nie wiem, osiągalności czy możliwości tylko zapewne zagranie czysto marketingowe narzucone przez wytwórnię - nagrać tak by podobało się amebom odtwarzającym wszystko jak leci z yt ;)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 12:39

est pisze:To nie jest kwestia jakiejś, nie wiem, osiągalności czy możliwości tylko zapewne zagranie czysto marketingowe narzucone przez wytwórnię - nagrać tak by podobało się amebom odtwarzającym wszystko jak leci z yt ;)
Tego nie wiemy, możemy jedynie gdybać. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9282
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 12:47

Mnie się nie chce wierzyć, że (teraz już częściowo) stare chłopy, pamiętające najlepsze lata tej muzyki, tak same od siebie idą do studia z takim brzmieniem w głowie. Oznaczałoby to, że albo stracili nosa albo mają to po prostu gdzieś.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15305
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 13:01

Może coś w tym jest, tym bardziej, że taki Broken Hope zabrzmiał na udostępnionych przez siebie premierowych kawałkach bardzo masywnie.Internal Bleeding podobnie. Kompozycyjnie nowe Suffocation jest doskonałe, natomiast brzmieniowo kuleje, ale podejrzewam, że i tak będę wałkował ten materiał do momentu, aż stwierdzę, że jest takie jakie powinno być.

Fajnie byłoby się dowiedzieć z jakiegoś wywiadu, co tak naprawdę nimi kierowało, chociaż chyba żaden dziennikarz nie powie im wprost, że nagrali coś, co się nie podoba.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 651
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 13:23

Nasum pisze:Może coś w tym jest, tym bardziej, że taki Broken Hope zabrzmiał na udostępnionych przez siebie premierowych kawałkach bardzo masywnie.Internal Bleeding podobnie. Kompozycyjnie nowe Suffocation jest doskonałe, natomiast brzmieniowo kuleje, ale podejrzewam, że i tak będę wałkował ten materiał do momentu, aż stwierdzę, że jest takie jakie powinno być.

Fajnie byłoby się dowiedzieć z jakiegoś wywiadu, co tak naprawdę nimi kierowało, chociaż chyba żaden dziennikarz nie powie im wprost, że nagrali coś, co się nie podoba.
Szkoda. Inaczej więcej osób będzie wałkowało ten materiał do momentu, aż stwierdzą, że jest taki, jaki powinien być.
Jest to jakaś metoda :) Może jednak szczerość dałaby do myślenia chłopakom.
Wczoraj zmęczyłem (dosłownie) ten materiał 3 razy. Następna próba w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 14:17

Mnie się wydaje, że chłopaki po prostu płyną na fali obecnych brzmień, odpowiada im to, i dlatego materiał brzmi jak brzmi. Nacisków ze strony wytwórni nie wykluczam, utraty powonienia również. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15305
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 14:29

Zapomnieli, że to oni kiedys wyznaczali kierunek. Gdyby popłyneli pod prąd i uzyskali bardziej miesiste brzmienie, takie jak z debiutu albo z trójki, to sądzę, że nikt by się nie obraził, rzucał kamieniami albo cokolwiek innego. W końcu to Suffocation.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 14:46

Co prawda, to prawda. Inna sprawa, że przy obecnym wyrafinowaniu ich muzyki, takie sterylne brzmienia lepiej oddają wszystkie niuanse takiego grania. Może i o to chodzi.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: SUFFOCATION

10-06-2017, 15:48

Plagueis pisze:
535 pisze:gdyby porównać to z pierdoloną jedynką, pierwszą reakcją winien być wstyd
Nieeee no, o czym my tu mówimy??? "Effigy of the Forgotten" 1991, "...of the Dark Light" 2017! "Trochę" czasu minęło, sporo się wydarzyło "po drodze", więc co tu porównywać w ogóle?
Osobiście też uważam, że debiut to najlepsze, co Suffocation nagrali, ale bardzo lubię i szanuję ich obecną twórczość.

No a co mam zrobić, jeśli nie porównywać? Death metal to także, a może nawet przede wszystkim brzmienie. Cóż z tego, że technika oszałamiająca, jeżeli brakuje temu zwyczajnego, popularnego pierdolnięcia? Wypolerowano cały syf za który, jak mi się przynajmniej wydaje, ludzie kochają tę muzykę. Wytarto wszystkie wydzieliny. Dostaliśmy czysty, pachnący, bezpieczny produkt. Czym to się różni od popowo-dyskotekowych produkcji dzisiejszych gwiazd? Ja może przypomnę, bo chyba zapomniałeś (skoro wskazujesz na upływ czasu), że death metal z założenia miał szokować, miał być brutalniejszy niż cokolwiek innego wcześniej. Nowa płyta Suffocation nie bardzo łapie się w tych ramach.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SUFFOCATION

11-06-2017, 13:24

Nie rozumiem zupełnie zarzutów co do brzmienia nowego albumu. Dla mnie jest optymalne do takiej muzyki.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: SUFFOCATION

11-06-2017, 13:50

Drone pisze:Nie rozumiem zupełnie zarzutów co do brzmienia nowego albumu. Dla mnie jest optymalne do takiej muzyki.
Jeśli brzmienie byłoby optymalne dla takiej muzyki to by oznaczało, że muzyka jest słaba, a z tym się zgodzić nie mogę.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SUFFOCATION

11-06-2017, 15:13

Muzyka wydaje się ok - przesłuchałem dwa razy, a to za mało, żeby oceniać. Jeśli chodzi o brzmienie, to czego tu brakuje? Przecież bębny brzmią dobrze, bez plastiku, bas wyraźnie słychać, gitary szarpią aż miło. Owszem, nie ma może jakiegoś brudu, ale przy takiej muzyce dzięki temu słychać wszystkie detale.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 651
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: SUFFOCATION

11-06-2017, 15:51

W nowych kawałkach Broken Hope też słychać wszystkie detale. Nowy Cenotaph nagrał bardzo dobra płytę i też brzmi to lepiej niż Suffocation. Najgorsze jest jednak to, że Suffocation obecnie brzmi dla mnie jak mało wyróżniająca się kapela na tle innych, podobnych wydawnictw. Nie ma to ani pierdolnięcia, o którym pisze powyżej 535, ani tej pierwotnej energii jaką miały wcześniejsze materiały. Ładny produkt do posłuchania, wydany przez firmę, która wydaje same ładne produkty. Taki wygłaskany death metal mi osobiście nie leży.
Mam takie wrażenie podczas słuchania, że to w ogóle nie jest brutalne. Pazury i kły spiłowane. Jeżeli ktoś lubi death metal podany w takiej formie - proszę bardzo. Co mi do tego.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: SUFFOCATION

11-06-2017, 16:23

Nostromo pisze:W nowych kawałkach Broken Hope też słychać wszystkie detale. Nowy Cenotaph nagrał bardzo dobra płytę i też brzmi to lepiej niż Suffocation. Najgorsze jest jednak to, że Suffocation obecnie brzmi dla mnie jak mało wyróżniająca się kapela na tle innych, podobnych wydawnictw. Nie ma to ani pierdolnięcia, o którym pisze powyżej 535, ani tej pierwotnej energii jaką miały wcześniejsze materiały. Ładny produkt do posłuchania, wydany przez firmę, która wydaje same ładne produkty. Taki wygłaskany death metal mi osobiście nie leży.
Mam takie wrażenie podczas słuchania, że to w ogóle nie jest brutalne. Pazury i kły spiłowane. Jeżeli ktoś lubi death metal podany w takiej formie - proszę bardzo. Co mi do tego.
Niestety, ale na ostatnich dwóch płytach SUFFOCATION stracił walory brutal death metalu. Dobrze, że nowa płyta broni się kompozycjami.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ