SLAYER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1599
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SLAYER

26-05-2019, 19:55

ozob pisze:
ultravox pisze:A nie jesteśmy czasem na forum dyskusyjnym o muzyce death/black? Hmm...

Akurat na "Diabolus..." łatwiej doszukać się wpływów popularnego w tamtym czasie groove metalu, a nawet numetalu (w jego najmocniejszej odmianie, ale jednak) niż HC/punka. Czy komuś się podoba ta płyta czy nie, to już kwestia gustu (ja lubię tylko ze dwa numery), ale nie ma powodu, żeby przekłamywać rzeczywistość. Nie ma też nic dziwnego w tym, że takie granie nie do końca pasuje niektórym fanom Blasphemy czy Incantation.
Dla mnie to jest najslabszy Slayer z pykajaca perkusja.
A dla mnie jest ok. Nie można łupać non-stop tego samego. Na plus dużo melodyjności :D
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3654
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: SLAYER

26-05-2019, 19:58

byrgh pisze:No w porządku, masz prawo, co nie zmienia faktu, że to jest najgorsza płyta Slayer :)
"World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: SLAYER

27-05-2019, 08:45

Gunman pisze:Może i nie jest tak, że płyty DI, DIM i GHUA są najlepsze ale wiem jedno, że do nich ciągle wracam a nie do starszych ani nowszych.
Mam tak samo, tylko zamiast DI jest CI. Chociaż złotą erą bym tego nie nazwał.
dzik pisze:
byrgh pisze:No w porządku, masz prawo, co nie zmienia faktu, że to jest najgorsza płyta Slayer :)
"World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: SLAYER

27-05-2019, 20:34

Nasum pisze:Pamiętam jeszcze jak w Metal Hammerze pisali o nowej płycie Slayera z pewną dozą niedowierzania, bo poszła plotka że na Diabolus... miały pojawić się elementy techno. Araya albo King musieli wtedy prostować te wszystkie brednie, ale patrząc na czasy, w których ciężka, brutalna muzyka stawała się coraz bardziej ugrzeczniona i romansowała z techno, rapem czy innymi, niemetalowymi elementami, obawy można by powiedzieć były słuszne. Płyta po ukazaniu się była jednak dla wielu rozczarowaniem i zebrała dość chłodne recenzje z tego co pamiętam.
Prawda li to. Zapowiedź była na skraju niedowierzania co do tego jakie elementy mogą się znaleźć na DIM. Kilka numerów później w dziale z recenzjami Pan Redahtór posypał głowę popiołem i wystawił notę 6/5. Natomiast w Morbid Noizz pojechali z albumem jak z "burą suką"....A w zasadzie próbowali, bo Kerry pytania zaczepne z lekka olał.

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15238
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SLAYER

27-05-2019, 20:40

Dariusz Puch co by o nim nie mówić, przeprowadzał fajne wywiady i nikogo nie oszczędzał jeśli muzyka mu nie przypasowała. Mam ten numer Morbid Noizza i faktycznie, Kerry nie dał się wciągnąć w pyskówkę.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15238
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SLAYER

27-05-2019, 20:42

A w metalowym młotku kto recenzował DIM? Zegler? Musiałbym pogrzebać w archiwalnych numerach szmatławców wszelakich, ale spróbuje odnaleźć ten numer.
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: SLAYER

27-05-2019, 21:15

Nasum pisze:A w metalowym młotku kto recenzował DIM? Zegler? Musiałbym pogrzebać w archiwalnych numerach szmatławców wszelakich, ale spróbuje odnaleźć ten numer.
Miałem w ręce ten numer MH w weekend ( 6/98 albo 9/98), ale nie jestem pewny kto był autorem i nie chcę wprowadzać w błąd....aż żałuję, że tej recenzji również nie pstryknąłem zdjęcia. Przy najbliższej okazji to zrobię i wrzucę, chyba, że zostanę wyprzedzony.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: SLAYER

27-05-2019, 21:19

smooker pisze:
dzik pisze: "World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).

zanim temat slayer zniknal pamietam ze forum podzielilo sie na 2 obozy: sympatycy world painted blood i sympatycy christ illusion. az dziw ze nikt nie zginal
niech to miejsce niebawem zniknie
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: SLAYER

27-05-2019, 21:24

Christ Illusion ma przynajmniej Skeleton Christ ;]
smooker pisze:
Gunman pisze:Może i nie jest tak, że płyty DI, DIM i GHUA są najlepsze ale wiem jedno, że do nich ciągle wracam a nie do starszych ani nowszych.
Mam tak samo, tylko zamiast DI jest CI. Chociaż złotą erą bym tego nie nazwał.
dzik pisze:
byrgh pisze:No w porządku, masz prawo, co nie zmienia faktu, że to jest najgorsza płyta Slayer :)
"World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).
A czyje miałoby to być zdanie jak nie wypowiadającego? ;] To zawsze i bezwzględnie jest "moim zdaniem", nawet jak gadka toczy się o RIB - ja np. wolę Hell Awaits i SOH. Cóż poradzić, take żyćko.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15238
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SLAYER

27-05-2019, 21:25

pr0metheus pisze:
smooker pisze:
dzik pisze: "World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).

zanim temat slayer zniknal pamietam ze forum podzielilo sie na 2 obozy: sympatycy world painted blood i sympatycy christ illusion. az dziw ze nikt nie zginal

To ja założe swój obóz - miłośników God hates us all.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: SLAYER

27-05-2019, 21:29

niee, nie mozesz. to nie konkurs ulubionej plyty. musisz wybrac jeden z tych dwoch;)

z tego co pamietam to bylo swiezo po wydaniu WPB i chodzilo o kierunek w jakim podaza slayer.
niech to miejsce niebawem zniknie
Janusz Kobus
rozkręca się
Posty: 88
Rejestracja: 09-03-2018, 00:02

Re: SLAYER

27-05-2019, 21:31

Ja tez lubie God Hates Us All. Jedyny album z tych "nowych", wydanych "po 1990" roku. Mocny material.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14488
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: SLAYER

27-05-2019, 22:15

Nasum pisze: To ja założe swój obóz - miłośników God hates us all.
ja mógłbym założyć obóz przeciwników GHUA ale mi się nie chce ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: SLAYER

27-05-2019, 22:25

byrgh pisze:Christ Illusion ma przynajmniej Skeleton Christ ;]
smooker pisze:
Gunman pisze:Może i nie jest tak, że płyty DI, DIM i GHUA są najlepsze ale wiem jedno, że do nich ciągle wracam a nie do starszych ani nowszych.
Mam tak samo, tylko zamiast DI jest CI. Chociaż złotą erą bym tego nie nazwał.
dzik pisze: "World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).
A czyje miałoby to być zdanie jak nie wypowiadającego? ;] To zawsze i bezwzględnie jest "moim zdaniem", nawet jak gadka toczy się o RIB - ja np. wolę Hell Awaits i SOH. Cóż poradzić, take żyćko.
Wiadomo, że to jego zdanie, ale chodzi mi o to, że przecież nie jest oczywiste, że WPB jest najlepszy po 1990, a tak napisał.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: SLAYER

27-05-2019, 23:00

Po roku 90-tym liczy sis tylko DI. Doskonaly strzal.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
10,5
zaczyna szaleć
Posty: 252
Rejestracja: 09-12-2014, 08:28

Re: SLAYER

28-05-2019, 07:21

Zaskakujące jest to, jak wiele osób teraz twierdzi, że God Hates Us All to super album, wściekły, bezkompromisowy itd. A kiedy się ukazał to wszyscy byli oburzeni, że Kerry nasłuchał się Slipknota i tera będzie nu....
Nono.
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2531
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: SLAYER

28-05-2019, 09:04

Christ Illusion ostatnio przeżywa drugą młodość z podwójną siłą niż w latach premiery
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: SLAYER

28-05-2019, 09:29

Ale jak to?
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: SLAYER

28-05-2019, 10:13

pr0metheus pisze:
smooker pisze:
dzik pisze: "World Painted Blood" to najlepsza płyta Slayera wydana po roku 1990. Moim zdaniem rzecz jasna.
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).

zanim temat slayer zniknal pamietam ze forum podzielilo sie na 2 obozy: sympatycy world painted blood i sympatycy christ illusion. az dziw ze nikt nie zginal
No bylo bylo, World Painted Blood mietka faja, Christ Illusion konkretny dopierdol, nie ma o czym gadac.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

28-05-2019, 11:50

Triceratops pisze:
pr0metheus pisze:
smooker pisze:
Dobrze, że dodałeś "moim zdaniem". Wg mnie nie jest to oczywiste, co widać chociażby po dyskusji powyżej. Ja sam mam innego faworyta ;).

zanim temat slayer zniknal pamietam ze forum podzielilo sie na 2 obozy: sympatycy world painted blood i sympatycy christ illusion. az dziw ze nikt nie zginal
No bylo bylo, World Painted Blood mietka faja, Christ Illusion konkretny dopierdol, nie ma o czym gadac.
no to oczywiste przecież
Coś tam było! Człowiek!
ODPOWIEDZ