ANTHRAX

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ANTHRAX

27-07-2017, 09:12

Przestałem obserwować ten zespół po wydaniu "Persistence of Time" (notabene, bardzo dobrej, choć innej od poprzedniczek płyty), gdyż "Sound of White Noise" najzwyczajniej mnie nie porwał, a strzępy ich późniejszej twórczości, które do mnie docierały, również nie powalały. Jakiś czas temu jednak, mój bardzo dobry friend, którego gusta muzyczne bardzo sobie cenię, zapodał mi temat ostatniej płyty Anthrax mówiąc, że jest pozamiatany doszczętnie (a człowiek ma/miał taki sam jak ja stosunek do kapeli, czyli "Spreading the Disease" i "Among the Living" ponad wszystko) i konieczne muszę posłuchać. Przyjąłem do wiadomości, po powrocie do domu odpaliłem kawałek z You Tube'a, stwierdziłem, że bardzo fajne i...zapomniałem. Jakiś czas temu, przy okazji zakupu nowej płyty Suffocation, przeglądałem dział "alternatywny" w Media Markt i jakoś tak "For All Kings" sam się nawinął. Wróciłem do domu, zarzuciłem i...strzał. Znakomity nowoczesny metal (bez bawienia się w szufladki), którego słuchalność przekracza dopuszczalne normy i czuć tam coś, czego często nie można uświadczyć u wielu innych, równie doświadczonych kapel - dojrzałość artysty. O kwestiach technicznych nawet nie wspominam, bo przecież taki Charlie Benante to czołówka thrash'owych perkusistów, a i reszta muzyków kurze spod ogona nie wypadła. Świetny, nagrany i zagrany na pełnym luzie album, który po prostu płynie, a słuchaczowi micha się sama cieszy. :)

Będzie słuchane!
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ANTHRAX

27-07-2017, 10:41

Plagueis pisze:Znakomity nowoczesny metal (bez bawienia się w szufladki), którego słuchalność przekracza dopuszczalne normy i czuć tam coś, czego często nie można uświadczyć u wielu innych, równie doświadczonych kapel - dojrzałość artysty
To oczywistosc, o ktorej pisze od dawna, choc wszyscy mysla, ze saie zgrywam. Do tej dojrzalosci mozna smialo dorzucic cos, co ciezko okreslic jednym slowem, cos w rodzaju mieszaniany pasji, spontanicznosci i entuzjazmu. Nie jest to kolejny album wysrany w ramach cyklu wydawniczego i wyprany kompletnie z emocji jak to np zrobilo ostatnio Suffocation, ale mimo wszystko proba powiedzenia czegos nowego w gatunku, w ktorym od lat nie mozna a wrecz nie da sie juz powiedziec nic nowego. I nie zmienia tego zadne utyskiwania i narzekania malkontentow, ze fakty sa jakie sa a sa nimi fakty, ktore sa faktami ;)
woodpecker from space
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6660
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ANTHRAX

27-07-2017, 10:46

Ostatni album Anthrax jest doskonaly. Nie zobowiazuje, ale jednoczesnie zaciekawia. Jest lekkostrawny i dobrze wchodzi w upaly.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 10:20

Wszystkie peany, które czytam nt. ostatniego krążka pasują mi do innej płyty Anthrax, tj. We've Come for You All. Niestety nie mogę się przekonać do FAK, w ogóle nie mogę się przekonać do nich od momentu, gdy zdecydowali się zamienić Busha na Belladonę :/. Może jeszcze wrócę do tej płyty, ale nic na siłę.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 10:26

smooker pisze:Wszystkie peany, które czytam nt. ostatniego krążka pasują mi do innej płyty Anthrax, tj. We've Come for You All.
O to, to. Właściwie jedyna ich płyta, do której czasem wracam. Bardzo rockowa, z feelingiem i luzem.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 10:30

Może niektórzy będą zdumieni, ale gdyby dzisiaj ktoś mnie zapytał o taki archetypowy, czysty thrash metal, który można zapakować w kapsułę i wysłać w kosmos, aby obce cywilizacje odkryły kiedyś platońską ideę thrashowego riffu, albo umieścić jako wzorzec thrashu w muzeum w Sèvres, to nie byłby to SLAYER ani METALLICA, ani MEGADETH, tylko "Among The Living" albo "State of Euphoria" ANTHRAX.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 10:59

Drone pisze:Może niektórzy będą zdumieni, ale gdyby dzisiaj ktoś mnie zapytał o taki archetypowy, czysty thrash metal, który można zapakować w kapsułę i wysłać w kosmos, aby obce cywilizacje odkryły kiedyś platońską ideę thrashowego riffu, albo umieścić jako wzorzec thrashu w muzeum w Sèvres, to nie byłby to SLAYER ani METALLICA, ani MEGADETH, tylko "Among The Living" albo "State of Euphoria" ANTHRAX.
Z Among the Living zgadzam się na 90%, a te 10% zostawiam sobie na to, że mogę tam wstawić Peace Sells... lub Rust in Peace[/] ;).
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6660
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 11:29

W kapsule wyslabym tylko "Rust in Peace". Od pierwszej do oststniej nutu jest to doskonaly album.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 16:44

"Among the Living" to kwintesencja thrash metalu i nie małą zasługę ma tu brzmienie. Jeden z najlepszych krążków w historii gatunku, bez dwóch zdań.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 16:56

Matulu Przenajświętsza, zabierz tym ludziom narkotyki.
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 17:02

Plagueis pisze:"Among the Living" to kwintesencja thrash metalu i nie małą zasługę ma tu brzmienie. Jeden z najlepszych krążków w historii gatunku, bez dwóch zdań.
coś w tym jest.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 20:44

Plagueis pisze:"Among the Living" to kwintesencja thrash metalu i nie małą zasługę ma tu brzmienie. Jeden z najlepszych krążków w historii gatunku, bez dwóch zdań.
To jak powiedziec, ze w dzien jest jasno a w nocy ciemno, Oczywista oczywistosc jak mowi Prezes.
woodpecker from space
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 21:06

Plagueis pisze:"Among the Living" to kwintesencja thrash metalu i nie małą zasługę ma tu brzmienie. Jeden z najlepszych krążków w historii gatunku, bez dwóch zdań.
Proste, a "Persistence of Time" to jeden z najmroczniejszych krążków w thrash metalu.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 21:18

Pacjent pisze:"Persistence of Time" to jeden z najmroczniejszych krążków w thrash metalu.
To oczywiste.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3012
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 21:44

ozob pisze:W kapsule wyslabym tylko "Rust in Peace". Od pierwszej do oststniej nutu jest to doskonaly album.
I temat można zamknąć. Można nie lubić rudego pojebańca, ale jeśli ktoś uważa, że to nie jest apogeum thrashu, to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 21:50

ramonoth pisze:I temat można zamknąć. Można nie lubić rudego pojebańca, ale jeśli ktoś uważa, że to nie jest apogeum thrashu, to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki.
Amen!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 21:53

ramonoth pisze:
ozob pisze:W kapsule wyslabym tylko "Rust in Peace". Od pierwszej do oststniej nutu jest to doskonaly album.
I temat można zamknąć. Można nie lubić rudego pojebańca, ale jeśli ktoś uważa, że to nie jest apogeum thrashu, to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki.
Ja tak nie uwazam, dla mnie to miekka popelina a nie thrash.

Zas co do Persistence Of Time cieszy mnie, ze nie jestem odosobniony w opinii na temat tej plyty.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 879
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 22:08

Triceratops pisze:
ramonoth pisze:
ozob pisze:W kapsule wyslabym tylko "Rust in Peace". Od pierwszej do oststniej nutu jest to doskonaly album.
I temat można zamknąć. Można nie lubić rudego pojebańca, ale jeśli ktoś uważa, że to nie jest apogeum thrashu, to znaczy, że nie kochał nigdy swojej matki.
Ja tak nie uwazam, dla mnie to miekka popelina a nie thrash.

Zas co do Persistence Of Time cieszy mnie, ze nie jestem odosobniony w opinii na temat tej plyty.
Co ci ta biedna kobieta takiego w życiu zrobiła?
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: ANTHRAX

31-07-2017, 22:34

Zarówno jedni jak i drudzy mają na koncie bardzo dobre płyty sam thrash zaś niejedno ma imię.
Ostatni Anthrax bardzo dobry, wiadomo.
Jebać żuli.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: ANTHRAX

01-08-2017, 06:30

W kapsule wysłałbym obojętnie,którą płytę Coroner i wszystkie among the livingi czy inne mogą zostać zakopane.
ODPOWIEDZ