ALCEST

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: ALCEST

16-01-2013, 23:21

nowa płyta się robi
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3357
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: ALCEST

17-01-2013, 00:52

fajnie, bardzo lubię :-)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: ALCEST

17-01-2013, 00:53

no, dissection , Alcest, wąsy, yossarin, wszystko się zgadza
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3357
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: ALCEST

17-01-2013, 00:57

wyciągasz błędne wnioski!!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: ALCEST

17-01-2013, 00:58

przecież nie napisałem co o tym mysle :)
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: ALCEST

17-01-2013, 01:10


srają albumami na potęgę, tu rerecorded secret tu jakieś bibisi
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: ALCEST

24-01-2013, 23:17

It is a great honor for me to reveal the second guest that will do some vocals on our next album. He is Neil Halstead, founding member of the legendary Slowdive, Mojave 3 and also having now a solo career. Needless to say that this collaboration is like a dream come true since Slowdive is not only my all times favorite band but also a big inspiration on this album. I had this guest appearance in mind from the start so you can imagine how happy and excited I feel about the fact we will actually make it happen!"

Grubo
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: ALCEST

24-01-2013, 23:19

manieczki pisze:
srają albumami na potęgę, tu rerecorded secret tu jakieś bibisi
Ojaciępierkurwadolę, w najgorszych snach nie przypuszczałem, że w takim gównie mógł udzielać się kiedyś ktoś związany z PN :D
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Karkasonne

Re: ALCEST

25-01-2013, 02:36

Wstydziłbym się na ten kawałek wysrać po czterech łyżkach stołowych siarczanu magnezu. Dokładnie moje wyobrażenie pierwotne Alcest muzyki dla romantycznych metalówek. Spalić, splądrować, rozjechać walcem!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: ALCEST

25-01-2013, 02:39

Karkasonne pisze:Wstydziłbym się na ten kawałek wysrać po czterech łyżkach stołowych siarczanu magnezu. Dokładnie moje wyobrażenie pierwotne Alcest muzyki dla romantycznych metalówek. Spalić, splądrować, rozjechać walcem!
+10
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: ALCEST

25-01-2013, 07:54

Karkasonne pisze:Wstydziłbym się na ten kawałek wysrać po czterech łyżkach stołowych siarczanu magnezu. Dokładnie moje wyobrażenie pierwotne Alcest muzyki dla romantycznych metalówek. Spalić, splądrować, rozjechać walcem!
Mnie się wydaje, że po prostu tej muzyki nie należy rozpatrywać pod kątem metalowym, bo to ma tyle wspólnego z metalem, co Riven z Voivod - naprawdę nic, oprócz małego incydentu w knajpie - tak samo Alcest miał incydent z metalem.
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: ALCEST

25-01-2013, 08:04

Random Apex pisze:
Karkasonne pisze:Wstydziłbym się na ten kawałek wysrać po czterech łyżkach stołowych siarczanu magnezu. Dokładnie moje wyobrażenie pierwotne Alcest muzyki dla romantycznych metalówek. Spalić, splądrować, rozjechać walcem!
Mnie się wydaje, że po prostu tej muzyki nie należy rozpatrywać pod kątem metalowym, bo to ma tyle wspólnego z metalem, co Riven z Voivod - naprawdę nic, oprócz małego incydentu w knajpie - tak samo Alcest miał incydent z metalem.
K.O. :D

Inna sprawa, że - niezależnie od poparcia cycatych groupies - Alcest to dalej rzadki kał.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: ALCEST

25-01-2013, 08:05

:))))
this is a land of wolves now
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: ALCEST

25-01-2013, 08:19

manieczki pisze:
srają albumami na potęgę, tu rerecorded secret tu jakieś bibisi
Chodzi mi po głowie, ale nie bardzo chce mi się teraz sprawdzać, że kilka lat temu, jak mieli na koncie tylko jedną płytę, pokazał się news w sieci, że podpisali kontrakt z wytwórnią na pięc albumów wydawanych co roku czy jakoś tak.
Random Apex pisze:Mnie się wydaje, że po prostu tej muzyki nie należy rozpatrywać pod kątem metalowym, bo to ma tyle wspólnego z metalem, co Riven z Voivod - naprawdę nic, oprócz małego incydentu w knajpie - tak samo Alcest miał incydent z metalem.
Problem w tym, że niezaleznie od metalowości, jest to dalej muzyka zdecydowanie słaba. No może ALCEST ma jakies przebłyski tu i tam, ale ogólnie to się tego bardzo cięzko słucha, przypomina to spożywanie sraczki przyprawionej pietruszką podanej do głebokiego talerza ze starej, taniej, prlowskiej zastawy, popijając winem za 8,99.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: ALCEST

25-01-2013, 09:31

Nie słucha się tego ciężko - trochę nie rozumiem tych biegunkowych zarzutów z Waszej strony, może to kwestia wrażliwości na dźwięki albo co... ;-) Souvenirs d'un Autre Monde i Écailles de Lune były płytami sennymi, spokojnymi i dla niektórych nudnymi (ale przecież taki Solar Song jest po prostu monumentalny), jednak jakość kompozycji oraz bogactwo brzmień na tych albumach są dla mnie powalające - wystarczy się odpowiednio nastroić do takiego wydawnictwa, zaparzyć sobie zieloną herbatę i po prostu się zrelaksować. Les voyages de l'âme znowu jest płytą bardziej słoneczną, pełną blasku i świeżości letniego poranka, ja bardzo lubię ją słuchać właśnie w miesiącach letnich - jest beztroska i delikatna, a przy tym nadal jej jakość jest naprawdę na wysokim poziomie.
You've got nothing to lose but your lives.
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: ALCEST

25-01-2013, 09:40

Random Apex pisze:Nie słucha się tego ciężko - trochę nie rozumiem tych biegunkowych zarzutów z Waszej strony, może to kwestia wrażliwości na dźwięki albo co... ;-)
Porządna sraczka trwa w nieskończoność, nie chce się skończyć i doprowadza do szału, wycieńczając organizm. Mniej więcej tak jak słuchanie jedynki albo trójki ALCEST od początku do końca.

Ja się zgadzam nawet, że to dobrze zrobiona muzyka, ale problem w tym, że ona nachalnie jawi mi się jako po prostu dobrze skrojona po oczekiwania pewnej konkretnej grupy słuchaczy. Nie ma w tym bożej iskry niestety, jeno tylko dobre rzemiosło.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: ALCEST

25-01-2013, 09:46

Baton pisze: Ja się zgadzam nawet, że to dobrze zrobiona muzyka, ale problem w tym, że ona nachalnie jawi mi się jako po prostu dobrze skrojona po oczekiwania pewnej konkretnej grupy słuchaczy. Nie ma w tym bożej iskry niestety, jeno tylko dobre rzemiosło.
Dobrze ujęte - to nie jest uniwersalna muzyka, ani nie jest zrobiona pod szeroki target - w sumie nawet nie wiem, co może być targetem, bo młodociane metalówki nie docenią bogactwa dźwięków, a starsze metalówki to uznają, że jest ciotowate i nie jest Slayer. Targetem jestem zapewne ja na tym forum ;-)
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Realista
weteran forumowych bitew
Posty: 1360
Rejestracja: 18-12-2009, 11:13

Re: ALCEST

25-01-2013, 12:53

Alcest tylko pierwsza płyta resztę zaorac
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: ALCEST

25-01-2013, 13:50

Polać panu!
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ