E-FORCE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

E-FORCE

09-05-2010, 12:08

Co sądzicie na temat tej kapeli Erica Forresta? Posiadam debiutancki album "Evil forces", który bardzo przypadł mi do gustu i jestem ciekaw jak na jego tle wypada następca.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
DCI Hunt

Re: E-FORCE

09-05-2010, 12:26

"Evil Forces" to dobra płyta, jeśli znajdę gdzieś po okazyjnej cenie to na pewno sobie sprawię. Dwójki w ogóle nie słyszałem, trzeba nadrobić.

Btw, zna ktoś PROJECT : FAILING FLESH, w którym również śpiewa Eric Forest? Ich pierwszą, całkiem niezłą, płytę można dostać bez problemu za grosze, ale już dwójkę widziałem tylko na ebayu, a w Polsce jakoś tego znaleźć nie mogę...
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: E-FORCE

09-05-2010, 12:44

e-force ok, ale bez jakiegoś wielkiego srania w gacie. poprawne granie.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: E-FORCE

09-05-2010, 12:52

Bardzo podoba mi się ciężar "Evil forces" oraz ta monotonna, nieco mechaniczna i transowa praca sekcji rytmicznej.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: E-FORCE

09-05-2010, 13:05

nie no ok się tego słucha, ale po prostu sobie nie mogę z głowy wymazać Phobos i muszę porównywać projekty Erica z Voivod, a tu skazany jest na porażkę...
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

09-05-2010, 20:56

Drone pisze:Tak, ja też mam jedynkę P:FF nawet w dwóch wersjach i jest to fajna płyta, a dwójki jakoś nigdy nie widziałem.
Dwojke swego czasu blackcomp wyprzedawal za grosze w liczbie 20 sztuk. Ostatnio przy porzadkach odlozylem na polke z opisem "do prawdopdobnego wypchnieca po kontrolnym odsluchu"

E-force w sumie takie se
woodpecker from space
Maria Konopnicka

E-FORCE

02-11-2012, 00:09

Zespół Forresta znanego z VOIVOD. W 2003 roku wydali album Evil Forces, zakupiłem go dość przypadkowo w wydaniu CD-Maximum, przesłuchałem chyba za dwa razy i stwierdziwszy, że nawet niezłe odłożyłem na 9 lat na półkę. Kilka dni temu sącząc z kumplem browary i zgłębiając zakamarki jednego z moich płytowych regałów natrafiłem na wspomnianą płytę. Od tamtej chwili nie może jakoś opuścić mojego odtwarzacza - świetne brzmienie, świetne wokale, masa zajebistych riffów i fajny klimat. Niby nic wielkiego, ale słucha się wyśmienicie. Gdyby ta płyta wyszła w tym roku to z pewnością zaliczyłbym ją do grona najlepszych tegorocznych albumów i kto wie czy nie uznałbym, że to thrashowa płyta 2012 roku.

Obrazek


Zajrzałem sobie na metal-archives i ku zdziwieniu spostrzegłem, że w 2008 roku nagrali jeszcze jeden album - słyszał ktoś może? Bardzo chętnie bym się z nim zapoznał, ale pośpieszne oględziny allegro i kilku sklepów internetowych nie przyniosły rezultatu.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: E-FORCE

02-11-2012, 09:37

Słusznie piszecie, Marianie. Kilka razy też zwracałem tutaj uwagę na te płyty. Nieoczywiste granie z takim dziwnym, laboratoryjno-cybernetycznym posmakiem, ale nie jakoś bardzo mocne czy ciężkie. Raczej niepokojące. Jest jeszcze drugi projekt z Forrestem, czyli PROJECT: FAILING FLESH, nieco bardziej intensywny i jednocześnie zmechanizowany niż E-FORCE. Ale oba twory są jak najbardziej warte postawienia na półce, zwłaszcza, że można zdobyć je za całkiem niespore kwoty.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: E-FORCE

02-11-2012, 09:41

kupilem kiedys ich plyte ale podalem zly adres i potem zapomnialem :D snake mowi ze eric spoko typ wiec trzeba posluchac
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

02-11-2012, 10:54

Maria Konopnicka pisze:Zajrzałem sobie na metal-archives i ku zdziwieniu spostrzegłem, że w 2008 roku nagrali jeszcze jeden album - słyszał ktoś może? Bardzo chętnie bym się z nim zapoznał, ale pośpieszne oględziny allegro i kilku sklepów internetowych nie przyniosły rezultatu.
Sadze marian, ze jestes niedzielny metalowiec i w dodatku dublujesz tematy :D

viewtopic.php?f=13&t=9232

Oczywiscie posiadam wszystkie E-force i Projecty:Failing Fleshe :D, stoja dumnie obok plyt Duran Duran i czekaja az ich czas przeminie ;)
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: E-FORCE

02-11-2012, 10:58

Project: Failing Flesh

masz to? jesli tak to co to za granie? ma cos wspolnego z Voivod?
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
aginsiak
w mackach Zła
Posty: 783
Rejestracja: 21-12-2008, 19:52

Re: E-FORCE

02-11-2012, 10:58

Maria Konopnicka pisze:Zespół Forresta znanego z VOIVOD. /.../Od tamtej chwili nie może jakoś opuścić mojego odtwarzacza - świetne brzmienie, świetne wokale, masa zajebistych riffów i fajny klimat. Niby nic wielkiego, ale słucha się wyśmienicie. Gdyby ta płyta wyszła w tym roku to z pewnością zaliczyłbym ją do grona najlepszych tegorocznych albumów i kto wie czy nie uznałbym, że to thrashowa płyta 2012 roku.
To jakaś komedia jest, kompletna bzdura. Piszesz, żeby pisać???
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

02-11-2012, 11:04

Juz ci tlumacze to zjawisko:
Konsument mówi, że je aby jeść
Konsument pli aby pleść
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl - czy jesz aby jeść?
I teraz zastanow sie czy pamietasz co wpierdalales na kolacje 2 tygodnie temu albo na sniadanie miesiac temu? Czy to byla pasztetowa, czy turystyczna czy moze tez bulka z dzemem?
woodpecker from space
Maria Konopnicka

Re: E-FORCE

02-11-2012, 13:35

Triceratops pisze:Sadze marian, ze jestes niedzielny metalowiec
..ale u mnie niedziela jest siedem razy w tygodniu :)))
Triceratops pisze:i w dodatku dublujesz tematy :D

viewtopic.php?f=13&t=9232
Nadal chcesz wypchnąć tę dwójkę E-Force? Chętnie bym przygarnął. :)
Triceratops pisze:Projecty:Failing Fleshe :D
Też posiadam i sobie chwalę. :)
Triceratops pisze:stoja dumnie obok plyt Duran Duran i czekaja az ich czas przeminie ;)
Koło Duran Duran to wszystko stoi dumnie - nawet klocek w sedesie. :)
aginsiak pisze:To jakaś komedia jest, kompletna bzdura. Piszesz, żeby pisać???
Dostosowuję poziom do użytkowników tego forum - napisałbym bardziej precyzyjnie to połowa by nie zrozumiała, a druga połowa zapytała o mojego dillera... Przerabiałem to na forum już nie jeden raz. Poza tym byłem pewien, że temat E-FORCE był już na Masterfulu i większości osobom zespół jest znany.
Maria Konopnicka

Re: E-FORCE

02-11-2012, 13:42

Triceratops pisze:I teraz zastanow sie czy pamietasz co wpiedalales na kolacje 2 tygodnie temu albo na sniadanie miesiac temu? Czy to byla pasztetowa, czy turystyczna czy moze tez bulka z dzemem?
...fakt, że już raz się spotkaliśmy i Ci nie jebnąłem nie oznacza, że tak musi być zawsze. :)))
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

02-11-2012, 14:01

Maria Konopnicka pisze:
Triceratops pisze:stoja dumnie obok plyt Duran Duran i czekaja az ich czas przeminie ;)
Koło Duran Duran to wszystko stoi dumnie - nawet klocek w sedesie. :)
No, no tutaj to juz cie ponioslo, nie zapominaj o Enforcer i Firewind. ;)
Maria Konopnicka pisze:
Triceratops pisze:I teraz zastanow sie czy pamietasz co wpiedalales na kolacje 2 tygodnie temu albo na sniadanie miesiac temu? Czy to byla pasztetowa, czy turystyczna czy moze tez bulka z dzemem?
...fakt, że już raz się spotkaliśmy i Ci nie jebnąłem nie oznacza, że tak musi być zawsze. :)))
Nie rivenizuj, tez zaczales cwiczyc? ;) Pamietaj, ze mialem ten kozik na Drone'a. :D
Bedzie jeszcze okazja naprawic, tylko niech cos fajnego sie zjawi, a ja bede mial czas. :D
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

03-11-2012, 09:18

Maria Konopnicka pisze:kto wie czy nie uznałbym, że to thrashowa płyta 2012 roku.
marian thrashowa plyta 2012 to nowy Lich King przyjmij to do wiadomosci ;)
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

10-06-2015, 12:09

Obrazek
woodpecker from space
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: E-FORCE

10-06-2015, 20:39

Dobra wiadomość, bo lubię tych dziadów. Najbardziej jednak debiut, ale zobaczymy, co tym razem pan Eryk z kolegami wysmażył.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: E-FORCE

21-06-2015, 21:05

Sie Slayerem palujecie, a Eric takie cos fajne wysmazyl. Zajebongo sie slucha, taki zmechanizowany death-thrash w strone Devastation.
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
ODPOWIEDZ