Newsted - Metal

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Newsted - Metal

15-02-2014, 09:49

generalnie im dłużej słucham muzyki tym bardziej uważam, że nie ma tam czegoś takiego co MUSI być ;)

Poza tym, nie słyszałem jeszcze płyty Metallici na której perkusja wypada z rytmu ;)

Miłego dnia Riven. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Newsted - Metal

15-02-2014, 09:53

Dziekuje
Zenek pisze:Poza tym, nie słyszałem jeszcze płyty Metallici na której perkusja wypada z rytmu ;)
oczywiscie ze nie, ja do czegos innego pilem
celowo nierowno to sobie moga grac jacys hipsterzy ktorzy maskuja w ten sposob indolencje
nie ma czegos takiego jak dobra nierowna perkusja, to tak jakby podniecac sie bledem ortograwicznym
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
dr Kill
postuje jak opętany!
Posty: 615
Rejestracja: 25-10-2011, 23:08

Re: Newsted - Metal

16-02-2014, 19:14

Riven pisze:Dziekuje
Zenek pisze:Poza tym, nie słyszałem jeszcze płyty Metallici na której perkusja wypada z rytmu ;)
oczywiscie ze nie, ja do czegos innego pilem
celowo nierowno to sobie moga grac jacys hipsterzy ktorzy maskuja w ten sposob indolencje
nie ma czegos takiego jak dobra nierowna perkusja, to tak jakby podniecac sie bledem ortograwicznym
Hyba, rze błond jest zamieżony i pełni pewną określoną fónkcję.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Newsted - Metal

04-09-2015, 12:36

W Media Markt "Heavy Metal Music" leży sobie za 19,99 zł, więc sprawdziłem na Youtube i mile zaskoczony zakupiłem kilka dni temu. Po kilkudziesięciu przesłuchaniach mogę napisać tylko jedno - bardzo się ta płyta Newstedowi udała. Słucha się tego wybornie, muzyka płynie, sączy się z głośników w całkowicie niewymuszony sposób, z naturalną lekkością przenika słuchacza. Nawet w tych najmocniejszych i najbardziej kanciastych, podszytych jakimś wewnętrznym nerwem momentach (jak np. "Soldierhead", "Twisted Tail of the Comet") nic się nie zacina, nikt się z niczym nie mocuje, nie szarpie. Tu wszystko wywiera bardzo silne wrażenie autentyczności, szczerości i spontaniczności. Tak jakby te dźwięki Newsted po prostu musiał z siebie wyrzucić, a stworzenie płyty było całkowicie naturalną tego konsekwencją. Pomimo wszystkiego co napisałem wcześniej jest "Heavy Metal Music" dziełem kunsztownie wyciosanym i dopracowanym w 100%. Skomponowanym z mądrością i doświadczeniem pozwalającymi twórcy na komfort odrzucenia wszystkich zbędnych dźwięków, ozdobników oraz detali, które mogłyby zaburzyć harmonię, rozmyć obraz całości, spowodować niewłaściwe rozłożenie akcentów. Nie, debiutu NEWSTED to nie dotyczy - została sama esencja, dzięki temu dzieło nagrane przez grupę Jasona stoi w zdecydowanej opozycji do tego co proponuje na swoich ostatnich albumach jego były pracodawca, z mozołem i zapamiętaniem godnym lepszej sprawy klejąc ze sobą przypadkowe, nieprzystające niekiedy do siebie elementy w ośmio-, dziewięciominutowe utwory-potwory o wdzięku drewnianego kloca. Skoro już wszedłem na ten grunt, napiszę - tak dobrego albumu Metallica nie nagrała od ponad 20 lat (i nigdy już z pewnością nie nagra). Ci ludzie są w zupełnie innym miejscu niż Jason i pewnych zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych uwarunkowań po prostu nie będą w stanie przeskoczyć. Tym większą wartość posiada recenzowane tutaj dzieło.
W kontekście METALLIKI umiejscowiłbym ten album gdzieś pomiędzy '91, a '96 rokiem. Koresponduje również moim zdaniem z tytułami takimi jak "Countdown to Extinction", czy "Youthanasia", choć bez grama przesłodzonych refrenów i melodyjek. Stanowi pomost między stadionowym gigantyzmem zabarwionego rockiem z list przebojów heavy metalu "Metallica", a stonowaniem, wyciszeniem i radiowym charakterem "Load". Do tego szczypta grania charakterystycznego dla pewnych okresów w twórczości VOIVOD i sporo innych mniej lub bardziej nachalnie rzucających się na uszy wpływów, które idealnie się zazębiają, przenikają, nakładają na siebie tworząc nową jakość całkowicie w zgodzie z wolą twórcy. Podsumowując: mało powstaje w szeroko rozumianym muzycznym mainstreamie rzeczy tak niewymuszonych i przepełnionych naturalnym wdziękiem. Mam nadzieję, że nie był to łabędzi śpiew grupy.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Pukajacy Bob
postuje jak opętany!
Posty: 328
Rejestracja: 11-07-2004, 12:42

Re: Newsted - Metal

27-05-2023, 09:57

Wyglada na to, ze Newsted zapuścił loczki i powrocil do grania, niedawno pojawil sie na koncercie Voivod, gdzie wykonal z muzkami 2 numery:



zas sam Newsted odpalil sie na zywca w Fort Lauderdale:

Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal
Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal
ODPOWIEDZ