BLACK CILICE - Mysteries [2015]

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomder
zaczyna szaleć
Posty: 230
Rejestracja: 26-09-2013, 17:08

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 18:54

Drone pisze:To kwestia wyrobienia. Wytrawny słuchacz już po jednym, góra dwóch przesłuchaniach wyłowi te perły, podczas gdy ktoś niewprawny będzie potrzebował tych odsłuchów kilkadziesiąt czy nawet kilkaset. Tak jak na grzybobraniu: stary wyga dostrzeże każdy okaz, a amator potknie się o grzyba i go nie zauważy ;)
Każda nawet najgorsza płyta po kilkuset przesłuchaniach zyskuje, to tak jak hity w esce, puszczane non stop wpadają w ucho :)

Do Black Cilice trzeba przysiąść, nie jest to łatwa muzyka, ale zyskuje gdy rzeczywiście słucha się jej "uczciwie" i w skupieniu. Wcale nie potrzebuje się kilkudziesięciu odsłuchów. Mnie złapało przy trzecim odsłuchu ale jak słuchałem jej w spokoju i skupieniu. Ktoś wyżej pięknie napisał , że Black Cilice odsiewa to co z black metalu najlepsze.
Bless this tongue pisze: Black Cilice pieknie odsiewa i kultywuje to czym BM powinien sie stal byc aby zachowac esencje i idee gatunku
Oby więcej takich projektów było.
Karkasonne

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 20:47

DeadButDreaming pisze:aha
Tłumaczenie jest proste: Drone jest mądry i wie ze to dobre, a Ty jesteś głupi i nie wiesz. Oczywiście powie to ładniejszymi słowami, ale do tego się to sprowadza.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 21:09

Proponuję wyjąć kij z dupy :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 21:11

Karkasonne pisze:
DeadButDreaming pisze:aha
Tłumaczenie jest proste: Drone jest mądry i wie ze to dobre, a Ty jesteś głupi i nie wiesz. Oczywiście powie to ładniejszymi słowami, ale do tego się to sprowadza.
Nie zamierzam podejmować dyskusji, bo, choć gust i opinie kilku osób tutaj sobie cenię, przy argumentach o "wyrobieniu słuchacza" bądź braku takiego "wyrobienia" jestem bezradny. Cóż, w zasadzie i tak przewidziałem, jaka będzie odpowiedź na mój post. To dość słabe, nieważne.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 21:28

Pomijając już to, że pisałem to z przymrużeniem oka (straszne czasy nastały, że trzeba się z tego tłumaczyć), to przecież trochę prawdy w tym jest. Czy tak trudno jest się przyznać, że nie jest się ekspertem we wszystkim i czasami warto pomęczyć się z jakimś materiałem chwilę dłużej, skoro sporo osób siedzących w aż takiej niszy docenia jego zalety?
tomder pisze: Do Black Cilice trzeba przysiąść, nie jest to łatwa muzyka, ale zyskuje gdy rzeczywiście słucha się jej "uczciwie" i w skupieniu. Wcale nie potrzebuje się kilkudziesięciu odsłuchów. Mnie złapało przy trzecim odsłuchu ale jak słuchałem jej w spokoju i skupieniu. Ktoś wyżej pięknie napisał , że Black Cilice odsiewa to co z black metalu najlepsze.
O to chodzi. Ja BLACK CILICE znam od dawna, dzięki splitowi z SATANIZE (rok 2011) i od razu mnie zaciekawił ten projekt, chociaż daleko mi było do tego, żeby to uznać za objawienie. Trochę czasu jednak upłynęło i musiało się pojawić więcej materiałów lepszej jakości, żebym teraz mógł pisać peany.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 21:33

Cześć wyrobieni słuchacze, mam pytanie. Nie wiecie przypadkiem czy ten gość z Jeden8L już zapomniał?
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 21:37

Drone pisze:Pomijając już to, że pisałem to z przymrużeniem oka (straszne czasy nastały, że trzeba się z tego tłumaczyć), to przecież trochę prawdy w tym jest. Czy tak trudno jest się przyznać, że nie jest się ekspertem we wszystkim i czasami warto pomęczyć się z jakimś materiałem chwilę dłużej, skoro sporo osób siedzących w aż takiej niszy docenia jego zalety?
Nie mam z tym problemu, wszystko jest OK i rozumiemy się. Żebyś wiedział, że m.in. właśnie dlatego badam ten materiał, choć jestem daleki od peanów.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

30-07-2017, 21:43

OK, myślę, że warto temu dać kolejne szanse. Moim zdaniem aby usłyszeć w tym to COŚ, nie należy za bardzo szukać jakichś określonych struktur czy zagrywek, tylko potraktować to jako transowe granie, które gdzieś płynie i po drodze się zmienia.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 10:24

Drone pisze:Proponuję wyjąć kij z dupy :)
Heh zabawne, tez mu to samo zalecalem ;)
Drone pisze:Pomijając już to, że pisałem to z przymrużeniem oka (straszne czasy nastały, że trzeba się z tego tłumaczyć)
No niestety, to jakas plaga dzisiaj.


NIgdy bym nie pomyslal, ze beda czasy gdzie bedziemy z Dronem w pewnych kwestiach jednomyslni ;)
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 10:45

Jak to? A nie pamiętasz wojny o WARPATH?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Karkasonne

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 12:14

Triceratops pisze:
Drone pisze:Proponuję wyjąć kij z dupy :)
Heh zabawne, tez mu to samo zalecalem ;)
Drone pisze:Pomijając już to, że pisałem to z przymrużeniem oka (straszne czasy nastały, że trzeba się z tego tłumaczyć)
No niestety, to jakas plaga dzisiaj.


NIgdy bym nie pomyslal, ze beda czasy gdzie bedziemy z Dronem w pewnych kwestiach jednomyslni ;)
Po raz kolejny wpisujesz się w temacie, w którym nie masz nic do powiedzenia (Black Cilice) po to, by oodgryzc kogoś, kogo nie lubisz, i szukać kolegów. ,,hoho, jesteś,y tacy jednomyślni, kto by się spodziewał".
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 12:32

Drone pisze:Jak to? A nie pamiętasz wojny o WARPATH?
No tak, wtedy to byly sladowe ilosci ;)

@karkas, po czym wnosisz, ze cie nie lubie? Od szukania kolegow zas sa portale randkowe, forum wszak jest od dyskusji, jakie by one nie byly. Kazdy do kogo piszesz jest kolega, ktorego szukasz? Po prostu zauwazam, ze nie jestem odosobniony w pewnych diagnozach i tyle, to zawsze cieszy ;)

Zas co do BLACK CILICE to owszem sluchalem :D
woodpecker from space
Karkasonne

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 18:38

Triceratops pisze: Po prostu zauwazam, ze nie jestem odosobniony w pewnych diagnozach i tyle, to zawsze cieszy ;)
Gdyby zebrać wydane ostatnio na Twój temat opinie i w nie całkowicie uwierzyć, to chyba nie wypadłbyś najlepiej.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 20:16

Karkasonne pisze:
Triceratops pisze: Po prostu zauwazam, ze nie jestem odosobniony w pewnych diagnozach i tyle, to zawsze cieszy ;)
Gdyby zebrać wydane ostatnio na Twój temat opinie i w nie całkowicie uwierzyć, to chyba nie wypadłbyś najlepiej.

O kurwa straszne rzeczy, opinie. Jaka to trzeba zakompleksiona ciota żeby przejmować się opiniami na forum.

Idzta zasrywac tymi bzdetami wątek np onkologii.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

31-07-2017, 20:40

otoz to
Obrazek
woodpecker from space
Karkasonne

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

03-03-2018, 15:42

Słuchał ktoś tej kompilacji? Tam to już w ogóle nic nie słychać, samo szumienie, wrzaski i zero basu, i tak przez 2,5h. Hardkor.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

03-03-2018, 18:48

Karkasonne pisze:Słuchał ktoś tej kompilacji? Tam to już w ogóle nic nie słychać, samo szumienie, wrzaski i zero basu, i tak przez 2,5h. Hardkor.
sluchal, wszystko slychac. nie wiem czy hardkor, jak dla mnie bardziej black metal
niech to miejsce niebawem zniknie
Karkasonne

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

03-03-2018, 20:03

No w chuj, mocno inspirowane Enbilulugugal oraz Impaled Northern Moonforest, zwłaszcza "Necroyeti"
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

05-07-2018, 08:29

Właśnie zakończyłem odsłuch ich ostatniej produkcji. Przypomina stare czasy, jest wspaniała...
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: BLACK CILICE - Mysteries [2015]

06-07-2018, 06:55

Karkasonne pisze:No w chuj, mocno inspirowane Enbilulugugal oraz Impaled Northern Moonforest, zwłaszcza "Necroyeti"
Jaki ty jesteś głupi
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ