PHOBOCOSM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

PHOBOCOSM

02-11-2016, 18:47

Obrazek

Nie ma tematu, a zespół jak najbardziej wart wspomnienia. Zwłaszcza, że w tym roku wyszła druga płyta tego zacnego projektu. Death metal miejscami inspirowany Immolation, ale jednak z dość wyraźną własną tożsamością. Już jedynka niszczyła obiekty. Tutaj możecie sobie ją posłuchać w całości: " onclick="window.open(this.href);return false;

Nowa płyta jest zdecydowanie bardziej jednowymiarowa, osadzona w wolnych i średnich tempach, ale ma taki klimat, że ciary przechodzą przez układ nerwowy raz zarazem. Nie wiem czy w tym roku w death metalu jest jaśniejszy punkt. Dla mnie chyba nie.
all the monsters will break your heart
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: PHOBOCOSM

03-11-2016, 23:32

bardzo interesująco się tutaj fatygują. i jest to zdecydowanie lepsze niż to, co było z tegorocznego albumu, a konkretniej jego fragmentami zasłyszanymi z przeszło tydzień temu n YT, które zaleciały - będę montonny - DSO, po czym stwierdziłem, że ciekawe i może zbadam temat. po udostępnionym linku debiutu zmieniam zdanie na: z pewnością zbadam ten temat.
dzięki!
Awatar użytkownika
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8012
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: PHOBOCOSM

04-11-2016, 00:05

byrgh pisze:bardzo interesująco się tutaj fatygują. i jest to zdecydowanie lepsze niż to, co było z tegorocznego albumu, a konkretniej jego fragmentami zasłyszanymi z przeszło tydzień temu n YT, które zaleciały - będę montonny - DSO, po czym stwierdziłem, że ciekawe i może zbadam temat. po udostępnionym linku debiutu zmieniam zdanie na: z pewnością zbadam ten temat.
dzięki!
Wspaniały zespół. Przepraszam ,że tak późno ale zaledwie teraz wróciłem z trasy. Jedynka mocno nacechowana religijna transowością, dwójka to grób , krypta, kazamaty i masa świetnych patentów. Napiszę coś więcej ale muszę wytrzeźwić. Dzięki kolego Nicram za temat, a słucham aktualnie


Obrazek
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: PHOBOCOSM

04-11-2016, 01:09

po pierwsze: to temat Kolegi Nicrama; po drugie: to nie jest temat NP. od trzeźwości to Cię, Drogi Panie, dzieli jak widać jeszcze bardzo daleka droga :D
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: PHOBOCOSM

04-11-2016, 17:14

tomaszm pisze: Obrazek
Super zestaw. Oprócz tego Kosmokratora mam wszytko. Widzę, że kolega tak jak ja często kupuje u Hellthrasera. :-) A ten Kosmokrator warto? Kiedyś sprawdzałem i wydawało mi się to troszkę za bardzo black metalowe. To jaka jest prawda? :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8012
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: PHOBOCOSM

04-11-2016, 17:17

Kosmokrator rewelacja, tutaj do odsłuchu całość, są blackowe akcenty ale bardzo fajnie wkomponowane w całość. U Helltrashera zakupy to czysta przyjemność i oferta zacna:)

https://kosmokrator-vanrecords.bandcamp.com/
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: PHOBOCOSM

04-11-2016, 17:24

Od siebie tylko dodam, że Deprived urywa mi dupę. Dziękuję za uwagę.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: PHOBOCOSM

05-11-2016, 17:39

To co, warto temu zespołowi poświęcić czas? Przyznam, że kiedyś tego próbowałem, ale nic mi nie zostało mi w pamięci. Czy ktoś, kto przerobił solidnie albumy Phobocosm, mógłby rzucić jakimiś tagami?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: PHOBOCOSM

05-11-2016, 17:53

Moim zdaniem naprawdę warto poświęcić czas. Immolation, Ulcerate (tylko deathowe fragmenty), mrok, krypta i zgnilizna.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: PHOBOCOSM

05-11-2016, 17:55

Potwierdzam. Dwójki jeszcze nie słuchałem, ale jedynka mnie kompletnie opętała. Nie mogę się wyzwolić.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: PHOBOCOSM

05-11-2016, 22:20

Zdecydowanie warto poświęcić czas temu zespołowi. Drought jest znakomita, smoła powoli sączy się z głośników hehe.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: PHOBOCOSM

05-11-2016, 23:15

Rattlehead pisze:Od siebie tylko dodam, że Deprived urywa mi dupę. Dziękuję za uwagę.
Potwierdzam, to prawda.
woodpecker from space
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: PHOBOCOSM

06-11-2016, 14:08

nicram pisze:Super zestaw.
To jest super zestaw!
Obrazek
Strasznie się naśliniłem póki nie doczytałem, że to nie nasz kontynent...
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: PHOBOCOSM

06-11-2016, 14:29

rzeczywiście, zabójcze zestawienie
In a world of compromise...some don't
Awatar użytkownika
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8012
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: PHOBOCOSM

26-11-2016, 10:01

Nie wiem co jest takiego w tej muzyce ale jak już zagnieździ się w umyśle to nie chce z niego wyjść za żadne skarby. Nowy materiał robi mi znacznie lepiej od nowego Ulcerate i w kategorii śmierć metalu wraz z Altarage nie widzę dla niego konkurencji. Ciary, zimny pot, uczucie niepokoju, gra na emocjach przez cały odsłuch. Takich wrażeń szukam w tej muzyce.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: PHOBOCOSM

27-11-2016, 01:30

Będzie miał te Phobocosmy ktoś u nas? Mam wrażenie, żem się spóźnił.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: PHOBOCOSM

27-11-2016, 01:47

Dwójka jest do wzięcia w Mystic, poza tym może Hellthrasher znowu będzie miał dostawę. Zawsze możesz też skorzystać z oferty fan.pl (dość długi prognozowany czas realizacji) lub brać ze sklepu Dark Descent (mają ciągle "black Friday", obie płyty wychodzą łącznie 16.80$ - plus wysyłka :D).
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2038
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PHOBOCOSM

27-11-2016, 01:52

tomaszm pisze:Nie wiem co jest takiego w tej muzyce ale jak już zagnieździ się w umyśle to nie chce z niego wyjść za żadne skarby. Nowy materiał robi mi znacznie lepiej od nowego Ulcerate i w kategorii śmierć metalu wraz z Altarage nie widzę dla niego konkurencji. Ciary, zimny pot, uczucie niepokoju, gra na emocjach przez cały odsłuch. Takich wrażeń szukam w tej muzyce.
BARDZO podoba mi się "Bringer of Drought", ale konkurencja jest. Przecież choćby nowy Krypts, osadzony w bardzo podobnych klimatach nie jest na pewno gorszy. Poza tym Blood Incantation, które chyba parę osób postawi nawet wyżej, a blisko są też Chthe'ilist i Nucleus z tegorocznymi produkcjami..
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: PHOBOCOSM

27-11-2016, 01:56

Właśnie, jak to jest z tym Nucleus? Nie miałem okazji się zapoznać, Bart zbyt szybko sprzedał wszystkie kopie ;)
A jeśli chodzi o Phobocosm, to próbowałem dwa-trzy razy debiutu, i jakoś nie zaskoczyło - w kazdym razie nie na tyle, żeby sprawić sobie to to na fizycznym nośniku celem gruntownego zbadania. Pewnie jeszcze zrobię jakieś podejście, ale mam tyyyle rzeczy do słuchania, że trudno mi określić, kiedy to nastąpi ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: PHOBOCOSM

27-11-2016, 08:36

Nucleus dobre, choć cała płyta na jedno kopyto i mi dość szybko się znudziło. No i perkusja brzmiała średnio. Ale jak lubisz DEMILICH to obadaj, rozrywki na parę odsłuchów dostarczy na pewno. Taki cyfrowy alien death metal, bym powiedział.
ODPOWIEDZ