Wczoraj słuchałem sobie płytki "Insignia", miałem napisać trzy słowa na temat tego bardzo dobrego, a tymczasem wyszło na to, że Fermento to kolejny zacny zespół, który nie doczekał się swojego tematu na forume, a to zapewne dlatego, że nikomu się nie chciało zakładać wątku, który i tak przepadnie gdzieś w archiwach Masterfula.
Składu i dorobku przedstawiał nie będę, bo każdy może sobie sprawdzić na MA, od siebie dodam jedynie, że kapela nieprzeciętna i każdy miłośnik zbrutalizowanego death metalu znać ją powinien. Z swojej strony polecę zwłaszcza wspomnianą "Insignię" (choć również debiut kosi po całości) , gdzie zespół do swej brutal deathmetalowej zupki dosypuje nieco przypraw, które nadają specyficznego smaku - dla mnie miodzio.
Smacznego:
[youtube][/youtube]
Re: FERMENTO
: 05-08-2017, 08:18
autor: Pacjent
Świetny debiut, ale dopiero "Insignia" wyrwała mnie z butów. Świetny, techniczny death metal, żadnego zbędnego dźwięku. Obowiązek zarówno dla fanów DEEDS OF FLESH, jak i IMMOLATION. Na trójce trochę zeszli z tonu, ale jest co najmniej przyzwoita.
Re: FERMENTO
: 05-08-2017, 09:52
autor: Plagueis
Pacjent pisze:Świetny debiut, ale dopiero "Insignia" wyrwała mnie z butów. Świetny, techniczny death metal, żadnego zbędnego dźwięku.
Mam dokładnie tak samo. Debiut był strzałem między oczy i trzeba było się po nim chwilę zbierać, jednak dopiero "Insignia" to deski i liczenie. Bardzo dobrze robią tej płycie dość nietypowe - jak na brutal death metal - zagrywki, które jednak ani trochę nie osłabiają siły rażenia muzyki i tworzą jedną, oryginalną całość. Debiut również od początku miał znamiona oryginalności, choć był bardziej bezpośrednią i surową płytą.
Pacjent pisze:Na trójce trochę zeszli z tonu, ale jest co najmniej przyzwoita.
Posłuchałem swego czasu jakiś kawałek z netu i dałem sobie spokój - coś tam nie gra, gdzieś uszło powietrze i zniknęła ta aura oryginalności. Pozostałem przy dwóch pierwszych długograjach.
Re: FERMENTO
: 05-08-2017, 10:03
autor: Nasum
Plagueis pisze:Wczoraj słuchałem sobie płytki "Insignia", miałem napisać trzy słowa na temat tego bardzo dobrego, a tymczasem wyszło na to, że Fermento to kolejny zacny zespół, który nie doczekał się swojego tematu na forume, a to zapewne dlatego, że nikomu się nie chciało zakładać wątku, który i tak przepadnie gdzieś w archiwach Masterfula.
Z tego co kojarzę założyłem wątek w Encyklopedii Masterfula ale opisałem tam tylko pierwszą płytę, jakaś mała dyskusja się wywiązała, ale to by było na tyle. Mało tu jest osób które lubia ten zespół. W każdym razie warto aby i oni mieli swój wątek. Jedynka rządzi, dwójka dobra, trójka nadal bardzo dobra.
Re: FERMENTO
: 05-08-2017, 10:06
autor: Plagueis
Nasum pisze:
Z tego co kojarzę założyłem wątek w Encyklopedii Masterfula
No jest, faktycznie. Nie zaglądam do tamtego działu za bardzo, a właściwie w ogóle. ;)
Tak czy tak, warto, żeby kapela miała swój wątek w tym dziale.
Nasum pisze:Mało tu jest osób które lubia ten zespół.
Dziwi mnie to trochę, ale w sumie nie powinno.
Re: FERMENTO
: 05-08-2017, 10:10
autor: Nasum
Fermento to nie jest kapela która zapełni stadiony, kilka zagorzałych fanów na tym forum powinno wystarczyć ;-)
Re: FERMENTO
: 05-08-2017, 10:15
autor: Plagueis
Zgadza się. :)
Re: FERMENTO
: 06-08-2017, 23:19
autor: ultravox
Pierwsza płyta to kult. Inne już mnie tak nie ruszyły, ale też nie powiem, ze były złe. Wracam jednak głównie do jedynki.
Re: FERMENTO
: 07-08-2017, 22:58
autor: AroHien
Mi pasi wszystko co nagrali. Najdłużej przekonywałem się do Recipe for Cremation ( moze przez 'babskie ' bębny hehe) Ogólnie. bardzo dobry zespół i szkoda, że tak długo każą nam czekać na nowy album.
Re: FERMENTO
: 07-08-2017, 23:01
autor: Nasum
Recipe wszedł mi o wiele lepiej niż dwójka, babskie bębny nie mają tu znaczenia ;-) A tak mówiąc poważnie, to co z nimi? Grają, zawiesili działalność, pracują w hurtowni alkoholu albo w fabryce azbestu i nie mają czasu by grać? Widział ktoś ich nazwę na plakacie jakiegoś gigu, trasy, festiwalu?
Re: FERMENTO
: 07-08-2017, 23:06
autor: AroHien
Niby mają status 'active' Jak widzę mają też nowego garowego. Jednak nic więcej mi nie wiadomo.
Re: FERMENTO
: 08-02-2020, 18:33
autor: Pacjent
Na razie to, ale w tym roku mają nagrywać nowy album.
Re: FERMENTO
: 08-02-2020, 18:56
autor: r o b e r t
bardzo dobra wiadomość , mocny strzał się zapowiada
Do tematu , będzie dzisiaj słuchane Symbols Of Decrepitude, Symbols Of Supremacy miał być Gorgasm będzie Fermento
Re: FERMENTO
: 08-02-2020, 19:25
autor: Nasum
Okładka świetnie nawiązująca do "Symbols...". Nie mogę się już doczekać ich nowego materiału, tym bardziej, że nieomal już o nich zapomniałem.
Re: FERMENTO
: 08-02-2020, 19:29
autor: SODOMOUSE
Wiem, że nie w temacie, ale szkoda, że Feretrum nie przetrwało.
Pierwsza płyta to kult. Inne już mnie tak nie ruszyły, ale też nie powiem, ze były złe. Wracam jednak głównie do jedynki.
i jedynka, na winylu wreszcie się objawiłla (ja prdlę, 27 lat od wydania CD) "Symbols of Decrepitude, Symbols of Supremacy", w bonusie, konusie, jest na placku demo 1996 "...the Shining". Wydanie CD i LP by Pathologically Explicit Recordings.
jest też reedycja na CD, tutaj akurat jako bonus tracks, demo 1994 "Fervour of the Impure"
z demo 1996 , kaWAŁEK "The Shining", tak przykładowo, na przykład, jeśli ktoś nie zna...