ENTROPIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 15:54

A mogło tak być faktycznie. Czyli nic się nie bać tylko iść na koncerta, jak tylko będą grać w pobliżu.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 15:57

Wacław pisze:
pr0metheus pisze:Zgodnie z przewidywaniami niesluchalny shit.
tez nie rozumiem tych zachwytów nad polskimi okoloblekowymi potworkami. jakieś Totenmesy, czy jak to się pisze, Entropie. i te mądrości po prasach. a mowioooo ze to ja bełkocze .... wilki jedne ....

i te podbijanie po naszych lokalnych magazines. podchodzi rzygami jak te akcje promocyjne ruszają z kopyta

dlatego ci pisalem, ze ta prasa nadaje sie na przemial:) kacik wzajemnego lizania sie po siurkach dziennikarzy, wydawcow i muzykow,ktorym ktos powiedzial ze sa artystami. zupelnie jak na fejsbuczku. ja tobie lajka a potem ty mi.
odnosnie polskiego blacku juz gdzies na tym forum wyrzygalem zolc ale moge powtorzyc.
narobilo sie tych projektow, jakas gorycz, zolc, piach,entropia, totenmesy sresy esemesy
wszyscy robia jakies hybrydy, kazdy jeden chodzace zjawisko i wizjoner , kazdy jeden karierowicz, dziennikarze jeszcze bija piane i nikt kurwa nie zdaje sobie sprawy, jak karykaturalnie to wszystko wyglada.
rzeczy dobrych czy poprawnych z black metalu mozna wyliczyc na palcach jednej reki (moze 7 palczastej).
jakby te wszystkie metalowce bali sie zejsc do piwnicy i wypluc cala nienawisc na 3 akordy, ubrudzic sie smola, stworzyc cos autentycznego.
sprawdzam tu i tam co sie gra w tym bleku i nie rozumiem- portugalia moze, niemcy moga, francja, holandia , hiszpania, anglia, usa, australia,skandynawia.. tam wszedzie pojawiaja sie ,czasem lepsze, czasem gorsze podziemne wyziewy. a u nas wszyscy ladni, uczesani, realizuja sie, do swiata ciagnie, w trase chca z behemotem.
rucham to cale towarzystwo kutasem.
to moj ostatni post w tym roku, jade na przedluzonego sylwka zajmowac sie cielesnymi uciechami. w nowym roku zycze wszystkim zdrowia. ciao
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 16:01

Sybir pisze:Zgadzam się z prometeo i Tomaszem.
Dodatkowo postuluję za bojkotem tego zespołu z racji wydania płyty przez Arachnophobia Records.
naturalnie, jako podziemie podziemia, rili i trv postuluje za pełnym bojkotem. wszystkiego i wszystkich. zreszta, nie pamietam kiedy od Pana księgowego coś kupiłem. nawet pośrednio. źle jakiś taki stargetowany jeste.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 16:02

Oki pisze:dopiero na wczorajszym koncercie przed Blindead uświadomiłem sobie jacy Oni są młodzi a to już ich trzecia dobra płyta od 2013 roku - szacun, chociaż koncertowo nad prezentacją powinni jeszcze trochę popracować ale od kogo mieli się uczyć jak nie od Blindead :-)
Powtarzałem to już niejednokrotnie - na scenie Entropia prezentuje się jak gromada pizd błądzących we mgle. Strasznie się to ogląda. Muzycznie rozumiem, że moze się podobać, choć to nie moja baja.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 16:11

pr0metheus pisze:
Wacław pisze:
pr0metheus pisze:Zgodnie z przewidywaniami niesluchalny shit.
tez nie rozumiem tych zachwytów nad polskimi okoloblekowymi potworkami. jakieś Totenmesy, czy jak to się pisze, Entropie. i te mądrości po prasach. a mowioooo ze to ja bełkocze .... wilki jedne ....

i te podbijanie po naszych lokalnych magazines. podchodzi rzygami jak te akcje promocyjne ruszają z kopyta

dlatego ci pisalem, ze ta prasa nadaje sie na przemial:) kacik wzajemnego lizania sie po siurkach dziennikarzy, wydawcow i muzykow,ktorym ktos powiedzial ze sa artystami. zupelnie jak na fejsbuczku. ja tobie lajka a potem ty mi.
odnosnie polskiego blacku juz gdzies na tym forum wyrzygalem zolc ale moge powtorzyc.
narobilo sie tych projektow, jakas gorycz, zolc, piach,entropia, totenmesy sresy esemesy
wszyscy robia jakies hybrydy, kazdy jeden chodzace zjawisko i wizjoner , kazdy jeden karierowicz, dziennikarze jeszcze bija piane i nikt kurwa nie zdaje sobie sprawy, jak karykaturalnie to wszystko wyglada.
rzeczy dobrych czy poprawnych z black metalu mozna wyliczyc na palcach jednej reki (moze 7 palczastej).
jakby te wszystkie metalowce bali sie zejsc do piwnicy i wypluc cala nienawisc na 3 akordy, ubrudzic sie smola, stworzyc cos autentycznego.
sprawdzam tu i tam co sie gra w tym bleku i nie rozumiem- portugalia moze, niemcy moga, francja, holandia , hiszpania, anglia, usa, australia,skandynawia.. tam wszedzie pojawiaja sie ,czasem lepsze, czasem gorsze podziemne wyziewy. a u nas wszyscy ladni, uczesani, realizuja sie, do swiata ciagnie, w trase chca z behemotem.
rucham to cale towarzystwo kutasem.
to moj ostatni post w tym roku, jade na przedluzonego sylwka zajmowac sie cielesnymi uciechami. w nowym roku zycze wszystkim zdrowia. ciao
fakt ładni są i bardzo elokwentni oczytani wręcz -:) jakiś Baczynski, Asnyk, Białoszewski ... normalnie przypomniało mi się, że tez taki byłem. w ogólniaku -:) się poruchalo na ta egzaltacje swą -:)

a tak na poważnie to te całe przeintelektualizowanie metalu to tez stoi w sprzeczności z moim jego postrzeganiu. zamiast się rozpruć emocjonalnie na pełnej kurwie to ci o przytulaniu i jak ich to wieczna odchłań wciąga.takie uduchowienie pierwszego świata ze srajfonem w łapach. nic nie poradzisz.

wracaj do nas cały i zdrowy! ciao.
535

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 16:21

Stare dziadki się dziwują. Włosy poleciały to zapomnieli. Przecież te chłopaki też chcą zaruchać. Nieistotne, czy na własną sztukie, obcą literaturę, modną fryzurę, czy też nową błyszczącą komórę. Tolerancji więcej dla black metalowego świata.
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 19:40

pr0metheus pisze:
Wacław pisze:
pr0metheus pisze:Zgodnie z przewidywaniami niesluchalny shit.
tez nie rozumiem tych zachwytów nad polskimi okoloblekowymi potworkami. jakieś Totenmesy, czy jak to się pisze, Entropie. i te mądrości po prasach. a mowioooo ze to ja bełkocze .... wilki jedne ....

i te podbijanie po naszych lokalnych magazines. podchodzi rzygami jak te akcje promocyjne ruszają z kopyta

dlatego ci pisalem, ze ta prasa nadaje sie na przemial:) kacik wzajemnego lizania sie po siurkach dziennikarzy, wydawcow i muzykow,ktorym ktos powiedzial ze sa artystami. zupelnie jak na fejsbuczku. ja tobie lajka a potem ty mi.
odnosnie polskiego blacku juz gdzies na tym forum wyrzygalem zolc ale moge powtorzyc.
narobilo sie tych projektow, jakas gorycz, zolc, piach,entropia, totenmesy sresy esemesy
wszyscy robia jakies hybrydy, kazdy jeden chodzace zjawisko i wizjoner , kazdy jeden karierowicz, dziennikarze jeszcze bija piane i nikt kurwa nie zdaje sobie sprawy, jak karykaturalnie to wszystko wyglada.
rzeczy dobrych czy poprawnych z black metalu mozna wyliczyc na palcach jednej reki (moze 7 palczastej).
jakby te wszystkie metalowce bali sie zejsc do piwnicy i wypluc cala nienawisc na 3 akordy, ubrudzic sie smola, stworzyc cos autentycznego.
sprawdzam tu i tam co sie gra w tym bleku i nie rozumiem- portugalia moze, niemcy moga, francja, holandia , hiszpania, anglia, usa, australia,skandynawia.. tam wszedzie pojawiaja sie ,czasem lepsze, czasem gorsze podziemne wyziewy. a u nas wszyscy ladni, uczesani, realizuja sie, do swiata ciagnie, w trase chca z behemotem.
rucham to cale towarzystwo kutasem.
to moj ostatni post w tym roku, jade na przedluzonego sylwka zajmowac sie cielesnymi uciechami. w nowym roku zycze wszystkim zdrowia. ciao
Uważam, że błędem jest nazywanie tego typu kapel black metalowymi. Z tego co wiem Entropia sama własnej muzyki tak nie określa. I to moim zdaniem rozwiązuje problem, jaki niektórzy z nimi mają. Nie ma co wrzucać wszystkich kapel do jednego worka. Poprzednia płyta była bardzo dobra i na nową również złego słowa nie powiem. Co raz dalej chłopakom jednak nie tylko do black metalu, ale i do metalu w ogóle. Stukanie się pisiorami między prasą, zespołami, wydawcami było odkąd pamiętam. Jedna kapela to większe odkrycie od drugiej. Każdy sam decyduje czego słucha i tego trzeba się trzymać. Jebać kapele, których materiałów nawet się dobrze nie przesłuchało nikomu nie zabraniam. Tylko jaki w tym sens?
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: ENTROPIA

29-12-2018, 19:41

pr0metheus pisze:[
jakby te wszystkie metalowce bali sie zejsc do piwnicy i wypluc cala nienawisc na 3 akordy, ubrudzic sie smola, stworzyc cos autentycznego.
przecież jest od zajebania takich kapel w pl, sam Wened gra w 50ciu chyba :-)
dziwne czepianie się o to, że istnieje bardziej przystepny metal
ostatnia entropia bdb oczywiście i wielki chuj mnie obchodzi jak wyglądają
Nostromo pisze:[
Uważam, że błędem jest nazywanie tego typu kapel black metalowymi. Z tego co wiem Entropia sama własnej muzyki tak nie określa. I to moim zdaniem rozwiązuje problem, jaki niektórzy z nimi mają.
sedno
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: ENTROPIA

02-01-2019, 16:59

yossarian84 pisze:
pr0metheus pisze:[
jakby te wszystkie metalowce bali sie zejsc do piwnicy i wypluc cala nienawisc na 3 akordy, ubrudzic sie smola, stworzyc cos autentycznego.
przecież jest od zajebania takich kapel w pl, sam Wened gra w 50ciu chyba :-)
dziwne czepianie się o to, że istnieje bardziej przystepny metal
ostatnia entropia bdb oczywiście i wielki chuj mnie obchodzi jak wyglądają

:D Ty to jestes zabawny ziomeczek:)
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ENTROPIA

14-01-2019, 22:04

Widziałem panów bodajże przed Oranssi Pazuzu i wtedy podobało mi się pierwsze 10-15 minut, a później ziew, spoglądanie na zegarek, którego zapewne nie miałem, i takie tam. Ale po ujrzeniu tych wszystkich spustów nad ostatnim albumem postanowiłem dać im szansę (wszak są na Spotify i nic mnie to nie kosztuje). Bardzo dobra rzecz. Pierwsze dwa numery to nawet rzecz wyśmienita. Słucham od trzech dni w formie zapętlonej i coraz bardziej mi się podoba. Na żywo obadam ponownie na Into the Abyss.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: ENTROPIA

15-01-2019, 20:25

Ja do wczoraj nigdy nie słyszałem nic tej entropii. Włączyłem niby ten cudowny album co w musick magazine i wszędzie zachwalają i kurwa marne to. Jakieś ni z pizdy techno przeplatają z Black metalem w pierwszym kawałku. Pan redaktor pial że genialny utwor a to sraka jest. Emocji w tym nie ma, szczerości chyba też nie za wiele. No nie kumam. Po drugim kawałku wylaczylem. Ostatnio po krótkiej wymianie zdań z pr0metheusem w temacie polski Black metal, tak usiadłem sobie i trochę przeanalizowałem. Wychodzi tego masa, kilka rzeczy moim zdaniem conajmniej dobrych ale kurwa wszystko to właśnie jakieś takie profesjonalne. Wywiady, płyty, die hard boxy, kolorowe winyle.... O huj tu chodzi? Za dużo panowie, za dużo brakuje autentyczności. Nihila i spółkę kumam i lubię bardzo ale chyba mieli swój udział w zjebaniu polskiego Black metalu. Przecież lata 90 było tyle zajebistego bm w Polsce , te demowki to magia. A teraz? Chyba nie rozumiem tego.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ENTROPIA

15-01-2019, 20:44

maciek z klanu pisze:Emocji w tym nie ma, szczerości chyba też nie za wiele.
Tu się zgodzę, to bardzo matematyczna muzyka, zimna i wykalkulowana. Czasami to wada, czasami zaleta. Mi podoba się to powtarzanie jakąś obłąkaną liczbę razy jednego motywu i wprowadzania do niego drobnych zmian, smaczków, dodatków. Dobrze to przypasowało do mojego nastroju.
maciek z klanu pisze:Ostatnio po krótkiej wymianie zdań z pr0metheusem w temacie polski Black metal, tak usiadłem sobie i trochę przeanalizowałem.
Kompletnie nie rozumiem, dlaczego uparliście się traktować tę płytę w kategorii "polski BM". No przepraszam, ale głuchy usłyszy, że ona z black metalem naprawdę nie ma wiele wspólnego, już więcej z jakimiś post-metalami i innymi eksperymentami. Rozumiem, że może się nie podobać, ale jebcie ją za to, że się nie podoba, a nie za to, że nie spełnia Waszych norm dotyczących BM. Moich też nie spełnia, ale nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby oceniać ją razem z kapelami ze sceny BM. Inny klimat, inne środki.

Ach, no tak. Znakomicie się przy niej pracuje, szybko i wydajnie. Nie wiem, dlaczego. Nieważne - ważne, że działa.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Devil_Machine
zaczyna szaleć
Posty: 166
Rejestracja: 04-12-2013, 21:35

Re: ENTROPIA

16-01-2019, 08:58

Szyld Post Metal nie sprzedaje się tak dobrze jak Black Metal. Ot cała tajemnica wiary.

Reklamuja takie buble gdzie tylko sie da, płyty roku i objawienia. Ciekawe czemu Arachnoszmelc sie zwija skoro takie sensacyjne odkrycia sceny metalowej wypuscił?
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ENTROPIA

16-01-2019, 09:06

maciek z klanu pisze:Ja do wczoraj nigdy nie słyszałem nic tej entropii. Włączyłem niby ten cudowny album co w musick magazine i wszędzie zachwalają i kurwa marne to. Jakieś ni z pizdy techno przeplatają z Black metalem w pierwszym kawałku. Pan redaktor pial że genialny utwor a to sraka jest. Emocji w tym nie ma, szczerości chyba też nie za wiele. No nie kumam.
Podobnie. Próbowałem kilka razy i jednak wychodzi mi, że nie dla mnie są objawienia polskiej sceny bm. Ta płyta jest taka pusta i biedna, że aż żal mi dupę ścisnął. Nie chciało mi się wierzyć, w to co wylatywało z moich głośników i nie napiszę, że był to kał. Właśnie kał choćby w swojej konsystencji jest bardziej treściwy niż to coś, które swoją pseudomuzyką sprawia, że próżnia wydaje się gęsta. I jeszcze wkurwiające jest to, że taka chujnia nazwała się taką wspaniałą funkcją stanu. Do zaorania.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
tomder
zaczyna szaleć
Posty: 230
Rejestracja: 26-09-2013, 17:08

Re: ENTROPIA

16-01-2019, 10:40

Devil_Machine pisze:Szyld Post Metal nie sprzedaje się tak dobrze jak Black Metal. Ot cała tajemnica wiary.

Reklamuja takie buble gdzie tylko sie da, płyty roku i objawienia. Ciekawe czemu Arachnoszmelc sie zwija skoro takie sensacyjne odkrycia sceny metalowej wypuscił?
Jedyne co mi przychodzi na myśl o Arachnofobii to:
płyta roku,debiut roku, objawienie roku
...i koniec labelu.
Żadna kapela z tej stajni nie zagościła u mnie na dłużej. Zespoły typu->posłuchaj->zapomnij.
Tego tworu powyżej nie słuchałem, bo szkoda czasu tak naprawdę.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ENTROPIA

16-01-2019, 10:55

ja Blaze of Perdition, Moanaa i Odraza sluchalem dluzej,wiec nie uwazam Arachnofobii tylko za wydmuszke.
poprzednia Entropia zreszta tez byla bardzo ok. do tej nie moge sie zabrac, bo slyszalem ja na zywo i wynudzilem sie strasznie. nie wiem, moze to plyta, ktora trzeba przesluchac najpierw x razy w domu, ale live w ogole mi sie nie podobalo.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ENTROPIA

16-01-2019, 11:05

uglak pisze:ja Blaze of Perdition, Moanaa i Odraza sluchalem dluzej,wiec nie uwazam Arachnofobii tylko za wydmuszke.
poprzednia Entropia zreszta tez byla bardzo ok. do tej nie moge sie zabrac, bo slyszalem ja na zywo i wynudzilem sie strasznie. nie wiem, moze to plyta, ktora trzeba przesluchac najpierw x razy w domu, ale live w ogole mi sie nie podobalo.
In twilight embrance i Mentor jeszcze da się słuchać. Może Jarun, nie pamiętam ich płyt na tyle. A lebel mogłaby uratować batushka, ale zobaczymy jeszcze.
Die Welt ist meine Vorstellung.
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: ENTROPIA

16-01-2019, 11:56

Ale ale... Arachno nie zwija się dlatego, że płyty zalegały w magazynach (Eerie wyprzedane, Odraza wyprzedana w pierwszym tłoczeniu, teraz jest już kolejne, ITE „The Grim Muse” praktycznie wyprzedane, Vanitas też niezłe poszedł, obie Entropię schodziły jak świeże bułki, a ilości wyżej wymienionych były 4-cyfrowe). Nie chce mi się sprawdzać ale argumentacja była odmienna aniżeli kwestie finansowe.
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: ENTROPIA

17-02-2019, 19:33

Lukass pisze:
maciek z klanu pisze:Emocji w tym nie ma, szczerości chyba też nie za wiele.
Tu się zgodzę, to bardzo matematyczna muzyka, zimna i wykalkulowana. Czasami to wada, czasami zaleta. Mi podoba się to powtarzanie jakąś obłąkaną liczbę razy jednego motywu i wprowadzania do niego drobnych zmian, smaczków, dodatków. Dobrze to przypasowało do mojego nastroju.
.
Mnie to przypomina Meshuggah i trochę zapomniany po latach Catch 33 gdzie szwedzi osiągnęli swój punkt graniczny. Tzn. sama konstrukcja utworów - repetytywność, zapętlenia motywów w obrębie całego utworu a nawet albumu co potęguje odhumanizowane brzmienie.

Kapitalnie mi siadła ta płyta po kilkutygodniowym detoksie. Bardzo wielowymiarowy materiał, kupa motywów do odkrywania. Z krajowego podwórka i podobnej stylistyce ostatni raz takie wrażenie zrobiła na mnie Autoscopia: Murder in Phazes.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ENTROPIA

20-02-2019, 10:59

mj. pisze:Ale ale... Arachno nie zwija się dlatego, że płyty zalegały w magazynach (Eerie wyprzedane, Odraza wyprzedana w pierwszym tłoczeniu, teraz jest już kolejne, ITE „The Grim Muse” praktycznie wyprzedane, Vanitas też niezłe poszedł, obie Entropię schodziły jak świeże bułki, a ilości wyżej wymienionych były 4-cyfrowe). Nie chce mi się sprawdzać ale argumentacja była odmienna aniżeli kwestie finansowe.
Pewnie chciał jechać z batushka w trasę i nie dalby rady jednocześnie prowadzić arachnofobii.
Die Welt ist meine Vorstellung.
ODPOWIEDZ