SLAYER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SLAYER

23-06-2019, 18:27

Nasum pisze:A gdzie ten cudowny felieton się ukazał?
"tylko (teraz) mrok"

mentalny mrok. jak sam skurwesyn. ten mrok.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3600
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: SLAYER

23-06-2019, 20:40

Wacław pisze:a jak ja toczę bękę z yt-celebrytów, to, że nie wypada i że kiedyś to było ;-) kulturalnie, przez bibułkę, i przede wszystkim merytorycznie. bo to jest kluczowe. zawsze.

a babula dobrze prawi. chyba. bo nie czytałem. zakładam a priori, że pisze, że metal to muzyka dla niedorozwojów. teksty też. i tu ma racje.

a właśnie. jest jakiś zespół, który ma teksty o szachach? tak pytam.
Darkthrone na płycie "Sardonic Wrath" ma utwór "Sjakk matt Jesu Krist", co po angielsku znaczy Checkmate Jesus Christ, a po polsku według translatora: Szach-mat Jezus Chrystus. Czyli jakby o szachach.
dobry kościół to kościół spalony
535

Re: SLAYER

23-06-2019, 20:56

Nie dość, że Jordan to jeszcze Babula. W szkole musiał mieć chłopak przejebane.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: SLAYER

23-06-2019, 21:07

"People are not in good shape to where they have to question their own belief system because of a book or a story somebody wrote, or a SLAYER song."

Obrazek

i to by było na tyle panie redaktoże.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: SLAYER

23-06-2019, 21:20

dzik pisze:
Wacław pisze:a jak ja toczę bękę z yt-celebrytów, to, że nie wypada i że kiedyś to było ;-) kulturalnie, przez bibułkę, i przede wszystkim merytorycznie. bo to jest kluczowe. zawsze.

a babula dobrze prawi. chyba. bo nie czytałem. zakładam a priori, że pisze, że metal to muzyka dla niedorozwojów. teksty też. i tu ma racje.

a właśnie. jest jakiś zespół, który ma teksty o szachach? tak pytam.
Darkthrone na płycie "Sardonic Wrath" ma utwór "Sjakk matt Jesu Krist", co po angielsku znaczy Checkmate Jesus Christ, a po polsku według translatora: Szach-mat Jezus Chrystus. Czyli jakby o szachach.

-:)
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: SLAYER

24-06-2019, 23:31

Okładki Cannibal Corpse spoko, ale Slayer przegiął. ANTYSEMITYS! No pasaran antifafarafa.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2262
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: SLAYER

01-07-2019, 16:47

Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: SLAYER

01-07-2019, 17:11

Wacław pisze:a właśnie. jest jakiś zespół, który ma teksty o szachach? tak pytam.
Lux Occulta - Gambit. Doskonały kawałek swoją drogą.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9354
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SLAYER

01-07-2019, 17:27

Wu-Tang Clan - Da Mystery Of Chessboxin'
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: SLAYER

01-07-2019, 17:46

Warriors poised for battle
Rank, file, diagonal
White facing black
Enemies...attack!

Fianchetto!
Defend the king
Murderous bishop menacing
Knight fork from below
Elegant thrust, crushing blow

Virulent skewer smites and pins
Mate threat!
But brute force never wins
Stave off, fight back
Unmask the counterattack!

Pawn takes rook!

Interpose, extricate
Lure, force, eliminate
Capture, seize
Adverse king en prise!

Feel the cold embrace of the Black Queen
https://spawnofthematriarch.bandcamp.co ... ens-gambit
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9354
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SLAYER

04-07-2019, 19:09

Mam dla was pytanie, czy jest ktoś kogo nie obchodzi ten zespół albo też nie miał znaczenia dla rozwoju jako metalowca? I nie że ostatnie płyty itp. ale ogólnie wszystko, w tym pierwsze pięć?

Tak od serca, bez groźby linczu na forume.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: SLAYER

04-07-2019, 19:13

hcpig pisze:bez groźby linczu na forume.
Kurwa zabrzmialo srogo
woodpecker from space
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: SLAYER

05-07-2019, 00:00

hcpig pisze:Mam dla was pytanie, czy jest ktoś kogo nie obchodzi ten zespół albo też nie miał znaczenia dla rozwoju jako metalowca? I nie że ostatnie płyty itp. ale ogólnie wszystko, w tym pierwsze pięć?

Tak od serca, bez groźby linczu na forume.
Tak od serca, to debiut słyszałem raz, dwójkę chyba dwa, chociaż mam na półce. Od RiB do SitA często się kręciły. Potem najczęściej w odtwarzaczu gościła GHUA. Reszta rzadko, ostatnia nigdy. Tyle coming outu.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6765
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: SLAYER

05-07-2019, 02:27

To jakiś prawny wymóg żeby lubić i słuchać jakiejś kapeli bo gdzieś tam utarło się, że tak trzeba? :)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: SLAYER

05-07-2019, 07:19

Jester ma zycie ulozone wg szablonu do testu. Otworki i odpowiedzi maja sie zgadzac
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10150
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: SLAYER

05-07-2019, 07:44

hcpig pisze:Mam dla was pytanie, czy jest ktoś kogo nie obchodzi ten zespół albo też nie miał znaczenia dla rozwoju jako metalowca? I nie że ostatnie płyty itp. ale ogólnie wszystko, w tym pierwsze pięć?

Tak od serca, bez groźby linczu na forume.
Slayera gniecie tylko jeden nadzespół DEATH.
Chcesz o tym podyskutować :)
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9354
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SLAYER

05-07-2019, 17:24

Triceratops pisze:Jester ma zycie ulozone wg szablonu do testu. Otworki i odpowiedzi maja sie zgadzac
Znasz takie słowo - risercz?
Medard pisze: Chcesz o tym podyskutować :)
Nie ma świętych krów. Kolega moonfire jakoś nie miał kompleksów.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 711
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: SLAYER

05-07-2019, 18:10

hcpig pisze:Mam dla was pytanie, czy jest ktoś kogo nie obchodzi ten zespół albo też nie miał znaczenia dla rozwoju jako metalowca? I nie że ostatnie płyty itp. ale ogólnie wszystko, w tym pierwsze pięć?

Tak od serca, bez groźby linczu na forume.
Od serca - Slayer nigdy nie miał znaczenia dla mojego metalowego (niedo)rozwoju. W metal wprowadziła mnie Metallica, potem Sepultura, Morbid Angel, Burzum - to te kapele redefiniowały mi pojęcie ekstremy, nie Slayer. Slayer był zawsze z boku, nigdy mi nie poprzewracał mocno pod kopułą, chociaż znam wszystko co nagrali i były okresy (jeszcze w szkole i na początku studiów), że słuchałem ich w chuj, głównie RIB, SoH, SITA i Decade of Agression (czyli taki slayerowy zestaw podstawowy, czyż nie?). Teraz jeśli w ogóle do Slayera wracam, to na ogół do Hell Awaits, które sobie puszczam raz na ruski rok. Są dziesiątki zespołów, które robią mi dużo bardziej, nawet jeśli obiektywnie nie mają do Slayera żadnego podjazdu.
Jakbym miał zabrać na bezludną wyspę jedną metalową płytę, to ani Reign in Blood ani żaden inny album z ich dyskografii raczej nie przyszedłby mi przez myśl.

Inna rzecz, że ta kapela jest tak esencjalna dla metalu w ogóle, tak do bólu metalowa jak żadna inna, że trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś mógłby metalu słuchać, szczególnie tych mocniejszych odmian, a przy Slayerze ani razu by mu nie drgnęło. Tzn pewnie są tacy ludzie, ale nigdy ich nie spotkałem, pomijając jakichś przychlastów zakochanych w Stratovarius i Rhapsody of Fire.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: SLAYER

05-07-2019, 18:11

Triceratops pisze:
hcpig pisze:bez groźby linczu na forume.
Kurwa zabrzmialo srogo
Jeszcze srożej zabrzmiało
hcpig pisze: dla rozwoju jako metalowca
Oczami wyobraźni już widzę ten "riserczowy" temat na forum: "płyty ważne dla waszego rozwoju jako metalowa, wpisujcie hutnicze miasta".

By nie było pustych forumowych przebiegów niniejszym informuję, że mam prawie jak kolega Moonfire. Prawie, bo może tylko pierwsze dwie słuchałem kilka razy więcej niż on.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: SLAYER

05-07-2019, 18:22

hcpig pisze:Mam dla was pytanie, czy jest ktoś kogo nie obchodzi ten zespół albo też nie miał znaczenia dla rozwoju jako metalowca? I nie że ostatnie płyty itp. ale ogólnie wszystko, w tym pierwsze pięć?
Trzeba być dość mocno zjebany by nie docenić geniuszu tej kapeli, choć w czasach gdy DsO to qltus, wszystko jest możliwe :)
Slayer to metal, to jest to za co kocha się tą muzę, pomijając 2-3 płyty na 8/10 reszta absolut.
Jebać więc wywody notorycznie najebanych brudów słuchających bm spod znaku ogolonych nóg, choć i pewnie ich muza zacna :)
Jebać żuli.
ODPOWIEDZ