VLTIMAS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: VLTIMAS

07-04-2019, 20:41

Zarzuciłem dziś całość i generalnie wszystko mi się tutaj podoba. Wokal znany i lubiany, gary zajebiste, ale nie narzucające się no i riffy Blasphemera - klasa. Zarzuty o nieszczerość czy nagrywanie tego na siłę bez emocji itp. wydają się mocno chybione. Po pierwszym odsłuchu chciało się zaraz odpalić to jeszcze raz. Więcej takich wymuszonych materiałów poproszę.
PENIS METAL
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: VLTIMAS

07-04-2019, 21:16

ozob pisze:Bleckowy wokal i byscie szczali tu po nogach. Taka prawda.
Zaczyna się opowieść "co byłoby gdyby? "
....ale nie ma blackowego wokalu, riffy nie zostały wykorzystane w Mayhem, perkusja nie została użyta w Cryptopsy, Vincent nie jest w Morbid Angel a Cliff Burton i Chuck Shudlinger nadal nie żyją....
Uprzedzając komentarz, moje argumenty są podobnej wagi jak użyty wyżej :)
Awatar użytkownika
morbid
rasowy masterfulowicz
Posty: 2416
Rejestracja: 21-08-2009, 00:07
Lokalizacja: R-G-Z

Re: VLTIMAS

08-04-2019, 15:19

hmmmmmmm....fajna praca gitar i pałkera, Vincenta wokal znak rozpoznawczy ...całkiem ,całkiem.....zgrabny album
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 08:54

Triceratops pisze:Ten sam sklad byl z Tuckerem to ojej mader zadek super, jak Wincenty spiewa to juz be
Drone pisze:Też tego nie rozumiem. Przecież to jest naprawdę solidna płyta - uważam, że zbiera niesłuszne baty za Vincenta (a wokale są też ok).
Triceratops pisze: Podejrzewam, ze jakby na wokalach byl Tucker i sie to zwalo Nader Sadek, to wszyscy by mieli wlasnie taka opinie, ze to naprawde solidna plyta.
Panowie, Wam naprawdę wydaje się, że tu o Vincenta chodzi? Nie słyszycie muzycznej różnicy między debiutem Nader Sadek, a Vltimas? Naprawdę???
535 pisze:Fakty są takie, że większość metalowych krzykaczy Vincent nakrywa swoim kowbojskim kapeluszem, ale to przecież się nie liczy. Najważniejsze jest, że grał kantry, a to jawna zdrada ideałów podziemia.
Nie wiem kogo Vincent przykrywa swoim kapeluszem i czy granie country jest zdradą ideałów podziemia, ale krytyka Vincenta pojawiła się tak naprawdę po wydaniu przez MA wiadomego "dzieła" i buńczucznych wypowiedziach tego pana na temat samej płyty i tych, którzy jej "nie rozumieją". Jest akcja, jest reakcja.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 10:31

Nieprawda. Dejwid już wcześniej nie miał dobrej prasy.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 11:03

Może i nie miał, jednak gwoździem do trumny były jego wypowiedzi. Lateksowe wdzianka też pomogły.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 11:59

Plagueis pisze: Panowie, Wam naprawdę wydaje się, że tu o Vincenta chodzi? Nie słyszycie muzycznej różnicy między debiutem Nader Sadek, a Vltimas? Naprawdę???
No właśnie rzecz w tym, że VLTIMAS jest płytą lepszą, bardziej spójną, przemyślaną niż zlepek kolorowych pomysłów, czasem fajnych, czasem mniej wydanych jako NADER SADEK, a mimo to zbiera niezasłużone cięgi.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 12:06

Drone pisze:
Plagueis pisze: Panowie, Wam naprawdę wydaje się, że tu o Vincenta chodzi? Nie słyszycie muzycznej różnicy między debiutem Nader Sadek, a Vltimas? Naprawdę???
No właśnie rzecz w tym, że VLTIMAS jest płytą lepszą, bardziej spójną, przemyślaną niż zlepek kolorowych pomysłów, czasem fajnych, czasem mniej wydanych jako NADER SADEK, a mimo to zbiera niezasłużone cięgi.

zaczyna się mędrkowanie + ogólnki
29.04.2024
535

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 14:50

Plagueis pisze:Może i nie miał, jednak gwoździem do trumny były jego wypowiedzi. Lateksowe wdzianka też pomogły.
Lateksowe wdzianka były wcześniej i nie wiem co mają wspólnego z muzyką.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6664
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 15:12

Zapisuje sie do obozu tych, ktorzy twierdza, ze Vltimas nagarl dobra plyte. Wokal co prawda nie pasuje mi do tej muzyki, ale da sie przezyc. Muzycznie jest to bowiem fajne granie.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 16:15

Drone pisze: No właśnie rzecz w tym, że VLTIMAS jest płytą lepszą, bardziej spójną, przemyślaną niż zlepek kolorowych pomysłów, czasem fajnych, czasem mniej wydanych jako NADER SADEK, a mimo to zbiera niezasłużone cięgi.
Nader Sadek nagrał płytę zachowawczą, ale siedząco mocno w klimacie środkowego Morbid Angel (+ parę własnych patentów) i z bardzo fajnym klimatem.
Vltimas nagrał płytę na czasie, która ani klimatu nie ma, ani pomysłami nie zachwyca.

Oba projekty, być może, na kasę były zorientowane, ale debiutu NS słucham z przyjemnością, natomiast Vltimas jest dla mnie...no właśnie - czym?
535 pisze:
Lateksowe wdzianka były wcześniej i nie wiem co mają wspólnego z muzyką.
Teoretycznie nic, ale jeżeli wnosi się je do Morbid Angel i z samej kapeli próbuje uczynić drugi Genitortures, coś jest nie halo, nie sądzisz?
Ale ja z tych, dla których to "too extreme", więc musisz wybaczyć....
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
535

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 16:35

Plagueis pisze:
535 pisze:
Lateksowe wdzianka były wcześniej i nie wiem co mają wspólnego z muzyką.
Teoretycznie nic, ale jeżeli wnosi się je do Morbid Angel i z samej kapeli próbuje uczynić drugi Genitortures, coś jest nie halo, nie sądzisz?
Ale ja z tych, dla których to "too extreme", więc musisz wybaczyć....
Nadal nie rozumiem. Widziałem Morbid Angel w tamtym okresie i rezerwowym składzie dwa razy. Dwa razy zajebali zawodowo i nie było co zbierać. Kowbojski tupiący bucik, lateks i kapelutek oraz to że strzelili kupala na płycie, a potem jeszcze większego na tych pedalskich remiksach, w niczym nie przeszkadzały. Mocno "przehisteryzowana" sprawa.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 16:54

Śmeszne te jego wdzianka, pamiętam jednak, że dawnymi czasy paradował w dwuczęściowym mundurku i oficerkach. Mając w chuju tak MA w obecnym wydaniu jak ten nowy band w którym plumka Davcio trza przyznać, gość ma wyborny wokal.
Patrzać zaś na odzienia innych wszawych grajków można stwierdzić jedynie, że to skrajne spierdolenie, tandeta i pedalstwo więc Davcio zbyt mocno nie odbiega od reszty spierdoleńców.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 17:15

Ja tam lubie lateksowe wdzianka, zwlaszcza w wydaniu Latex Lucy. A ladnemu we wszystkim ladnie
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: VLTIMAS

10-04-2019, 17:23

535 pisze:Nadal nie rozumiem. Widziałem Morbid Angel w tamtym okresie i rezerwowym składzie dwa razy. Dwa razy zajebali zawodowo i nie było co zbierać. Kowbojski tupiący bucik, lateks i kapelutek oraz to że strzelili kupala na płycie, a potem jeszcze większego na tych pedalskich remiksach, w niczym nie przeszkadzały. Mocno "przehisteryzowana" sprawa.
Pewny jesteś? ;)
wolff pisze: Davcio trza przyznać, gość ma wyborny wokal
Miał, Panie Kolego - miał!
wolff pisze:Patrzać zaś na odzienia innych wszawych grajków można stwierdzić jedynie, że to skrajne spierdolenie, tandeta i pedalstwo więc Davcio zbyt mocno nie odbiega od reszty spierdoleńców.
To inna sprawa. :)
Inną tez jest, że jakoś nie wyobrażam sobie takiego Immolation w lateksach...
Triceratops pisze:Ja tam lubie lateksowe wdzianka, zwlaszcza w wydaniu Latex Lucy. A ladnemu we wszystkim ladnie
:D
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: VLTIMAS

23-06-2019, 10:08

[youtube][/youtube]

Są już pierwsze koncertowe nagrania na youtube!
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
ursus
w mackach Zła
Posty: 798
Rejestracja: 03-11-2018, 16:14

Re: VLTIMAS

23-06-2019, 11:25

Headcrab pisze:[youtube][/youtube]

Są już pierwsze koncertowe nagrania na youtube!
nie da się tego oglądać :(
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: VLTIMAS

23-06-2019, 12:28

David wyglada jak Carl McCoy, jest mrok i rospierdol
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: VLTIMAS

23-06-2019, 12:47

ursus pisze:nie da się tego oglądać :(
Dlaczego?
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2267
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: VLTIMAS

23-06-2019, 13:13

Byłem, śpiewałem. Bawiłem się znakomicie.
ODPOWIEDZ