CH'AHOM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3400
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

CH'AHOM

07-11-2023, 19:20

CH'AHOM - Pismo hieroglificzne : (1) ch'a-ho-ma, (2) ch'a-jo-ma...znaczenie: one who incense / alguien que incensa...tako rzecze
Słownik Hieroglifów Majów...
Obrazek

...ale do sedna...bohaterami tematu jest 4 germańskich oprawców z Essen, o ksywkach:
S.P.S. (wcześniej gary, tera gitary), A.G.A.(gitary, wokal), G.P.(gary), A.M.(bas)...młócących black/death w klimacie rytualno-ubojno-gruzo-majowo...
Obrazek

Debiut to demo - The Raid of the Tzitzimime- 2016, później demówek jeszcze kilka (metallum dla chętnych wiedzy), aż dojeżdżamy do roku bieżącego, w którym najpierw ukazuje się Camazotz Cult (kompilacja wcześniejszych materiałów, bodaj oprócz Excavation - taśma, digital - Sentient Ruin), następnie jednoutworowe ep Ts'ono'ot ...




...i wreszcie świeżutkie (03.11) full albumme: Knots of Abhorrence...


I co? I jest wyśmienicie! Poczerniały DM, świetnie zagrany, nie ma mowy o ziewaniu, prasowaniu czy karmieniu rybek...jest brudno, kiedy trzeba progresywnie(w dobrym tego słowa znaczeniu), frapująco i niszczycielsko...materiał, który oferuje słuchaczowi wiele frajdy ze słuchania...i cieszy fakt, że Sentient Ruin wydaje to we wszystkich formatach...lejbel ten określając muzę swych milusińskich przywołuje nazwy: Blasphemy, Beherit, Demilich, Timeghoul...a także jako inspiracje: Yes, Genesis, Camel...mocno zachęcam do smakowania, tych którzy jeszcze nie słyszeli...varto, varto...

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: CH'AHOM

07-11-2023, 20:11

Oj warto bardzo.
Zajekurwabisty jest duży album.
Rytualnie tarmosi, rzuca zwłokami z taką finezją, zapamiętaniem i klimatem z jakim dawno się nie spotkałem.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8066
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: CH'AHOM

07-11-2023, 20:21

Tak. To bardzo dobry materiał. swoją droge Sentient Ruin Laboratorie masę kapitalnych rzeczy wydaje ostatnimi czasy.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: CH'AHOM

07-11-2023, 20:57

Niemietz by napisał "sehr imposant". No musze powiedzieć, że wyśmienite to jest. Co prawda wolę mniej pogłosu ijaskinii na wokalu, ale muzycznie jest zdecydowanie nietuzinkowe i mosznaby stawiac obok Afterbirth w kategorii inwencji i przełamywania schematów. Jeszcze nie wiem jak bardzo i się to podoba, ale wiem, że na 1 odsłuchu się nie skończy. I to kolejny dowód, że death metal w 2023 >>> babka Marjusza >>>> przybijane piąteczki z wiadomo kim >>>>> death metal w 2022
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14316
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CH'AHOM

07-11-2023, 22:29

aaaaa znam to, co prawda nie pamietam skąd ich wynalazłem ale słyszałem i jest to fajny płyt ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3400
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: CH'AHOM

15-02-2024, 19:46

cd- Camazotz Cult w GoW
ODPOWIEDZ