CRUCIFIER (USA)

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

CRUCIFIER (USA)

26-07-2005, 14:13

Jakie jest Wasze zdanie o amerykańskim CRUCIFIER? Chodzi mi głównie o "Stronger Than Passing Time".
Only SŁUCHANIE płyt is real!
stary

26-07-2005, 14:42

znam tylko ich demos.trochę z nimi korespondowałem.istne diabły.
absu
rozkręca się
Posty: 61
Rejestracja: 11-08-2004, 17:35

26-07-2005, 14:44

"Stronger Than Passing Time" jest dobra, solidną płytą death metalową z jakimiś tam elementami black metalu (ale tego starożytnego). brzmienie i pomysły dość archaiczne, ale w tym właśnie tkwi siła tej muzyki. dla mnie mocne 'cztery z plusem'!!!
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

26-07-2005, 14:56

Crucifier jest zajebisty! Znam demówki i płytę. Kiedyś określano ich jako amerykański black metal co w rozumieniu europejczyków oznacza(oznaczało kiedyś) death, ale to nie jest ważne. Świetny podziemny metal, miazga itd. Polecam każdemu.
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

26-07-2005, 15:08

Swego czasu sluchalem demosa, ktory to wydal Pagan. Nie zachwycil mnie specjalnie. Nowy material chcialbym posluchac, ale na razie nic z tego.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

26-07-2005, 15:39

[quote][i]Wysłane przez roman[/i]
Swego czasu sluchalem demosa, ktory to wydal Pagan. Nie zachwycil mnie specjalnie. Nowy material chcialbym posluchac, ale na razie nic z tego. [/quote]
Jeżeli nie podeszły ci dema płytkę możesz sobie spokojnie darować. NIC się nie zmienili(i chwała im za to!).
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

26-07-2005, 17:08

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
[quote][i]Wysłane przez Max_Disgruntled[/i]
Heh, a ja nawet nie wiedziałem, że jest kultowa :) [/quote]
jak stary sluchal ich demowek to innej opcji nie ma :) Kult jak jasny gwint [/quote]
ROTFL
Awatar użytkownika
Wieczor
zaczyna szaleć
Posty: 127
Rejestracja: 05-01-2004, 23:35
Lokalizacja: Częstochowa

26-07-2005, 19:14

[quote][i]Wysłane przez roman[/i]
Swego czasu sluchalem demosa, ktory to wydal Pagan. Nie zachwycil mnie specjalnie. [/quote]

Ale zły ten materiał nie był. Mimo wszystko warte sluchania.
"Jak długo będziesz po stronie tej stał? Jak długo będziesz w obronę brał krzyż? Jak długo będziesz nawracał do zła? Jak długo możesz oszustwem tym żyć?"
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

26-07-2005, 19:17

[quote][i]Wysłane przez Wieczor[/i]
Ale zły ten materiał nie był. Mimo wszystko warte sluchania. [/quote]
I to jest powod, dla ktorego chcialbym wlasnie ich posluchac. To ze mnie wtedy nie zachwycil, nie znaczy wcale, ze teraz musi tak byc.
stary

26-07-2005, 22:11

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
Niestety, to kolejna kultowa kapela, ktorej nigdy nie slyszalem :( [/quote]

nadrobisz mario.z tak zasobnym portfelem mozna stac sie metalowcem w kilka tygodni hehe

mario.cóz za sarkazm....to nie moja wina ,ze słuchałem tej muzyki duzo wczesniej niz ty.nie masz o to żalu prawda?
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

27-07-2005, 03:08

Wysłane przez Max_Disgruntled
Słuchałem tej płytki ostatnio parę razy i zdziwiło mnie, że określiłeś to jako death metal. Według mnie więcej tutaj siarczystego i bezkompromisowego black'u, a już doom metalu, który anonsowany jest na metal-archives, to praktycznie w ogóle nie uświadczyłem.
Dla mnie to Death Metal - ja tak postrzegam ten styl. Doom w tym kontekście to rzeczywiście bzdura.
Wysłane przez Max_Disgruntled
W każdym bądź razie na "Stronger Than Passing Time" podobają mi się wolniejsze fargmenty, których na płycie jest jednak jak na lekarstwo (Something Wicked This Way Comes, A Mourning In Nazareth).
Akurat w tym wypadku proporcje partii szybkich i wolnych są moim zdaniem idealne. Nie ma nużącej galopady, ani smędzenia.
Ta kapela ze swoją twórczością idealnie wpasowuje się w mój gust.
Wysłane przez absu
"Stronger Than Passing Time" jest dobra, solidną płytą death metalową z jakimiś tam elementami black metalu (ale tego starożytnego). brzmienie i pomysły dość archaiczne, ale w tym właśnie tkwi siła tej muzyki. dla mnie mocne 'cztery z plusem'!!!
Generalnie się zgadzam, ale oceniłbym na piątkę z minusem. ;)
Wysłane przez mistrzsardu
Świetny podziemny metal
Najkrótsza charakterystyka (plus trochę własnego punktu widzenia) ich muzyki jaka przychodzi mi do głowy.
Wysłane przez roman
Swego czasu sluchalem demosa, ktory to wydal Pagan. Nie zachwycil mnie specjalnie. Nowy material chcialbym posluchac, ale na razie nic z tego.
To jest taki brat bliźniak Equinox, który akurat cenisz. Jeśli nie robi to na Tobie wrażenia, to jesteśmy kwita, bo ja mam tak właśnie z twórczością autorów "Journey Into Oblivion". ;)

Mi bardzo podoba się cechująca ich muzykę różnorodność. Na albumie można znaleźć całą masę stylów deathmetalowego grania, w każdym z nich zespół porusza się bardzo pewnie. Ja wyłapałem echa twórczości takich grup jak Vader, Dismember, Autopsy, Incantation, Grand Belial's Key. Wszystko to idealnie ze sobą współgra.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

27-07-2005, 11:37

Wysłane przez Max_Disgruntled
Cholera, chyba muszę jeszcze raz posłuchać, bo ile Autopsy, Incantation wyłapałem, to pozostałe wpływy jakoś mnie umknęły :)
Choćby "Thine Enemies Destroyed" - Szwecja pełną gębą. Mi to przypomina debiut Dismember. Podobne szwedzkie klimaty słyszę we fragmentach "Fire And Brimstone". Tym samym CRUCIFIER dokonał niemożliwego: nagrał szwedzko brzmiące deathmetalowe kawałki, które mi się podobają.
Vadera jest sporo choćby w "Sodomy Of Angels" czy "Kneel To Lilith" (szybkie partie - posłuchaj w tym drugim fragmentu od 1:56 do końca).
Do stylistyki GBK zbliżają się w "A Mourning In Nazareth". Tam między innymi niektóre partie perkusji i riffy gitarowe przypominają mi ten zespół. Nawet tytuł jest grandbelialskeyowaty.
"Spirits" kojarzy mi się z Sadistik Exekution i Mortuary Drape, o których zapomniałem wspomnieć w swoim poprzednim poście.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

27-07-2005, 11:44

Wysłane przez Max_Disgruntled
Może nie wysłuchałem tego wszystkiego, bo napierdalało jako podkład do robienia innych pierdół...
Błąd. To jedna z tych płyt, których słuchanie "w tle" nie ma większego sensu.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

27-07-2005, 13:28

Originally posted by Maniek z bagien
Do stylistyki GBK zbliżają się w "A Mourning In Nazareth". Tam między innymi niektóre partie perkusji i riffy gitarowe przypominają mi ten zespół. Nawet tytuł jest grandbelialskeyowaty.
ten kawałek zabija... wwierca się, wibruje i na kilometr wali świeżą posoką z Golgoty
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
BadBlood
weteran forumowych bitew
Posty: 1019
Rejestracja: 20-12-2004, 15:22

27-07-2005, 14:31

rotfl, przeczytałem "posoką z Gołoty" ;)
Heeeeeey!!! Hooooooo!!! We're Satan's People!!!!!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

28-07-2005, 03:02

Wysłane przez Olo
Originally posted by Maniek z bagien
Do stylistyki GBK zbliżają się w "A Mourning In Nazareth". Tam między innymi niektóre partie perkusji i riffy gitarowe przypominają mi ten zespół. Nawet tytuł jest grandbelialskeyowaty.
ten kawałek zabija... wwierca się, wibruje i na kilometr wali świeżą posoką z Golgoty
Chrystus miałby poważne problemy ze zmartwychwstaniem przy takich dźwiękach. ;)
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

30-05-2006, 17:37

Pierwszy mój kontakt z tym zespołem to oczywiście magazyn Tomka Krajewskiego gdzie na dwie strony był artykuł/wywiad z Cazzem Grantem. Niedługo później miałem już wydaną przez niego kasetę. Niestety nowej płyty nie słyszałem, co do starego materiału to te demówki były kurwa potężne!!!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

30-05-2006, 17:40

Wysłane przez Bonny
Pierwszy mój kontakt z tym zespołem to oczywiście magazyn Tomka Krajewskiego gdzie na dwie strony był artykuł/wywiad z Cazzem Grantem. Niedługo później miałem już wydaną przez niego kasetę. Niestety nowej płyty nie słyszałem, co do starego materiału to te demówki były kurwa potężne!!!
Polecam zakupić składankę "The Ninth Year", jeśli taśmy się już pościerały nieco. Poza tym znajduje się tam również zajebisty utwór ze splitu z NUNSLAUGHTER. Jest tip-top.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
TORTURER
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 10-06-2007, 17:01
Lokalizacja: Oxford

Re: CRUCIFIER (USA)

15-11-2008, 19:45

Unparalled Majesty to jedna z najlepszych demówek jakie kiedykolwiek słyszałem,killer!
Death Dwells in Love
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: CRUCIFIER (USA)

15-11-2008, 22:11

Crucifier to kult

A zona Cazzuzu ma najwieksze cycki na swiecie jakie widzialem....
ODPOWIEDZ