PESTILENCE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PESTILENCE

22-02-2024, 21:07

Nie rozumiem idei tego albumu, no ale niech mu będzie. Pewnie nowe nagrania w nowym składzie przenosią się na nowe prawa autorskie.

Czekam na ich koncert, bilet zakupion
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3584
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: PESTILENCE

22-02-2024, 22:40

Też nie rozumiem, ale może przesłucham?
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1797
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: PESTILENCE

14-03-2024, 23:46

tommek pisze:
22-02-2024, 20:19
Obrazek
Okazało się, że były straszne płacze fanów o tę okladkę, że AI i zespół zmienia cover, ale jaja :D

to nowa
Obrazek\
The cover artwork for the the upcoming best-of album “Levels of Perception” has been changed.

A statement from Patrick Mameli regarding the "A.I." cover can be read below.

“First off, let me be absolutely clear about the fact that both band and record company still love this cover. Also, the artist that created this art, did not let the computer generate this picture. He used multiple methods to come to this result. So it's not just A.I. in the real sense.

But the point I'm getting at, is this: I will not risk all the work we have put into this release, just to push the cover. We care a lot about our fans and we do not want this product not to be a success just because we want to push our ideas regarding A.I. We have always stood at the forefront of game changing events within the d.m. scene, whether it's music or in this case, a cover.

Maybe the timing is not right just now, so we chose the middle way. This should make people more open to this monster of a release we have planned for y'all.

Peace,
Patrick”
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: PESTILENCE

15-03-2024, 00:47

Te nowsze albumy są jak taki hamburger z mc Donalda. Niby się tym zapchasz, ale wartości odżywczych w tym tyle co kot napłakał. Nie do końca wiem, czy takie granie jest potrzebne do szczęścia. Mi np osobiście nie, ale co mi tam, niech sobie wychodzi
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14316
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: PESTILENCE

15-03-2024, 00:55

Believer pisze:
14-03-2024, 23:46
Okazało się, że były straszne płacze fanów o tę okladkę, że AI i zespół zmienia cover, ale jaja :D

to nowa
Obrazek\
The cover artwork for the the upcoming best-of album “Levels of Perception” has been changed.

A statement from Patrick Mameli regarding the "A.I." cover can be read below.

“First off, let me be absolutely clear about the fact that both band and record company still love this cover. Also, the artist that created this art, did not let the computer generate this picture. He used multiple methods to come to this result. So it's not just A.I. in the real sense.

But the point I'm getting at, is this: I will not risk all the work we have put into this release, just to push the cover. We care a lot about our fans and we do not want this product not to be a success just because we want to push our ideas regarding A.I. We have always stood at the forefront of game changing events within the d.m. scene, whether it's music or in this case, a cover.

Maybe the timing is not right just now, so we chose the middle way. This should make people more open to this monster of a release we have planned for y'all.

Peace,
Patrick”
w sumie to nie wiem która okładka gorsza, może miałoby to sens gdyby to był nowy album albo chociaż koncetówka (najbardziej pasuje) a nie składak z nowo nagranymi kawałkami który nikomu nie jest do niczego potrzebny
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 811
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: PESTILENCE

15-03-2024, 00:57

Believer pisze:
14-03-2024, 23:46
tommek pisze:
22-02-2024, 20:19
Obrazek
Okazało się, że były straszne płacze fanów o tę okladkę, że AI i zespół zmienia cover, ale jaja :D

to nowa
Obrazek\
The cover artwork for the the upcoming best-of album “Levels of Perception” has been changed.

A statement from Patrick Mameli regarding the "A.I." cover can be read below.

“First off, let me be absolutely clear about the fact that both band and record company still love this cover. Also, the artist that created this art, did not let the computer generate this picture. He used multiple methods to come to this result. So it's not just A.I. in the real sense.

But the point I'm getting at, is this: I will not risk all the work we have put into this release, just to push the cover. We care a lot about our fans and we do not want this product not to be a success just because we want to push our ideas regarding A.I. We have always stood at the forefront of game changing events within the d.m. scene, whether it's music or in this case, a cover.

Maybe the timing is not right just now, so we chose the middle way. This should make people more open to this monster of a release we have planned for y'all.

Peace,
Patrick”
Nowa przypomina trochę koncertówke morbidów, ta od ai lepszą była, teraz to typowy Photoshop.
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3400
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: PESTILENCE

16-03-2024, 08:55

..o takie toto...zeszli do piwnicy... :sarcasm2:

Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4672
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: PESTILENCE

16-03-2024, 16:49

kiepski cover zajebistego utworu
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14316
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: PESTILENCE

17-03-2024, 21:22

kawałek wywiadu z zina KnockOut z Mamelim

- coś tam coś tam Spheres jest klasykiem ale kiedy wychodził to nie bardzo teges
- nie byliśmy zadowoleni z kontraktu z Roadrunner wiec nagraliśmy płyte która się nie sprzeda, udało sie
- lubisz Spheres ?
- nie .... gdyby zmienić brzmienie i nagrać inny wokal byłoby fantastycznie

;)
empir pisze:
16-03-2024, 16:49
kiepski cover kiepskiego utworu
;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PESTILENCE

17-03-2024, 21:40

Żułek pisze:
17-03-2024, 21:22
kawałek wywiadu z zina KnockOut z Mamelim

- coś tam coś tam Spheres jest klasykiem ale kiedy wychodził to nie bardzo teges
- nie byliśmy zadowoleni z kontraktu z Roadrunner wiec nagraliśmy płyte która się nie sprzeda, udało sie
- lubisz Spheres ?
- nie .... gdyby zmienić brzmienie i nagrać inny wokal byłoby fantastycznie

Ciekawe.

To, że nie byli zadowoleni z kontraktu - ok, rozumiem, Deicide też nie byli więc też nagrali dwie płyty na odpierdol, byle się wykaraskać z kontraktu. Zresztą, kto w tamtych czasach był zadowolony z wytwórni? Wszyscy zaczęli psioczyć na roadrunera, na Earache.... Ale z tym, że Spheres miało być płytą na odpierdol, nagraną z myślą, żeby się nie sprzedała i wytwórnia puściła ich wolno to jakoś tak nie chce mi sie wierzyć. Znam ludzi którzy widzą przebłyski geniuszu w tej płycie, a i czasy kiedy album powstawał, sprzyjały takim dalekim wycieczkom w nieznane rejony. Wtedy mnóstwo kapel kombinowało ze swoim stylem i cały czas sądziłem, że Pestilence też zaczęło szukać czegoś więcej niż tylko death metalowego łojenia. Wskoczyli na wyższy poziom, który okazał się zbyt wysoki dla zdecydowanej wiekszości ( dla mnie też ), każdy myślał że to odważne posunięcie, genialny album bla bla bla....Miraż niezrozumianego artysty rozwiał się, bo oto Mamelli mówi, że nie lubi tego albumu a nagrał go tylko po to, by się nie sprzedał....
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4672
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: PESTILENCE

18-03-2024, 00:36

Mnie Spheres uwiódł już pierwszymi taktami. Do dzisiaj uwielbiam choć za często nie słucham. W tamtym czasie wielu się podobała ale wielu też kręciło nosem. To normalne gdy zespół ostro zmieniał styl.
Nie ma się przejmować co tam panowie muzycy pierdolą po latach i co pierdolili wtedy.
Awatar użytkownika
Hellion
w mackach Zła
Posty: 772
Rejestracja: 11-08-2012, 22:26

Re: PESTILENCE

18-03-2024, 07:09

Mnie tam do szczęścia wystarczą trzy pierwsze albumy, z naciskiem na Consuming Impulse.
Spheres jest dziwaczny, pitu pitu, nie wracam do niego wcale.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3584
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: PESTILENCE

18-03-2024, 13:40

Ja mniej lub bardziej, ale lubię wszystko. Oczywiście nacisk na Consuming obowiązkowy.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: PESTILENCE

18-03-2024, 15:47

Moje ulubione to akurat Impuls i Sfery.

Co do muzyków, to nie interesuje mnie generalnie co mówią, tylko co nagrali.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PESTILENCE

18-03-2024, 16:45

Dla mnie pierwsze trzy to absolutna podstawa. Trudno mi z nich wybrać tą najbardziej znaczącą - debiut, bo to mój pierwszy kontakt z tym zespołem , wspomnienia, sentyment i świetna okładka która wryła się w pamięć w tamtych szalonych latach 90-tych. Później na drugim miejscu Testimony - bo sentyment, ale też doskonałe wyważenie techniki i chwytliwości. Trzecie miejsce zajmuje Impuls. Później to różnie bywało - sfery to dla mnie rozczarowanie, nie umiem się przebić przez tą płytę, więc dałem sobie spokój. Po reaktywacji też bywało różnie, dla mnie poprawnie. Ostatnia podeszła mi najbardziej, czort wie czemu, bo inni na nią psioczą. No ale cóż, skoro mam zjebany gust, to sie go trzymam.

Widziałem ich raz na żywo i powiem tylko tyle, że dla mnie to była rewelacja. Pomiędzy nimi a pozostałymi kapelami, które miały tego pecha być supportem, widniała przepaść. Nie mogę doczekać się ich koncertu w Krakowie - to będzie na pewno doskonały show.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14316
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: PESTILENCE

18-03-2024, 21:13

Nasum pisze:
18-03-2024, 16:45
Ostatnia podeszła mi najbardziej, czort wie czemu, bo inni na nią psioczą. No ale cóż, skoro mam zjebany gust, to sie go trzymam.
no jest nas dwóch ;) niedawno ją sobie zakupiłem 8)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: PESTILENCE

19-03-2024, 15:34

Dwójka to w ogóle moja ulubiona płyta nagrana w Holandii. Pozostałe z pierwszych czterech sobie cenię, ale bardzo rzadko wracam. Późniejsze materiały to widły i piec.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4672
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: PESTILENCE

19-03-2024, 16:37

Bolt pisze:
19-03-2024, 15:34
Dwójka to w ogóle moja ulubiona płyta nagrana w Holandii.
Drogi kolego, od kiedy Berlin przynależy do Holandii? ;)
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: PESTILENCE

19-03-2024, 17:35

empir pisze:
19-03-2024, 16:37
Bolt pisze:
19-03-2024, 15:34
Dwójka to w ogóle moja ulubiona płyta nagrana w Holandii.
Drogi kolego, od kiedy Berlin przynależy do Holandii? ;)
Słusznie wytknięte faux pas ;)
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15075
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PESTILENCE

19-03-2024, 17:38

Bolt pisze:
19-03-2024, 15:34
Dwójka to w ogóle moja ulubiona płyta nagrana w Holandii. Pozostałe z pierwszych czterech sobie cenię, ale bardzo rzadko wracam. Późniejsze materiały to widły i piec.


Jeśli chodzi o pozostałe wydawnictwa, nie byłbym aż tak rygorystyczny ;-) Jak nadmieniłem ostatnia naprawdę mi sie podoba. Aż sobie załączę po odsłuchu dwójki.

A najlepsza płyta z Holandii? Kurde, ciężko wybrać, ale siła sentymentu chyba jednak będzie "False" ;-)
ODPOWIEDZ