DEICIDE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 489
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: DEICIDE

07-05-2024, 09:44

Podzielam Wasze obawy odnośnie AI w muzyce.
Jednak jest coś, czego AI nigdy nie zastąpi. A mianowicie koncerty. Czy tworzone utwory będą z pomocą AI, czy też bez, będą musiały być odegrane na żywo i na koncertach będzie wychodzić cała energia z kontaktu pomiędzy muzykami i publiką. Myślę, że granie koncertów, a nie wydawanie płyt, będzie przyszłością metalu.
Wspólne przezywanie muzyki to jest to.

Można Deicide nie lubić z ostatnich płyt, ale na żywo dają radę. Nowa płyta, wydaje mi się, że jest taka bardziej koncertowa, niż do słuchania w domu. Tą muzykę trzeba poczuć na żywo, aby ją polubić.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10689
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: DEICIDE

07-05-2024, 10:23

WaszJudasz pisze:
07-05-2024, 09:26
Kto wie, może za 10-15 lat w oczach młodzieży słuchanie muzyki nieubogaconej ingerencjami AI i brzmiącej za każdym razem tak samo stanie się niezbyt zrozumiałą dla ogółu rozrywką dinozaurów.
Tak wygladac musi pieklo:D najgorsze, ze w ogole o tym nie myslalem, a mozesz miec racje.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3638
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: DEICIDE

07-05-2024, 13:32

Ciekawe, czy wygenerowane zostaną nowe płyty Death albo Bathory.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6793
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: DEICIDE

07-05-2024, 13:37

^ Albo dwójka THORNS.
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: DEICIDE

07-05-2024, 13:55

Ciekawe to jest kto będzie płacił za muzykę z generatora, który każdy będzie sobie mógł zainstalować na telefonie?Jak do tego podejdą wytwórnie? Bo to w sumie one najwięcej stracą. Sami artyści zawsze mogą koncertować, zarabiać z występu i merchu (ci którzy nie będą wygenerowani za pomocą algorytmu). No ale ogólnie to nie idzie tymczasem w kierunku - narzędzie, tylko - wciskam przycisk i za 5 min mam nowy album quorthona, albo chuj mam 50 takich albumów. Będziecie płacić za muzykę wygenerowana przez ai? Bo chyba nikt nie wierzy w to, że korporacje nie będą miały planu żeby to zmonetyzowac.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10689
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: DEICIDE

07-05-2024, 14:41

olgims pisze:
07-05-2024, 13:55
Ciekawe to jest kto będzie płacił za muzykę z generatora, który każdy będzie sobie mógł zainstalować na telefonie?Jak do tego podejdą wytwórnie? Bo to w sumie one najwięcej stracą. Sami artyści zawsze mogą koncertować, zarabiać z występu i merchu (ci którzy nie będą wygenerowani za pomocą algorytmu). No ale ogólnie to nie idzie tymczasem w kierunku - narzędzie, tylko - wciskam przycisk i za 5 min mam nowy album quorthona, albo chuj mam 50 takich albumów. Będziecie płacić za muzykę wygenerowana przez ai? Bo chyba nikt nie wierzy w to, że korporacje nie będą miały planu żeby to zmonetyzowac.
Dostep do narzedzia kosztuje, wiec pieniadze dostana tworcy programu na zasadzie subskrypcji. W takim przypadku mysle, ze wytwornie zostana zmarginalizowane w podobnym stopniu, jak fotografia zmarginalizowala malarzy. Nawet jak sluchasz z youtuba to musisz przeciez przejsc przez reklamy (robia sie coraz lepsi w kontrowaniu adblockerow).
Chop wood. Carry water.
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: DEICIDE

07-05-2024, 15:17

No ok, ale jednak wytwórnie muzyczne to konkretne firmy/instytucje, które mają interes w tym, żeby nie zostać na marginesie. Zresztą, już wcześniej przecież MP3, napstery czy serwisy streamingowe miały skrócić drogę - twórca - odbiorca, bez pośredników. Tymczasem wytwórnie są, zarabiają więcej jak kiedykolwiek i jeszcze bardziej ruchają twórców. Wydaje mi się, że to AI w sztuce to jest wielopoziomowa dyskusja - zaczynając od definicji narzędzia do tworzenia muzyki, poprzez "uczciwość" jego wykorzystywania do tworzenia, kończąc na rozwoju i ewolucji samego zjawiska. I tu wydaje mi się, że pojawia się najstarszy czynnik - kasa.
Dlatego zastanawia mnie czy ludzie płaciliby wytwórniom za albumy, które wyszły ze skrzynki z kotem schroedingera. Czy to jest jeszcze w ogóle działanie artystyczne? A jeśli to jaka jest jego wartość? A może z czasem i rozwojem ai to właśnie, ci którzy posiadają umiejętności w łapie będą najbardziej rozchwytywani, bo ich sztuka będzie miała ten zanikający ludzki element. Popatrz co się stało ostatnio z generatorami głosu - są podobno tak dobre, że firmy, które się tym zajmują nie chcą udostępnić nawet okrojonych wersji dla "plebsu". Czy będziemy potrzebować AI do rozpoznawania czy coś jest AI. Trochę się Blade Runner kłania, trochę to przerażające.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14448
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DEICIDE

07-05-2024, 15:19

tomekw48 pisze:
07-05-2024, 09:44
Podzielam Wasze obawy odnośnie AI w muzyce.
Jednak jest coś, czego AI nigdy nie zastąpi. A mianowicie koncerty. Czy tworzone utwory będą z pomocą AI, czy też bez, będą musiały być odegrane na żywo i na koncertach będzie wychodzić cała energia z kontaktu pomiędzy muzykami i publiką. Myślę, że granie koncertów, a nie wydawanie płyt, będzie przyszłością metalu.
Wspólne przezywanie muzyki to jest to.
chyba że rozwiną hologramy którę bedą mogły generować muzyke na żywo ;)
i pyk nowa płyta Bitlesów ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
olgims
weteran forumowych bitew
Posty: 1006
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: DEICIDE

07-05-2024, 15:32

W ogóle muszę sobie odświeżyć twórczość Gibsona, Sterlinga, Waltera Williamsa czy simulacres et simulation baudrillarda bo okazuje się, że hipotetyczny problem transhumanizmu z lat 80tych dopada nas 40 lat później.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10689
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: DEICIDE

07-05-2024, 15:43

olgims pisze:
07-05-2024, 15:17
No ok, ale jednak wytwórnie muzyczne to konkretne firmy/instytucje, które mają interes w tym, żeby nie zostać na marginesie. Zresztą, już wcześniej przecież MP3, napstery czy serwisy streamingowe miały skrócić drogę - twórca - odbiorca, bez pośredników. Tymczasem wytwórnie są, zarabiają więcej jak kiedykolwiek i jeszcze bardziej ruchają twórców. Wydaje mi się, że to AI w sztuce to jest wielopoziomowa dyskusja - zaczynając od definicji narzędzia do tworzenia muzyki, poprzez "uczciwość" jego wykorzystywania do tworzenia, kończąc na rozwoju i ewolucji samego zjawiska. I tu wydaje mi się, że pojawia się najstarszy czynnik - kasa.
Dlatego zastanawia mnie czy ludzie płaciliby wytwórniom za albumy, które wyszły ze skrzynki z kotem schroedingera. Czy to jest jeszcze w ogóle działanie artystyczne? A jeśli to jaka jest jego wartość? A może z czasem i rozwojem ai to właśnie, ci którzy posiadają umiejętności w łapie będą najbardziej rozchwytywani, bo ich sztuka będzie miała ten zanikający ludzki element. Popatrz co się stało ostatnio z generatorami głosu - są podobno tak dobre, że firmy, które się tym zajmują nie chcą udostępnić nawet okrojonych wersji dla "plebsu". Czy będziemy potrzebować AI do rozpoznawania czy coś jest AI. Trochę się Blade Runner kłania, trochę to przerażające.
Maja interes, ale jesli spodziewasz sie, ze sa warlordami, ktorzy wszystko moga zrobic, to raczej pomylka. Jesli chodzi o streaming, to jak najbardziej, to sie stalo - istnieje ogromna rzesza niezaleznych muzykow publikujacych muzyke np. przez BandCampa bez udzialu wytworni.

Skad pomysl, ze wytwornie zarabiaja wiecej niz kiedykolwiek? W latach 90-tych byla wiele albumow, ktore sprzedaly sie w dziesiatkach milionow egzemplarzy. Najlepiej sprzedajacy sie album roku 2023 nie przebil jednego miliona (Taylor Swift, 800 000).

Nie widze zadnej przeslanki, by wierezyc, ze dzisiaj wytwornie maja sie lepiej i bardziej ruchaja muzykow, co wiecej, obstawiam, ze jest przeciwnie.

Dlaczego ludzie mieliby placic wytworniom - no ja uwazam ze wytworniom nie beda placic. To jest posrednik, i jak kazdy posrednik, powoli bedzie wycinany, i to sie dzieje caly czas.

Moge jednak powiedziec z doswiadczenia - w DS pojawil sie album wygenerowany calkowicie - muzyka, okladka, wszystko - wydany przez Phantom Lure, ktory nie dosc, ze ma mase odsluchow na youtubie, to takze sprzedaje sie doskonale, jest dostepny na kasecie i winylu. Widzialem go ostatnio w sklepie Crypt of the Wizard w Londynie. Sprzedawczyni mowila, ze ludzie sa bardzo zainteresowani. A dlaczego placa? A dlaczego placa za muzyke nagrana przez czlowieka? Dla przyjemnosci sluchania, I guess.

(oryginalne wideo zostalo chyba usuniete, bo jak patrzylem ostatnio, to mialo ponad 50k odsluchow)

Chop wood. Carry water.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DEICIDE

07-05-2024, 16:10

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
07-05-2024, 15:43


Moge jednak powiedziec z doswiadczenia - w DS pojawil sie album wygenerowany calkowicie - muzyka, okladka, wszystko - wydany przez Phantom Lure, ktory nie dosc, ze ma mase odsluchow na youtubie, to takze sprzedaje sie doskonale, jest dostepny na kasecie i winylu. Widzialem go ostatnio w sklepie Crypt of the Wizard w Londynie. Sprzedawczyni mowila, ze ludzie sa bardzo zainteresowani. A dlaczego placa? A dlaczego placa za muzyke nagrana przez czlowieka? Dla przyjemnosci sluchania, I guess.




W chwili obecnej jest to absolutna nowość, coś, czego nigdy wcześniej nie było. Chociażby z czystej ciekawości ludzie to kupią i posłuchają, choć takie plumkanie jest nie dla mnie ( i nie mówię tu o całym nurcie, ale o tej konkretnie pozycji ). Kiedy już sie to przeje, kiedy już ludzie się z tym oswoją, to wydaje mi się, że jakaś część tego typu muzyki przetrwa i będą odbiorcy, którzy będą chcieli jej słuchać ( chociażby co teraźniejsza gównażeria słucha, jakich gniotów, to było wklejane w innym temacie) ale ludzie będą chcieli mieć kontakt z twórczością innych ludzi. Chcoiażby by poczuć swię lepszym, bardziej wysublimowanym słuchaczem, na zasadzie ty słuchasz takiego komputerowego gówna, ale ja prawdziwej muzyki tworzonej przez istoty z krwi i kości.

To tak jak CGI w filmie. Niektórzy specjalnie ograniczają ich uzycie do minimum, by potem pokazać kino w pierwotnej formie ( chociażby Mad Max. Fury road )
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9695
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DEICIDE

08-05-2024, 00:13

Żułek pisze:
07-05-2024, 15:19
tomekw48 pisze:
07-05-2024, 09:44
Podzielam Wasze obawy odnośnie AI w muzyce.
Jednak jest coś, czego AI nigdy nie zastąpi. A mianowicie koncerty. Czy tworzone utwory będą z pomocą AI, czy też bez, będą musiały być odegrane na żywo i na koncertach będzie wychodzić cała energia z kontaktu pomiędzy muzykami i publiką. Myślę, że granie koncertów, a nie wydawanie płyt, będzie przyszłością metalu.
Wspólne przezywanie muzyki to jest to.
chyba że rozwiną hologramy którę bedą mogły generować muzyke na żywo ;)
i pyk nowa płyta Bitlesów ;)
To się akurat już dzieje i było przed epoką AI tyle, że w innej niszy. Tutaj pierwszy z brzegu artykuł o japońskich virtual idols:

https://www.rp.pl/nowe-technologie/art1 ... rzyszlosci

Teraz tylko dołożyć do tego AI i każdy koncert będzie wyjątkowy.
Warto zauważyć, że nawet polska gazeta dla staruchów zauważyła temat już w 2012 roku i jak widać wystarczy tylko wychować sobie odbiorców i produkt gotowy.

Obrazek

W ogóle to paradoksalnie wychodzi mi, że mniej więcej ta sama publika docelowa masowo kupuje płyty (dane za 2023):

Obrazek
https://www.ifpi.org/taylor-swift-seven ... um-charts/
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14448
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DEICIDE

08-05-2024, 00:25

japońce to pojebusy są :jezyk:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 489
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: DEICIDE

13-05-2024, 13:40

Nowy klip:



Mocna rzecz. Podoba mi się :plusone:
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2692
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: DEICIDE

13-05-2024, 15:40

muzyka nie współgra z klipem, miękkie plumkanie z tragiczną perkusja nie idzie w parze z tematyką klipu.Dramat kurwa
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1983
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: DEICIDE

13-05-2024, 17:09

Słuchałem tej płyty już parę razy i za każdym razem zasnąłem. Może to dlatego, że byłem w podróży, ale przy innych nie zasypiałem tak szybko. To prowadzi mnie do pewnych konkluzji.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DEICIDE

13-05-2024, 20:46

Już go zblokowali. Jest jeszcze gdzieś dostepny?
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3946
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: DEICIDE

13-05-2024, 21:49

Nasum pisze:
13-05-2024, 20:46
Już go zblokowali. Jest jeszcze gdzieś dostepny?
a po zalogowaniu do chujtuba też nie idzie ?????

edit: idzie
Nasum, jak masz jakieś konto na gmailu to spróbuj sie zalogować i obejrzysz wówczas to "dzieło"
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DEICIDE

13-05-2024, 21:58

Ok, rzucę okiem ;-)
ODPOWIEDZ