SAMAEL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: SAMAEL

25-06-2017, 23:21

Drone pisze:W życiu bym nie podejrzewał, że inspirując się LAIBACH, można nagrywać takie płyty jak SAMAEL. Ale cóż :)
Tak, Laibach był nspiracjä dla Samaela. Tą dobrą.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: SAMAEL

26-06-2017, 08:42

Drone pisze:
Plasfodeur pisze: Przy czym nadal stoję na stanowisku, że Samael do "Reign of light" to b. charakterystyczna i oryginalna kapela.
Ale oczywiście. Od razu słychać, że to ten zespół. Co nie zmienia mojej negatywnej opinii na temat ich płyt od "CoC" w górę.
Opinia powszechna w sumie, aczkolwiek ja jestem z tych, którzy się załapali najpierw na "Passage" i do tej pory uważam, że to świetna płyta, mimo klawiszy trącących myszką. Lubię też wszystkie poprzednie, a dwie pierwsze swego czasu mocno mną potrząsnęły. Lubię też kolejne, "Eternal" to bardzo przyjemny, rockowy album, "Reign of Light" z kolei to ostatnia baza na tej drodze, dalej iść już nie powinni i chyba sami zdali sobie z tego sprawę nagrywając "Above" - zbyt późno niestety, ponadto rzecz nie zażarła wśród fanów i zrejterowali.
Grrrówno!
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: SAMAEL

26-06-2017, 09:20

Plasfodeur pisze:
Drone pisze:
Plasfodeur pisze: Przy czym nadal stoję na stanowisku, że Samael do "Reign of light" to b. charakterystyczna i oryginalna kapela.
Ale oczywiście. Od razu słychać, że to ten zespół. Co nie zmienia mojej negatywnej opinii na temat ich płyt od "CoC" w górę.
Opinia powszechna w sumie, aczkolwiek ja jestem z tych, którzy się załapali najpierw na "Passage" i do tej pory uważam, że to świetna płyta, mimo klawiszy trącących myszką. Lubię też wszystkie poprzednie, a dwie pierwsze swego czasu mocno mną potrząsnęły. Lubię też kolejne, "Eternal" to bardzo przyjemny, rockowy album, "Reign of Light" z kolei to ostatnia baza na tej drodze, dalej iść już nie powinni i chyba sami zdali sobie z tego sprawę nagrywając "Above" - zbyt późno niestety, ponadto rzecz nie zażarła wśród fanów i zrejterowali.
Chyba mam podobnie. Po RoL to nawet nie wiem czy słyszałem wszystko, ale pamiętam, że dłużej posłuchałem Above i byłem podwójnie zaskoczony. Pierwsze primo, że wrócili do surowszych dźwięków, a drugie primo, że to prawie nikomu nie podeszło, bo wydawało mi się, że to całkiem solidna płyta. Nie jestem pewien czy podtrzymuję to zdanie, bo od tego czasu nie słuchałem już A prawie wcale, ale wisi mi na wishliście na RYMie, więc chyba będę musiał to ponownie zweryfikować. ;)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: SAMAEL

29-07-2017, 12:48

Obrazek
https://www.facebook.com/pg/WorshipAndRitual/" onclick="window.open(this.href);return false;

o tym jeszcze nie slyszalem - Samael bez swiecidelek i elektroniki, ale za to z prawdziwa perkusja
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: SAMAEL

29-07-2017, 13:01

wczorajsza setlista

Obrazek


i wideo

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
REINHARD IRRUMATOR
postuje jak opętany!
Posty: 656
Rejestracja: 21-11-2011, 17:05

Re: SAMAEL

29-07-2017, 13:58

banda pedałów, jazda sentymentalna, do komory
Norma to głupota, degeneracja to geniusz
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3085
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: SAMAEL

29-07-2017, 14:15

Jak na Brutalu też tak będzie to może nie pójdę sobie w cholerę jak na Metalmanii :) podoba mi się to.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4455
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: SAMAEL

29-07-2017, 15:33

Jesli na brutalu gra Worship and Ritual to tak bedzie, jesli Samael to niekoniecznie :)
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3085
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: SAMAEL

29-07-2017, 15:38

Najprzewielebniejszy pisze:Jesli na brutalu gra Worship and Ritual to tak bedzie, jesli Samael to niekoniecznie :)
Czyli to coś takiego jak Roots Cavalerów :D
Lurtz
postuje jak opętany!
Posty: 573
Rejestracja: 07-11-2012, 22:57

Re: SAMAEL

29-07-2017, 15:41

Najprzewielebniejszy pisze:Worship and Ritual
japierdolę jaka beka! :D
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SAMAEL

29-07-2017, 15:46

REINHARD IRRUMATOR pisze:banda pedałów, jazda sentymentalna, do komory
Kto nigdy nie był sentymentalny niech pierwszy rzuci kamienieniem. A że sam jestem to chętnie bym zobaczył taki występ. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3880
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: SAMAEL

29-07-2017, 19:25

nicram pisze:
REINHARD IRRUMATOR pisze:banda pedałów, jazda sentymentalna, do komory
Kto nigdy nie był sentymentalny niech pierwszy rzuci kamienieniem. A że sam jestem to chętnie bym zobaczył taki występ. :-)
ja też bym chętnie zobaczył taki występ, ale pod jednym ważnym warunkiem - żywa perkusja !
widziałem ich jak świętowali "Ceremony.." i wówczas było to co najmniej baaardzo średnie, zahaczające nawet o lekką żenadę. Jeśli by to miało brzmieć jak wówczas to lepiej niech sobie oszczędzą wstydu.
Jak już chcą żerować na sentymencie fanów to niech w tym zestawieniu personalno-intrumentalnym odegrają "Passage". Dużo lepiej im to wyjdzie niż branie się za klasyki których już nawet oni sami nie potrafią odegrać.
pączek
postuje jak opętany!
Posty: 446
Rejestracja: 28-06-2017, 22:37

Re: SAMAEL

29-07-2017, 22:34

Stoigniew pisze:
nicram pisze:
REINHARD IRRUMATOR pisze:banda pedałów, jazda sentymentalna, do komory
Kto nigdy nie był sentymentalny niech pierwszy rzuci kamienieniem. A że sam jestem to chętnie bym zobaczył taki występ. :-)
ja też bym chętnie zobaczył taki występ, ale pod jednym ważnym warunkiem - żywa perkusja !
widziałem ich jak świętowali "Ceremony.." i wówczas było to co najmniej baaardzo średnie, zahaczające nawet o lekką żenadę. Jeśli by to miało brzmieć jak wówczas to lepiej niech sobie oszczędzą wstydu.
Jak już chcą żerować na sentymencie fanów to niech w tym zestawieniu personalno-intrumentalnym odegrają "Passage". Dużo lepiej im to wyjdzie niż branie się za klasyki których już nawet oni sami nie potrafią odegrać.
Widziałem tą Ceremonię we Wrocławiu. Niezapomniane wrażenia z automatem. Najgorszy mój koncert w życiu.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: SAMAEL

29-07-2017, 22:36

pączek pisze:Widziałem tą Ceremonię we Wrocławiu. Niezapomniane wrażenia z automatem. Najgorszy mój koncert w życiu.
ciesz sie, ze ich nie widziales na Metalmanii - przy tamtym cyrku trasa Ceremony byla calkiem znosna
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3880
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: SAMAEL

29-07-2017, 22:56

nie zdziwię sie jak z tym repertuarem ktoś ich sprowadzi do naszego kraju (KnocKout ?), albo jak zagrają znowu na Metalmanii, hehe
zagwozdka to będzie czy na to iść czy nie ;-)
535

Re: SAMAEL

29-07-2017, 23:00

Stoigniew pisze:nie zdziwię sie jak z tym repertuarem ktoś ich sprowadzi do naszego kraju (KnocKout ?), albo jak zagrają znowu na Metalmanii, hehe
zagwozdka to będzie czy na to iść czy nie ;-)
Oczywiście, że nie. Retro Samael, to już jawna kpina. Nawet nieistniejący Emperor w Spodku nie jest w stanie tego beztroskiego kurewstwa przebić.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: SAMAEL

29-07-2017, 23:36

[quote="535"][quote="Stoigniew"]nie zdziwię sie jak z tym repertuarem ktoś ich sprowadzi do naszego kraju (KnocKout ?), albo jak zagrają znowu na Metalmanii, hehe
zagwozdka to będzie czy na to iść czy nie ;-)[/quote]


Oczywiście, że nie. Retro Samael, to już jawna kpina. Nawet nieistniejący Emperor w Spodku nie jest w stanie tego beztroskiego kurewstwa przebić.[/quote]

To nie ten wątek, ale co złego w koncertach Emperora? Nie nagrywają już płyt, to jest akurat dobre, bo jakby zaczęli to byłyby jak solowe Ihsahna, czyli awangardowe, a tego nie zniesie typowy słuchacz BM. Dodatkowo byli w PL tylko raz i to jeszcze dawno.
535

Re: SAMAEL

29-07-2017, 23:49

Medard pisze:
535 pisze:
Stoigniew pisze:nie zdziwię sie jak z tym repertuarem ktoś ich sprowadzi do naszego kraju (KnocKout ?), albo jak zagrają znowu na Metalmanii, hehe
zagwozdka to będzie czy na to iść czy nie ;-)

Oczywiście, że nie. Retro Samael, to już jawna kpina. Nawet nieistniejący Emperor w Spodku nie jest w stanie tego beztroskiego kurewstwa przebić.
To nie ten wątek, ale co złego w koncertach Emperora?
Masz rację. Nic. Ludzie robią dużo gorsze rzeczy, za zdecydowanie mniejsze pieniądze.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: SAMAEL

30-07-2017, 08:37

Jak generalnie nie jestem fanem odcinania, tak to bym sobie chętnie zobaczył na żywo. Ale w jakimś małym klubie, a nie na wielkim feście-hurtowni.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: SAMAEL

30-07-2017, 09:56

ultravox pisze:Jak generalnie nie jestem fanem odcinania, tak to bym sobie chętnie zobaczył na żywo. Ale w jakimś małym klubie, a nie na wielkim feście-hurtowni.
Ale Samaela czy Emperora? Jeśli to drugie, to niestety bez szans, a szkoda. Jeśli to pierwsze, to ja po koncercie z trasy promującej Ceremony raczej podziękuję. Już bardziej - zgodnie z sugestią Stoigniewa - gdyby grali Passage, ale też bez wielkich oczekiwań.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
ODPOWIEDZ