BLUT AUS NORD - "Thematic Emanation Of Archetypal Multiplici

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: BLUT AUS NORD -

18-01-2009, 12:25

Nowa płyta się zbliża...

"This album is extremely important for us, we have already composed two amazing songs in the majestuous vein of 'Fathers Of The Icy Ages'. This time you won't find any industrial sounds or disharmonies on the album."

To drugie zdanie mnie martwi.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: BLUT AUS NORD -

18-01-2009, 12:30

grot pisze:Nowa płyta się zbliża...

"This album is extremely important for us, we have already composed two amazing songs in the majestuous vein of 'Fathers Of The Icy Ages'. This time you won't find any industrial sounds or disharmonies on the album."

To drugie zdanie mnie martwi.
Mnie też. Mort był świetny z tą swoją chorą, gęstą atmosferą. A i Odinist mi się podobał - świetne riffy, transowa jazda...
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
beastov23
weteran forumowych bitew
Posty: 1303
Rejestracja: 16-08-2008, 14:17

Re: BLUT AUS NORD -

18-01-2009, 12:31

This time you won't find any industrial sounds or disharmonies on the album.

:|
maximum walrus yields maximum walrus

:3
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: BLUT AUS NORD -

18-01-2009, 12:42

Trochę dziwne, że chcą się pozbyć tego, co stanowiło o ich sile. Powrót do korzeni niespecjalnie mi się widzi, bo szczerze mówiąc pierwsze ich dokonania nie robią na mnie wielkiego wrażenia.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: BLUT AUS NORD -

18-01-2009, 13:27

Bardzo dobra decyzja bo w końcu ma to być kontynuacja drugiej płyty.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: BLUT AUS NORD -

18-01-2009, 14:03

Może i tak, ale obecnie ciężko mi sobie wyobrazić Blut Aus Nord bez tych wszystkich poschizowanych zgrzytów i dysharmonii.
Mam nadzieję, że mimo to dają radę i nowa płyta będzie czymś więcej niż odtwarzaniem klimatów Memoria Vetusta.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: BLUT AUS NORD -

17-02-2009, 22:21

slyszal juz ktos nowa plyte? ja sie strasznie zawiodlem. w sumie nadal slychac ze to ban plyta ma pare momentow ale jak dla mnie to niestety za malo
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: BLUT AUS NORD -

18-02-2009, 17:12

Niestety masz rację. Nie podoba mi się to oblicze BAN, które prezentują na nowej płycie. Zamiast chaosu postawili tym razem na kosmos i harmonię, ale nie do końca to im wyszło. Bez poweru i tyle.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

Re: BLUT AUS NORD -

18-02-2009, 19:44

Słaba płyta ta Memoria vetusta II. Szkoda.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

19-02-2009, 00:14

podpiszę się pod powyższmi. Płyta jest po prostu do bólu przeciętna. Jak w playliście pisałem, ewidentnie nasuwają się skojarzenia z Summoning. Kompozycje są długaśne, ale niestety podobnie jak u Austriaków strasznie przewidywalne. Do tego BAN zatracił gdzieś swój oryginalny, duszny charakter muzyki i poszedł w stronę łatwiejszych dźwięków. Nowy BAN niestety rozczarował.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 08:07

Wręcz przeciwnie.

Edit: komentarze tutaj są modelowym potwierdzeniem jakie czopy siedzą na tym forum. Płytka ma szansę zostać płytą roku, na pewno jest też jednym z najwyższych osiągnięć zespołu, ale korasy piszą że jest cienka. Gratuluję po raz kolejny.
Ostatnio zmieniony 19-02-2009, 12:27 przez So_It_Is_Done, łącznie zmieniany 2 razy.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 10:30

ta płyta jest cienka jak anus chrystusa
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 15:45

So_It_Is_Done pisze:Wręcz przeciwnie.

Edit: komentarze tutaj są modelowym potwierdzeniem jakie czopy siedzą na tym forum. Płytka ma szansę zostać płytą roku, na pewno jest też jednym z najwyższych osiągnięć zespołu, ale korasy piszą że jest cienka. Gratuluję po raz kolejny.

tylko o czym to niby świadczy, że w twoim mniemaniu ,być może, zostanie płytą roku ? masz jakąś wyłączność na prawdę, czy kurwa co ? :D bawią mnie strasznie takie wypowiedzi
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 15:54

Czy tak się stanie, to kwestia czasu, natomiast nie jest to moje mniemanie, tylko obiektywna ocena krążka po kilkunastu przesłuchaniach, którą podziela już wiele wypowiedzi w jebanym necie. Wrócili do korzeni, nagrali genialny album. Muzyka jest wciągająca i pomysłowa, o co coraz trudniej w natłoku tandety. Niesamowitą aurę wytwarza bo bije od tego natura, ale czuć też komputer czyli świetnie połączyli styl z ostatnich albumów z tym co zaprezentowali na dwóch pierwszych najlepszych dziełach. Jeśli teksty są równie dobre jak muza, to nie zwiastuje nic innego jak pretendenta po album roku w tym gatunku.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 16:05

So_It_Is_Done pisze:Czy tak się stanie, to kwestia czasu, natomiast nie jest to moje mniemanie, tylko obiektywna ocena krążka. Wrócili do korzeni, nagrali genialny album. Muzyka jest wciągająca i pomysłowa, o co coraz trudniej w natłoku tandety. Niesamowitą aurę wytwarza bo bije od tego natura, ale czuć też komputer czyli świetnie połączyli styl z ostatnich albumów na tym co zaprezentowali na dwóch pierwszych najlepszych dziełach. Jeśli teksty są równie dobre jak muza, to nie zwiastuje nic innego jak pretendenta po album roku w tym gatunku.
Wiesz co, ja nie staję po żadnej stronie w tym sporze, bo płyty po prostu nie słyszałem. Chodzi mi o pewną postawę. Argumentujesz, ok, wszystko pięknie, tylko że to nie jest żadna tam 'obiektywna' ocena, a jedynie twoje subiektywne odczucia :) to chyba oczywiste.Odczucia które uważasz za jedynie prawdziwe, a jak ktoś ośmieli się nie zgodzić, to wyjeżdżasz z obelgami. Kurwa, czy tak trudno zrozumieć, że ktoś może mieć inne zdanie i nie oznacza to automatycznie, że ma zjebany gust czy jest 'czopem' ? dziecinada do potęgi
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

19-02-2009, 16:40

Heretyk pisze:
So_It_Is_Done pisze:Czy tak się stanie, to kwestia czasu, natomiast nie jest to moje mniemanie, tylko obiektywna ocena krążka. Wrócili do korzeni, nagrali genialny album. Muzyka jest wciągająca i pomysłowa, o co coraz trudniej w natłoku tandety. Niesamowitą aurę wytwarza bo bije od tego natura, ale czuć też komputer czyli świetnie połączyli styl z ostatnich albumów na tym co zaprezentowali na dwóch pierwszych najlepszych dziełach. Jeśli teksty są równie dobre jak muza, to nie zwiastuje nic innego jak pretendenta po album roku w tym gatunku.
Wiesz co, ja nie staję po żadnej stronie w tym sporze, bo płyty po prostu nie słyszałem. Chodzi mi o pewną postawę. Argumentujesz, ok, wszystko pięknie, tylko że to nie jest żadna tam 'obiektywna' ocena, a jedynie twoje subiektywne odczucia :) to chyba oczywiste.Odczucia które uważasz za jedynie prawdziwe, a jak ktoś ośmieli się nie zgodzić, to wyjeżdżasz z obelgami. Kurwa, czy tak trudno zrozumieć, że ktoś może mieć inne zdanie i nie oznacza to automatycznie, że ma zjebany gust czy jest 'czopem' ? dziecinada do potęgi
a ja mam wrażenie że SIID za dużo naczytał się wypocin Drone'a o guście obiektywnym i teraz chciałby mieć wyłączność na prawdę :D :D Tak po prawdzie (hehe) pisząc, nie chce mnie się tych bzdur nawet komentować (zwłaszcza tej "obiektywnej oceny krążka" no i oczywiście tej , że SIID'a znajomi w "jebanym necie" też podzielają jego opinię :D ). Może i wrócili do korzeni, ale jak na Ultima Thulee wiało chłodem i pomysłami tak tutaj wieje nudą i wyrachowaniem. Nie oczekiwałem od nich drugiego też TWWTG, bo sami napisali, że tej stylistyki na nowym krążku nie znajdziemy, ale kawałki są rozciągniętę do granic możliwości i nic z tego nie wynika. To jest atmosferyczna płyta, ale w tej atmosferze brakuje diabła. I tak dostaliśmy BAN w kapciach;) Aha, no i perkusja jest plastikowa. To nie jest BAN jakiego chciałbym pamiętać - proste. Wracam do IXXI
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 19:39

"gust obiektywny", a to dobre... obiektywne upodobania, jedynie słuszny smak...
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 22:22

Żadnych wypocin trutnia nie czytałem. W BM jest prosty podział, albo coś jest dobre, albo nie. BAN nagrali świetny album i jak ktoś się nie zgadza to znaczy, że nie słuchał wystarczająco, albo sie nie zna. Kompozycje nie są nic a nic rozciągnięte, ale przemyślane, chwytliwe, a muzyka roztacza wizję jak dobra książka. Perkusja jest plastikowa, to fakt, ale to też właśnie ten ciekawy efekt mieszanki obu styli.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
brb
postuje jak opętany!
Posty: 474
Rejestracja: 10-03-2008, 23:38
Lokalizacja: Łódź

Re: BLUT AUS NORD -

19-02-2009, 22:38

nie wiem w poronaniu z "fathers.." czy "ultima...", ta plyta jest poprostu slaba. a z ta plastikowa perkusja i mieszaniem styli to smiech
absinthe_patriote
postuje jak opętany!
Posty: 360
Rejestracja: 02-11-2006, 18:30

Re: BLUT AUS NORD -

20-02-2009, 02:20

Kingu pisze:Słaba płyta ta Memoria vetusta II. Szkoda.
Kolejny krok w tył w wykonaniu zespołu jednej(i pół...) płyty;)
ODPOWIEDZ