ANTIGAMA "Zeroland"

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Nostromo
postuje jak opętany!
Posty: 641
Rejestracja: 21-01-2017, 10:22
Lokalizacja: Somewhere In Time

Re: ANTIGAMA

30-10-2017, 17:02

A wydawało mi się, że się przejadłem i stąd brak chęci na słuchanie większości rodzimych produkcji, a tu jednak inni też odczuwają spadek formy. Na scenie DM posucha, to, co się ukazuje jest przeciętne do bólu. Płyty za grosze, a i tak nie czuję potrzeby posiadania skoro nie ma potrzeby słuchania.

Co do koncertów to ze 2 lata temu, dokładnie 31 października, byłem na koncercie Antigamy we Wrocławiu. Frekwencja leżała mimo tego, że zestaw był całkiem ciekawy (grali z X i Guantanamo Party Program). Brak ludzi wytłumaczyłem sobie terminem, że pewnie wszyscy z rana na cmentarze idą, albo już powyjeżdżali. Ostatnim razem jednak na trasie z Corruption i Decapitated na ich koncercie też ludzie gdzieś się pochowali. Oba koncerty zagrane jednak idealnie, bo chłopaki się w tańcu nie pierdolą. Małe zainteresowanie u nas takim graniem. Szkoda.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: ANTIGAMA

30-10-2017, 20:12

Heretyk pisze:jeszcze parę lat temu bym pewnie napisał inaczej, ale na dzień dzisiejszy na pewno Antigama > cała reszta, jeśli chodzi o muzykę, powiedzmy, ekstremalną, w tym kraju
Zaraz za nimi THE DEAD GOATS. Później długo nic. Rad bym napisać też o DEAD INFECTION, ale to nie jest już zespół, bo ten nagrywa, a nie się opieprza, od czasu do czasu grając jakiś koncert.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ANTIGAMA

31-10-2017, 15:06

Dla mnie najlepsza Antigama to Discomfort. Mam ich wszystkie wydawnictwa, kiedyś dostawałem płytki od kolegów z Antigamy, ostatnie kilka kupiłem i cieszy mnie ich każde nowe wydawnictwo, ale nie jaram się już tym zespołem jak kiedyś. Trochę eksperymentów + napalmowe riffy to ich dzisiejszy sprawdzony przepis na granie. Nie schodzą poniżej pewnego wysokiego poziomu, ale chciałbym, aby nagrali materiał, który wypierdoli mnie z butów.
Smutne jest to, że maja dobre recenzje w prasie, fani doceniają, a na koncerty przychodzi kilkadziesiąt osób. Myślę, że liczby sprzedanych płyt też nie są oszałamiające.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ANTIGAMA

31-10-2017, 15:10

Pacjent pisze:
Heretyk pisze:jeszcze parę lat temu bym pewnie napisał inaczej, ale na dzień dzisiejszy na pewno Antigama > cała reszta, jeśli chodzi o muzykę, powiedzmy, ekstremalną, w tym kraju
Zaraz za nimi THE DEAD GOATS. Później długo nic. Rad bym napisać też o DEAD INFECTION, ale to nie jest już zespół, bo ten nagrywa, a nie się opieprza, od czasu do czasu grając jakiś koncert.
Martwe Kozły to Death Metal na szwedzka nutę, trochę inna nisza niż ta, w której funkcjonuje Antigama. A co do Dead Infection to ich ostatnie wydawnictwa studyjną są słabe, a koncertowo też lipa. Dobrze, że powstał Meat Spreader, który kontynuuje tradycje starego dobrego DI.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: ANTIGAMA

31-10-2017, 16:33

Elhaz_77 pisze: Trochę eksperymentów + napalmowe riffy to ich dzisiejszy sprawdzony przepis na granie. Nie schodzą poniżej pewnego wysokiego poziomu, ale chciałbym, aby nagrali materiał, który wypierdoli mnie z butów.
napalmowe...hmm, już to pisałem, ale w mojej opinii antigama jest obecnie zancznie ciekawszym zespołem niż napalm death, nawet jeśli korzysta z patentów przez nich wypracowanych

a mnie na przykład z butów wyjebała Meteor. bez kitu. klęczę przed tym materiałem i nie mogę się pozbierać :)
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: ANTIGAMA

31-10-2017, 16:34

Heretyk pisze:
a mnie na przykład z butów wyjebała Meteor. bez kitu. klęczę przed tym materiałem i nie mogę się pozbierać :)
Mam podobnie.
Awatar użytkownika
EatMyFuck
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 03-08-2017, 13:27

Re: ANTIGAMA

04-11-2017, 07:59

[youtube][/youtube]
Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
Awatar użytkownika
Self
rasowy masterfulowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 03-03-2011, 23:30

Re: ANTIGAMA

04-11-2017, 23:02

Heretyk pisze:napalmowe...hmm, już to pisałem, ale w mojej opinii antigama jest obecnie zancznie ciekawszym zespołem niż napalm death, nawet jeśli korzysta z patentów przez nich wypracowanych
Jest tak jak piszesz. Tzn. uwielbiam obecne oblicze ND, bo choć od kilku-kilkunastu lat każda ich kolejna płyta brzmi bardzo podobnie do każdej poprzedniej, to wypracowana przez nich formuła nadal jest świeża i pozostawia sporo miejsca do delikatnych eksperymentów (np. w postaci Wolf I Feed czy Hierarchies czerpiących garściami z pokrewnych nurtów), jednak które nie ingerują w samą formułę. No i zwyczajnie zajebiście się tego słucha. Kto nie macha łbem przy zwolnieniach w Smash a Single Digit czy Sink Fast Let Go, ten pizda.

Ale Antigama to zawsze był zespół poszukujący nowych środków wyrazu. Każda ich płyta, w przeciwieństwie do kolejnych wydawnictw ND, to pytanie, co oni znowu wymyślą. Ci goście mają niesamowitą wyobraźnię muzyczną i nawet do kawałka, który w wykonaniu innego zespołu byłby zwykłą napierdalaniną z patentami od ND, to oni w takich kawałkach potrafią zawrzeć kilka pozornie nieznaczących autorskich patentów, które zupełnie zmieniają odbiór tego kawałka. Wydawałoby się, że zespół potrafiący grać tak eklektycznie w końcu odejdzie od skostniałej formuły grindcore'u, ale oni nadal stoją na posterunku. Szanuję w chuj. No i czekam w chuj na nową epkę, poprzedni pełnograj był znakomity. Do Meteora i Stop the chaos powinienem solidniej przysiąść, bo mi trochę umknęły.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14141
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ANTIGAMA

09-11-2017, 13:30

EatMyFuck pisze:[youtube][/youtube]

takie klipy to ja lubie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ANTIGAMA

09-11-2017, 16:13

EatMyFuck pisze:[youtube][/youtube]
Skusiłem się i przerwałem na moment odsłuch Groinchurn. Świetne, a i klip jak najbardziej na +. :)
Niech tylko nie jadą na trasę po USA, a wróżę pasmo kolejnych sukcesów. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
gorguts
zaczyna szaleć
Posty: 218
Rejestracja: 23-09-2010, 01:12

Re: ANTIGAMA

11-11-2017, 01:18

Obrazek

" onclick="window.open(this.href);return false;
już można posłuchać

https://selfmadegod.com/shop/pl/p/ANTIG ... t-CD/19847" onclick="window.open(this.href);return false;
można również już zamawiać
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14141
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ANTIGAMA

12-11-2017, 04:10

ale miała być kasetka a ni ma :(
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: ANTIGAMA

12-11-2017, 04:18

Żułek pisze:ale miała być kasetka a ni ma :(
A tramwaj był?
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3521
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: ANTIGAMA

12-11-2017, 09:28

lubię nadal bo pomimo czytelnych inspiracji ma to wciąż swój szalony pierwiastek. z poprzednim bębniarzem było jednak okrutne szaleństwo
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: ANTIGAMA

18-11-2017, 07:36

Heretyk pisze: napalmowe...hmm, już to pisałem, ale w mojej opinii antigama jest obecnie zancznie ciekawszym zespołem niż napalm death, nawet jeśli korzysta z patentów przez nich wypracowanych
Po mojemu jest podobnie. Przy czym ot nie tylko kwestia jakości, ale też mimo wszystko indywidualnego charakteru tej muzyki. Bo co z tego, że składniki podobne, gdy prądy synapsach zupełnie inne? Nie znam obecnie drugiego zespołu, który teleportowałby mnie w taki konkretnie klimat, a dla mnie to jest wyznacznikiem oryginalności, nie kwestie techniczno-formalne. :)

EP od wczoraj na półce, z przyczyny uwarunkowań obiektywnych jeszcze nie słuchana.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ANTIGAMA

30-11-2017, 11:23

Słucham sobie najnowszej epki Antigamy i dochodzę do wniosku, że mój kumpel miał rację mówiąc o każdym ich wydawnictwie: spodziewajcie się niespodziewanego. Co prawda nie miał na myśli tego, że każda płyta to kamień milowy w gatunku, ale o sam fakt, że każdy album jest inny od poprzednika, mniej lub bardziej, ale zawsze troszkę inny. Antigama to zespół który wypracował sobie swój unikalny styl przez co jest niemal od razu rozpoznawalny, ale jest to zespół nadal poszukujący, eksplorujący coraz to dalsze rubieże grindcorowej stylistyki. Cholernie mi to imponuje, bo wiem, że ich muzyka nigdy nie będzie nudna. Na "Depressant" uświadczymy mnóstwo znanych, powykręcanych riffów i zagrywek, szalone jak i umiarkowane tempa, wyraźny wrzask wokalisty i nie mniej szalone pomysły. Oczywiście nie mogło zabraknąć zeschizowanego, industrialnego wprowadzenia do kawałka tytułowego, który powolnym, rytmicznym tempem otula słuchacza swoim zimnym całunem depresji i zniechęcenia.... oczywiście mówimy tutaj tylko o odczuciach które wzbudza sam przekaz, bo utwór jest znakomity. Zresztą jak cały ten mini album. Nie ma co się rozpisywać, zapodaję go raz jeszcze na słuchawki.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: ANTIGAMA

30-11-2017, 12:01

Nasum pisze: ale jest to zespół nadal poszukujący, eksplorujący coraz to dalsze rubieże grindcorowej stylistyki.
No ja właśnie mam wrażenie, że oni od "Meteor" poruszają się bliżej środka, ale to oczywiście dalej bardzo nieszablonowe granie.
Nowa epka bardzo fajna, podoba mi się bardziej od "The Insolent", a to chyba dlatego, że jest trochę więcej schizu, a trochę mniej Napalmu. Ogólnie jest wszystko, czego można oczekiwać od Antigamy i mi to pasuje.

Btw po raz kolejny wychodzi, jak pozbawione sensu są łatki ep/lp. Depressant trwa tylko dwie minuty mniej niż Discomfort.

Chętnie bym ich na żywo gdzieś złapał, ale pewnie małe są na to szanse.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ANTIGAMA

30-11-2017, 12:28

Patrząc na frekwencję podczas ich ostatniej trasy, to pewnie musieli do tej imprezy dopłacić, więc trasa odpada. Pozostaje mieć nadzieję że podepną się na jakiś gig pod jakąś większą nazwę.

A co do zawartości muzycznej - czy eksplorują rubieże, czy trzymają się bliżej środka, nie ma chyba większego znaczenia, to nadal nieszablonowe granie, które wyróżnia ich sposród setek kapel grających w tym nurcie. Posłuchaj sobie ich utworu z ostatniego splitu - 'Brothers". Po prostu rozpierdala mnie ten utwór na kawałki. Niby prosty, niby nic nowego, ale jeśli chodzi o grind to zupełnie nowe spojrzenie, świeże podejście do tematu. Oni i tak robią co chcą, a że wychodzi im to znakomicie to inna sprawa. W ich twórczości jest ten element zaskoczenia, jest ten poszukiwany przez sporo kapel pierwiastek, sprawiający że muzyka intryguje, przykuwa uwagę, po prostu chce się tego słuchać. I czasem trudno zaszufladkować, bo pojęcie grind to już zbyt ciasna ramka jak dla Antigamy.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ANTIGAMA

30-11-2017, 15:11

Oni chyba zawsze maja taka frekwencje, wiec pewnie zdazyli sie przyzwyczaic
Guilty of being right
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ANTIGAMA

12-12-2017, 11:08

"Wokalista Antigamy Łukasz Myszkowski powołał do życia formację Dante. Skład uzupełnili Tomasz "Yony" Jońca - były gitarzysta Obscure Sphinx - oraz perkusista Dariusz Brzozowski, udzielający się obecnie w zespołach Vesania i Hunter.

Yony komentuje: "Lucas od jakiegoś czasu pracował nad solowymi rzeczami, które nie mieściły się w konwencji Antigamy i zaprosił mnie do udziału w nowym projekcie. Razem wpadliśmy na pomysł, żeby do kapeli ściągnąć Daraya. Wysłaliśmy mu demo, parę minut później otrzymaliśmy odpowiedź, że jest zainteresowany".

W grudniu 2017 roku muzycy weszli do "Heinrich House Studio" w Legionowie, aby zarejestrować materiał na pierwszy album. Produkcją zajął się Filip Hałucha. Premiera płyty planowana jest na 2018 rok"


Ciekawe - czyli eksperymenty w Antigamie też maja swoje granice ;-)
ODPOWIEDZ