KATATONIA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: KATATONIA

27-01-2021, 15:30

Niech zgadnę, najlepsza płyta, czyli "Brave Murder Day" nie będzie miała pięciu gwiazdek?
Może zrobią wkładkę o Opeth - też może być ciekawie.
[/quote]
Była, z 10 lat temu :-)
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KATATONIA

28-01-2021, 13:16

Medard pisze:
27-01-2021, 08:20

Brave murder day ze względu na wokal nie jest w pełni Katatonią, a sporo w niej Opeth.

Jedynka Dance of december souls jest dla mnie najlepsza, szkoda, że nie nagrali więcej płyt w stylistyce doom.

Ale rockowe oblicze też lubię do The great cold distance, potem rrozmarzenie i cierpienie zamieniają się raczej w nudę. Wyjątkiem jest the Fall of hearts, którą nawet lubię.

A najnowsza City burdel ...ehh burial jest okropna wręcz, to chyba najgorsza ich płyta.
Ten Opeth to pewnie robota Akerfeldta i jego wokali, bo sam szkielet kompozycji i pomysły na riffy nie są wcale aż tak odległe od tego, co zaprezentowali na "Discouraged Ones".

"Fall of Hearts" też lubię, chyba najbardziej po "The Great Cold Distance".
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KATATONIA

28-01-2021, 19:29

Przejrzałem w Empiku "Teraz Wąs"; recki Katatonii pisał niezmordowany Jordan Babula.
Dance of December Souls - dwie gwiazdki, Brave - cztery gwiazdki, Discouraged - trzy i pół - jest nieźle, prawda? Lecimy dalej. Słabszy od poprzedniczki Tonight's Decision - cztery gwiazdki. Maksa dostała nieco przymulona i na pewno gorsza od Discouraged Ones - Last Fair Deal Gone Down. Viva Emptiness - nie pamiętam. The Great Cold Disance - cztery gwiazdki, tyle samo chujowa Night is a New Day. Lepsza od niej Dead End Kings - dwie i pół gwiazdki. Oni są tam, kurwa, głusi? Ale to jeszcze nie wszystko, bo - co prawda - nie pamiętam, ile dostała Fall of Hearts - chyba cztery (i tu się wyjątkowo zgodzę), ale ostatni kloc ma maksa.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: KATATONIA

28-01-2021, 20:00

moonfire pisze:
28-01-2021, 19:29
Przejrzałem w Empiku "Teraz Wąs"; recki Katatonii pisał niezmordowany Jordan Babula.
Dance of December Souls - dwie gwiazdki, Brave - cztery gwiazdki, Discouraged - trzy i pół - jest nieźle, prawda? Lecimy dalej. Słabszy od poprzedniczki Tonight's Decision - cztery gwiazdki. Maksa dostała nieco przymulona i na pewno gorsza od Discouraged Ones - Last Fair Deal Gone Down. Viva Emptiness - nie pamiętam. The Great Cold Disance - cztery gwiazdki, tyle samo chujowa Night is a New Day. Lepsza od niej Dead End Kings - dwie i pół gwiazdki. Oni są tam, kurwa, głusi? Ale to jeszcze nie wszystko, bo - co prawda - nie pamiętam, ile dostała Fall of Hearts - chyba cztery (i tu się wyjątkowo zgodzę), ale ostatni kloc ma maksa.

Nie ma w ludzkim języku takich plugawych słów, by wyrazić opinię o tych pismakach.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KATATONIA

29-01-2021, 14:32

Medard pisze:
28-01-2021, 20:00
moonfire pisze:
28-01-2021, 19:29
Przejrzałem w Empiku "Teraz Wąs"; recki Katatonii pisał niezmordowany Jordan Babula.
Dance of December Souls - dwie gwiazdki, Brave - cztery gwiazdki, Discouraged - trzy i pół - jest nieźle, prawda? Lecimy dalej. Słabszy od poprzedniczki Tonight's Decision - cztery gwiazdki. Maksa dostała nieco przymulona i na pewno gorsza od Discouraged Ones - Last Fair Deal Gone Down. Viva Emptiness - nie pamiętam. The Great Cold Disance - cztery gwiazdki, tyle samo chujowa Night is a New Day. Lepsza od niej Dead End Kings - dwie i pół gwiazdki. Oni są tam, kurwa, głusi? Ale to jeszcze nie wszystko, bo - co prawda - nie pamiętam, ile dostała Fall of Hearts - chyba cztery (i tu się wyjątkowo zgodzę), ale ostatni kloc ma maksa.

Nie ma w ludzkim języku takich plugawych słów, by wyrazić opinię o tych pismakach.
Idioci, którzy znają się na muzyce o tyle, o ile poinformuje ich o niej Wojciech Mann lub Piotr Kaczkowski.
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: KATATONIA

29-01-2021, 14:42

moonfire pisze:
28-01-2021, 19:29
Przejrzałem w Empiku "Teraz Wąs"; recki Katatonii pisał niezmordowany Jordan Babula.
Dance of December Souls - dwie gwiazdki, Brave - cztery gwiazdki, Discouraged - trzy i pół - jest nieźle, prawda? Lecimy dalej. Słabszy od poprzedniczki Tonight's Decision - cztery gwiazdki. Maksa dostała nieco przymulona i na pewno gorsza od Discouraged Ones - Last Fair Deal Gone Down. Viva Emptiness - nie pamiętam. The Great Cold Disance - cztery gwiazdki, tyle samo chujowa Night is a New Day. Lepsza od niej Dead End Kings - dwie i pół gwiazdki. Oni są tam, kurwa, głusi? Ale to jeszcze nie wszystko, bo - co prawda - nie pamiętam, ile dostała Fall of Hearts - chyba cztery (i tu się wyjątkowo zgodzę), ale ostatni kloc ma maksa.
Bądźmy realistami. Wczoraj posłuchałem Metali szlachetnych, odcinek z Dunajem, który wspomina fajną historię o recenzji, jego autorstwa, Christ Agony "Elysium" na łamach Thrashem All. Dał 7, a "wydrukowała się" 11 :-)
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KATATONIA

29-01-2021, 14:50

Oki pisze:
29-01-2021, 14:42

Bądźmy realistami. Wczoraj posłuchałem Metali szlachetnych, odcinek z Dunajem, który wspomina fajną historię o recenzji, jego autorstwa, Christ Agony "Elysium" na łamach Thrashem All. Dał 7, a "wydrukowała się" 11 :-)
Kmiołek lubił drukować wysokie oceny swoich wydawnictw. :)
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1251
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: KATATONIA

29-01-2021, 15:11

moonfire pisze:
28-01-2021, 19:29
Dance of December Souls - dwie gwiazdki, Tonight's Decision - cztery gwiazdki.
AHAHAHAHA
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: KATATONIA

29-01-2021, 15:53

Zabrałem do auta większość ich dyskografii i doszedłem do wniosku, że ich dokonania są bardzo nierówne. Niektóre albumy są tak nijakie i nudne, że aż przykro się robi. Praktycznie zero eksperymentów czy urozmaicenia. Zastanawiam się czy oni lubią takie coś grać czy to po prostu praca.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KATATONIA

29-01-2021, 17:12

moonfire pisze:
29-01-2021, 14:32
Medard pisze:
28-01-2021, 20:00
moonfire pisze:
28-01-2021, 19:29
Przejrzałem w Empiku "Teraz Wąs"; recki Katatonii pisał niezmordowany Jordan Babula.
Dance of December Souls - dwie gwiazdki, Brave - cztery gwiazdki, Discouraged - trzy i pół - jest nieźle, prawda? Lecimy dalej. Słabszy od poprzedniczki Tonight's Decision - cztery gwiazdki. Maksa dostała nieco przymulona i na pewno gorsza od Discouraged Ones - Last Fair Deal Gone Down. Viva Emptiness - nie pamiętam. The Great Cold Disance - cztery gwiazdki, tyle samo chujowa Night is a New Day. Lepsza od niej Dead End Kings - dwie i pół gwiazdki. Oni są tam, kurwa, głusi? Ale to jeszcze nie wszystko, bo - co prawda - nie pamiętam, ile dostała Fall of Hearts - chyba cztery (i tu się wyjątkowo zgodzę), ale ostatni kloc ma maksa.

Nie ma w ludzkim języku takich plugawych słów, by wyrazić opinię o tych pismakach.
Idioci, którzy znają się na muzyce o tyle, o ile poinformuje ich o niej Wojciech Mann lub Piotr Kaczkowski.
Idioci, bo podobają się im inne płyty niż Tobie? Ja tam się z ich ocenami zgadzam. Last Fair Deal Gone Down jest gorsza od Discouraged Ones? Chyba w alternatywnym wszechświecie. Chujowa Night is a New Day? Weź sobie posłuchaj tej płyty, bo jest bardzo dobra. Nieważne, to tylko opinie o czymś totalnie subiektywnym jak muzyka.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9640
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: KATATONIA

29-01-2021, 18:33

nicram pisze:
29-01-2021, 17:12
Idioci, bo podobają się im inne płyty niż Tobie? Ja tam się z ich ocenami zgadzam. Last Fair Deal Gone Down jest gorsza od Discouraged Ones? Chyba w alternatywnym wszechświecie. Chujowa Night is a New Day? Weź sobie posłuchaj tej płyty, bo jest bardzo dobra. Nieważne, to tylko opinie o czymś totalnie subiektywnym jak muzyka.
Przykro mi, ale to akurat Ty żyjesz w alternatywnym świecie. Last Fair Deal Gone Down jest dobra, ale to przepaść po genialnym Discouraged Ones, no ale tutaj jeszcze rozumiem, że każdy może mieć swoją opinię. Co innego w przypadku miernego Night is a New Day. Przecież to był policzek dla fanów po absolutnie rewelacyjnym The Great Cold Distance!
Guilty of being right
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KATATONIA

29-01-2021, 19:34

Genialny Discouraged Ones? Bardzo dużo brakuje jej do genialności, zwłaszcza w sferze nieporadności wokalnej. Nie wiem czy ten zespół nagrał coś co można nazwać genialną płytą. Ja najbardziej lubię Tonight's Decision, Last Fair Deal Gone Down i The Great Cold Distance. Znam tutejszą opinię o Night is a New Day, ale kompletnie jej nie podzielam. Dla mnie to ostatnia słuchalna płyta tego zespołu.
all the monsters will break your heart
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: KATATONIA

29-01-2021, 19:38

nicram pisze:
29-01-2021, 19:34
Genialny Discouraged Ones? Bardzo dużo brakuje jej do genialności, zwłaszcza w sferze nieporadności wokalnej. Nie wiem czy ten zespół nagrał coś co można nazwać genialną płytą. Ja najbardziej lubię Tonight's Decision, Last Fair Deal Gone Down i The Great Cold Distance. Znam tutejszą opinię o Night is a New Day, ale kompletnie jej nie podzielam. Dla mnie to ostatnia słuchalna płyta tego zespołu.
Sugerujesz, że wokale na "Discouraged Ones" są dużo słabsze od tych na "Tonight's Decision"? Wg mnie nie ma większej różnicy, a obie płyty są bardzo dobre.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: KATATONIA

29-01-2021, 19:58

Jonas nie jest świetnym wokalistą, a tylko poprawnym, nie pamiętam, by kiedykolwiek zaśpiewał wybitnie, siłą Katatonii jest klimat, niebo placze, gdy grają i jak pamiętam dzień koncertu w Progresji był akurat deszczowy.

Jeżeli spec od muzyki daje ich pierwszej płycie, która tworzyła w latach 90 gatunek doom ocenę 2/5, a jakiejś kopii A Perfect Circle połączonej z The Cure dużo wyższą, to coś jest nie tak.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: KATATONIA

29-01-2021, 20:17

nicram pisze:
29-01-2021, 20:02
Pacjent pisze:
29-01-2021, 19:38
nicram pisze:
29-01-2021, 19:34
Genialny Discouraged Ones? Bardzo dużo brakuje jej do genialności, zwłaszcza w sferze nieporadności wokalnej. Nie wiem czy ten zespół nagrał coś co można nazwać genialną płytą. Ja najbardziej lubię Tonight's Decision, Last Fair Deal Gone Down i The Great Cold Distance. Znam tutejszą opinię o Night is a New Day, ale kompletnie jej nie podzielam. Dla mnie to ostatnia słuchalna płyta tego zespołu.
Sugerujesz, że wokale na "Discouraged Ones" są dużo słabsze od tych na "Tonight's Decision"? Wg mnie nie ma większej różnicy, a obie płyty są bardzo dobre.
Tak sugeruję, że wokalnie te płyty dzieli przepaść. Ale, zaraz, zaraz. Nie zmieniaj tematu. Jak to było z tą wypłukaną szczepionką?
Widzisz Nicram jaką jesteś pizdą. Nie potrafisz wznieść się poza polityczne, światopoglądowe itp. podziały by normalnie rozmawiać o muzyce.
Dlaczego wokalnie te płyty dzieli przepaść? Tembr głosu, produkcja, a może coś innego?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KATATONIA

29-01-2021, 20:20

Pacjent pisze:
29-01-2021, 20:17
nicram pisze:
29-01-2021, 20:02
Pacjent pisze:
29-01-2021, 19:38
Sugerujesz, że wokale na "Discouraged Ones" są dużo słabsze od tych na "Tonight's Decision"? Wg mnie nie ma większej różnicy, a obie płyty są bardzo dobre.
Tak sugeruję, że wokalnie te płyty dzieli przepaść. Ale, zaraz, zaraz. Nie zmieniaj tematu. Jak to było z tą wypłukaną szczepionką?
Widzisz Nicram jaką jesteś pizdą. Nie potrafisz wznieść się poza polityczne, światopoglądowe itp. podziały by normalnie rozmawiać o muzyce.
Dlaczego wokalnie te płyty dzieli przepaść? Tembr głosu, produkcja, a może coś innego?
Pizdą to jesteś ty, zasrywając wszelkie tematy swoją szurską, konfiarską propagandą. I nawet nie potrafisz tych swoich kłamliwych twierdzeń poprzeć czymś co można byłoby uznać, że ma choć cień racjonalności.
all the monsters will break your heart
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: KATATONIA

29-01-2021, 20:28

nicram pisze:
29-01-2021, 20:20
Pizdą to jesteś ty, zasrywając wszelkie tematy swoją szurską, konfiarską propagandą. I nawet nie potrafisz tych swoich kłamliwych twierdzeń poprzeć czymś co można byłoby uznać, że ma choć cień racjonalności.
Znajdź temat muzyczny, w którym to zrobiłem. Tymczasem Ty nasrałeś swoim politycznym bezmózgiem na biedną KATATONIĘ.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: KATATONIA

29-01-2021, 22:14

nicram pisze:
29-01-2021, 17:12

Idioci, bo podobają się im inne płyty niż Tobie? Ja tam się z ich ocenami zgadzam. Last Fair Deal Gone Down jest gorsza od Discouraged Ones? Chyba w alternatywnym wszechświecie. Chujowa Night is a New Day? Weź sobie posłuchaj tej płyty, bo jest bardzo dobra. Nieważne, to tylko opinie o czymś totalnie subiektywnym jak muzyka.
Idioci, bo piszą o muzyce, której kontekstu nie czują i nie rozumieją, bo w latach 90., gdy Katatonia wydawała pierwsze rzeczy, oni słuchali tego, co im akurat w Trójce suflowali, albo Wiesiek Weiss polecał. Widzisz, ostatnio słucham trochę muzyki barokowej i klasycznej, ale w życiu nie pokusiłbym się o napisanie recenzji, bo jestem w tej kwestii ignorantem. Tak jak Wewióry i Babule w sprawie metalu.

A tak poza tym, tak offtopowo, ale to Ty zasrałeś kolejny temat jebaniem Pacjenta, lubisz również dosrywać Bloodcultowi, co da się zauważyć w wielu innych wątkach. A wszystko tylko dlatego, że mają inne poglądy od Ciebie, pracowniku naukowy z Łodzi. Jeśli chcesz dyskutować na forum, licz się z tym, że będą Ci wchodzić w słowo ludzie, z którymi się nie zgadzasz. A jeśli liczysz na klepanie się po plecach i pozorną wymianę poglądów, cóż, może czas założyć nowe forum, gdzie będziesz miał okazję rozmawiać tylko z takimi jak Ty. Wkurwiasz już tym swoim mentorskim tonem.
535

Re: KATATONIA

30-01-2021, 09:42

Po The Great Cold Distance, Katatonia zajęła stabilne miejsce cztery piętra niżej. Zrównywanie w ocenach ostatnich płyt do tamtej jest nieporozumieniem. Oczywiście każdy niech sobie ocenia jak chce.
535

Re: KATATONIA

30-01-2021, 10:09

Medard pisze:
29-01-2021, 19:58
Jonas nie jest świetnym wokalistą, a tylko poprawnym, nie pamiętam, by kiedykolwiek zaśpiewał wybitnie, siłą Katatonii jest klimat, niebo placze, gdy grają i jak pamiętam dzień koncertu w Progresji był akurat deszczowy.

Jeżeli spec od muzyki daje ich pierwszej płycie, która tworzyła w latach 90 gatunek doom ocenę 2/5, a jakiejś kopii A Perfect Circle połączonej z The Cure dużo wyższą, to coś jest nie tak.
Pozorna nieporadność wokalna Jonasa to zdecydowanie zaleta, a nie wada. Uwielbiam Live Constrernation, nawet tego ostatniego koncertu nie wyłączyłem. słuchając z jutubka. Natomiast niska ocena Dance Of December Souls dyskwalifikuje recenzenta. Niech się chłop weźmie za inną muzykę. Jest jej wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. I jeszcze jedno. Medard, bez brawury z tym tworzeniem gatunku, bo ktoś może za bardzo w to uwierzyć. Jako pięćdziesięciolatek masz obowiązek wyrażać się precyzyjnie, przynajmniej w kwestiach istotnych. Reprezentowali ten gatunek. Tworzył go ktoś zupełnie inny.
ODPOWIEDZ