SINISTER

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 09:49

Drone pisze:
01-10-2020, 17:36
Trochę nie rozumiem tego odniesienia do "Renewal", które w mojej ocenie (i w ocenie wielu kompetentnych osób) jest jedną z najlepszych płyt tego zespołu (osobiście stawiam ją najwyżej).
Kiedyś już rozmawialiśmy na ten temat, ale skoro wrócił, to możemy pogawędzić jeszcze raz. ;)
Nie wiem jak to jest u osób kompetentnych (pewnie niejedna z nich za szczytowe osiągnięcie Niemców uważa "Endoramę" :sarcasm1: ), ale jestem (nie)święcie przekonany, że - skoro już się posiłkujemy oceną innych - w świadomości przeciętnego fana Kreator (nie mówię tu o młodzieży wychowanej na "Hordes of Chaos"), pozostaje pięć pierwszych płyt tej kapeli i to spośród nich, zależnie od gustu, wyłaniana jest ta najlepsza; dla jednych będą to dzikie i nieokiełznane "Endless Pain" czy "Pleasure to Kill", dla innych wyrafinowany technicznie (jak na ten band oczywiście) i melodyjny "Coma of Souls". U mnie podobnie - choć "Reneval" był ciekawym eksperymentem i pamiętam, że polubiłem go z miejsca (chociaż brakowało mi wścieklizny wokalnej Petrozzy), to gdybym miał tworzyć top 5 Kreatora, byłoby to 5 pierwszych albumów (w konfiguracji zmiennej i zależnej od czynników różnych) i nie ma innej opcji. Taki ze mnie niekompetentny gbur. ;)
est pisze:
02-10-2020, 09:06
Pomimo tego, że lubię i Afterburner, Legacy i nawet mocno klimaciarską Silent Howling to jednak postawiłbym grubą kreskę po Aggressive Measures a resztą. I tak, wiem, że znajdą się tacy co tę kreskę zrobiliby wcześniej.
Ostatnimi czasy zacząłem słuchać "Aggressive Measures" i na dzień dzisiejszy stwierdzam, że to co najmniej dobry album. Wylano na niego hektolitry pomyj, na które tak naprawdę nie zasłużył. Czasem warto dać drugą szansę. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9203
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:08

Oczywiście, że warto.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:17

co tam się wyżej odmasterfula? Rozmowy o Kreator w wątku Sinister?
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:20

^ To przecież norma na forume. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:23

Plagueis pisze:
02-10-2020, 11:20
^ To przecież norma na forume. ;)
no tak, normą tutaj brak norm... :) ale gdy trzeba , to ręka do cięcia postów gotowa, tam u góry, nadrzędnie...
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:25

^ O Sinister też było w moim poście, więc nie wytną...chyba. :D
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:41

Plagueis pisze:
02-10-2020, 09:49
Drone pisze:
01-10-2020, 17:36
Trochę nie rozumiem tego odniesienia do "Renewal", które w mojej ocenie (i w ocenie wielu kompetentnych osób) jest jedną z najlepszych płyt tego zespołu (osobiście stawiam ją najwyżej).
Kiedyś już rozmawialiśmy na ten temat, ale skoro wrócił, to możemy pogawędzić jeszcze raz. ;)
Nie wiem jak to jest u osób kompetentnych (pewnie niejedna z nich za szczytowe osiągnięcie Niemców uważa "Endoramę" :sarcasm1: ), ale jestem (nie)święcie przekonany, że - skoro już się posiłkujemy oceną innych - w świadomości przeciętnego fana Kreator (nie mówię tu o młodzieży wychowanej na "Hordes of Chaos"), pozostaje pięć pierwszych płyt tej kapeli i to spośród nich, zależnie od gustu, wyłaniana jest ta najlepsza; dla jednych będą to dzikie i nieokiełznane "Endless Pain" czy "Pleasure to Kill", dla innych wyrafinowany technicznie (jak na ten band oczywiście) i melodyjny "Coma of Souls". U mnie podobnie - choć "Reneval" był ciekawym eksperymentem i pamiętam, że polubiłem go z miejsca (chociaż brakowało mi wścieklizny wokalnej Petrozzy), to gdybym miał tworzyć top 5 Kreatora, byłoby to 5 pierwszych albumów (w konfiguracji zmiennej i zależnej od czynników różnych) i nie ma innej opcji. Taki ze mnie niekompetentny gbur. ;)
Wydaje mi się, że najbardziej wpływowe były "Pleasure To Kill" i "Extreme Aggression", natomiast "Renewal" doskonale wpisał się w swój czas historyczny. Ma w sobie też taki rodzaj oryginalności, której nie ma żaden ich inny album. Ale absolutnie nie zamierzam się kłócić, wbrew temu, co niektórzy sądzą, nie będę umierał za nierówności odsłuchowe :)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:50

Drone pisze:
02-10-2020, 11:41
"Renewal" doskonale wpisał się w swój czas historyczny. Ma w sobie też taki rodzaj oryginalności, której nie ma żaden ich inny album.
No tak, zgadzam się, ale czy to czyni z niego najlepszy album Kreatora? ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: SINISTER

02-10-2020, 11:53

@Drone
Nie będziesz ? W sensie od teraz nie będziesz aby pasowało do nowej narracji o doświadczeniach wewnętrznych ?

Już nie będzie nierówności bo nierówności są u każdego w głowie indywidualnie :)

Deathspell Omega już potrzebuje fanów kupujących ser w Biedronce na kilogramy czy może wyższość DsO nad Disco Polo jest już doświadczeniem wewnętrznym każdego słuchacza ?

A może ta trójka Katharsis słuchana w domu z przeszklonymi elewacjami to już tak samo subiektywne doświadczenie wewnętrzne jak Zenek Martyniuk na sylwestrze u Kurskiego ?

Po tylu latach wiem że to jednak Trotzky miał rację... :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SINISTER

02-10-2020, 12:07

Bloodcult pisze:
02-10-2020, 11:53
@Drone
Nie będziesz ? W sensie od teraz nie będziesz aby pasowało do nowej narracji o doświadczeniach wewnętrznych ?

Już nie będzie nierówności bo nierówności są u każdego w głowie indywidualnie :)

Deathspell Omega już potrzebuje fanów kupujących ser w Biedronce na kilogramy czy może wyższość DsO nad Disco Polo jest już doświadczeniem wewnętrznym każdego słuchacza ?

A może ta trójka Katharsis słuchana w domu z przeszklonymi elewacjami to już tak samo subiektywne doświadczenie wewnętrzne jak Zenek Martyniuk na sylwestrze u Kurskiego ?

Po tylu latach wiem że to jednak Trotzky miał rację... :)
Czy naprawdę musisz brnąć w absurdy tylko dlatego, że jesteś na mnie zły? Rozmawiamy o poszczególnych płytach KREATOR i tego, które są bardziej, a które mniej wpływowe. Nie porównujemy płyt KREATOR z twórczością Zenka Martyniuka. Przecież wiadomo, że KREATOR więcej znaczy dla muzyki metalowej niż np. zespół ATTOMICA, który też lubię?

Co do przeżyć wewnętrznych, to nawet pomimo tego, że są koniec końców subiektywne, to mają element wspólny, który można nazwać obiektywnym. Być może kosmici na planecie X765-R mają kompletnie inne doświadczenia niż człowiek, ale doświadczenia ludzi u swojej podstawy są bardzo podobne, bardzo różnicują się dopiero na wyższych stopniach, tam, gdzie w grę wchodzi intelekt i bardziej złożone uczucia czy sposoby postrzegania. Można powiedzieć, że pewne podstawowe doświadczenia będą podobne dla węża i człowieka, bo oba te twory mają - jakby nie było - wspólne pochodzenie.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: SINISTER

02-10-2020, 12:13

Zacznijmy od tego że ja nie jestem zły, tylko na nagła zmiana retoryki mnie to prostu śmieszy :)

Nagle netflixowy serial stał się subiektywnie bogatym doświadczeniem wewnętrznym, ale jednak Deathspell Omega jest już obiektywnie bogatym doświadczeniem wewnętrznym xD
No przecież nie może być inaczej bo samozwańczy profesor zrównał by się z plebsem którym jawnie pogardza, LOL :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SINISTER

02-10-2020, 12:32

Jaka nagła zmiana retoryki? Przecież jeżeli kolega profesor (prawdziwy, a nie taki jak ja) zapyta mnie, czy warto posłuchać Zenka, czy może jednak przymierzyć się do DsO, to będzie oczywiste, że znając jego możliwości, skieruję go w stronę DsO, skoro już musimy wybierać.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SINISTER

02-10-2020, 12:39

Plagueis pisze:
02-10-2020, 11:50
Drone pisze:
02-10-2020, 11:41
"Renewal" doskonale wpisał się w swój czas historyczny. Ma w sobie też taki rodzaj oryginalności, której nie ma żaden ich inny album.
No tak, zgadzam się, ale czy to czyni z niego najlepszy album Kreatora? ;)
Czyni z niego jeden z najlepszych, tak będzie ok? ;)
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: SINISTER

02-10-2020, 13:35

Mi sie Carnage Ending w chuj podobał. Naprawdę. Mam zaległości i chce to naprawić - warto? Co przyjąć?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 13:44

Drone pisze:
02-10-2020, 12:39
Plagueis pisze:
02-10-2020, 11:50
Drone pisze:
02-10-2020, 11:41
"Renewal" doskonale wpisał się w swój czas historyczny. Ma w sobie też taki rodzaj oryginalności, której nie ma żaden ich inny album.
No tak, zgadzam się, ale czy to czyni z niego najlepszy album Kreatora? ;)
Czyni z niego jeden z najlepszych, tak będzie ok? ;)
Dla mnie, jak już pisałem wyżej, najlepsza jest pierwsza piątka, więc tak nie do końca. ;) Chyba, że mówimy o top 10. :D Szanuję jednak Twój punkt widzenia i nawet po trosze rozumiem.
tomaszm pisze:
02-10-2020, 13:35
Mi sie Carnage Ending w chuj podobał. Naprawdę.
Świetna płyta, bardzo "hiciarski" materiał.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SINISTER

02-10-2020, 14:00

Plagueis pisze:
02-10-2020, 13:44
Dla mnie, jak już pisałem wyżej, najlepsza jest pierwsza piątka, więc tak nie do końca. ;) Chyba, że mówimy o top 10. :D Szanuję jednak Twój punkt widzenia i nawet po trosze rozumiem.
O, nie, nie, na to zgody nie ma. Żadne top 10.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 16:06

:D
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: SINISTER

02-10-2020, 16:12

To nie ten temat, ale jakbym miał określić ulubione płyty kreatora to renewal byłby 4.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: SINISTER

02-10-2020, 16:18

Po namyśle, optowałbym za miejscem ósmym.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15067
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: SINISTER

02-10-2020, 19:21

est pisze:
02-10-2020, 09:06
Pomimo tego, że lubię i Afterburner, Legacy i nawet mocno klimaciarską Silent Howling to jednak postawiłbym grubą kreskę po Aggressive Measures a resztą. I tak, wiem, że znajdą się tacy co tę kreskę zrobiliby wcześniej.
Etap do "Hate" i później?

W sumie można postawić grubą kreskę po "Agressive measures" , to ostatnia tak dobra ich płyta, kolejne ju ż były z Rachel na wokalu i mimo, że mogły się podobać - wdzięki Rachel również, a nawet bardziej - to jednak nie słucham ich wcale. Tak po prostu. Od "Afterburner" coś zaczęło iskrzyć i w sumie kolejny album Sinistera który naprawdę mnie podpalił, to właśnie "Legacy of ashes". Teraz znów popadają w jakiś marazm...
ODPOWIEDZ