ULCERATE /New Zealand/

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 19:06

Ja zwatpilem, bo ich druga plyte chcialem nabyc jak najszybiciej i po paru miesiacach plyte mozna bylo juz kupic
o 20 -30 zl taniej, teraz poczekam.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 21:18

bardzo mi robi ta ich nowa płyta. doskonale im zrobiły te wycieczki w post-metal (o ironio).
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 21:35

Ledwo nowy rok sie zaczal, a czlowiek juz jest zalewany masowo nowosciami i to ponoc na wysokim poziome :wink: . To nie fair ja czasu na to wszystko nie mam :wink:
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 22:14

Drone pisze:Rżną z IMMOLATION i DsO na całego
zapomniales o pewnym zespole na "g" :roll:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 22:18

Mol pisze:
Drone pisze:Rżną z IMMOLATION i DsO na całego
zapomniales o pewnym zespole na "g" :roll:

Gojira tak
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2392
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 22:20

twoja_stara_trotzky pisze:bardzo mi robi ta ich nowa płyta. doskonale im zrobiły te wycieczki w post-metal (o ironio).
zajebista jest!
katuję ją od wczoraj i z przesłuchania na przesłuchanie jestem bardziej skopany tymi dźwiękami!
Świetny krążek i bez wątpienie obowiązkowa lektura do zakupu na regał :wink:
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
simondebelem
zaczyna szaleć
Posty: 240
Rejestracja: 17-11-2005, 15:28
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 22:55

z tego rżnięcia powstaje nowa jakość więc nie ma co tak wykrzykiwać że rżną, lepiej napisać inspirują się
dla mnie miód na ucho i to 100 razy słodszy od tych niby orżniętych orginałów. No i tak jak trocki wspomniał postrockowe ślady wzmagają wartość odbioru całości jestem kupiony w całości.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: ULCERATE /New Zealand/

13-01-2011, 23:07

ja też uważam, że, mimo wyraźnych inspiracji, zaczynają się właśnie stawać całkiem oryginalnym zespołem. szczególnie Immolation coraz mniej w ich muzyce.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ULCERATE /New Zealand/

14-01-2011, 07:39

A jak tam Trotzki ich poprzednia płyta? Przekonałeś się już? ;)
Awatar użytkownika
ryszard
postuje jak opętany!
Posty: 351
Rejestracja: 10-12-2008, 01:45

Re: ULCERATE /New Zealand/

14-01-2011, 14:15

twoja_stara_trotzky pisze:ja też uważam, że, mimo wyraźnych inspiracji, zaczynają się właśnie stawać całkiem oryginalnym zespołem. szczególnie Immolation coraz mniej w ich muzyce.
a ja sobie właśnie od 2 dni słucham debiutu i coraz bardziej skłaniam się ku zdaniu, że oni od początku postawili sobie za cel stworzenie czegoś oryginalnego. a co ważniejsze: praktycznie od narodzin to im się udawało (nie liczę nagrań demo).
"Of Fracture and Failure " wyszło kilka miesięcy przed FAS DsO, więc ciężko mówić o jakimś bezpośrednim kopiowaniu patentów od Francuzów. Dodatkowo, jak się człowiek przekopie przez kanonadę perkusyjną i wokale, można wychwycić naprawdę kapitalną robotę gitarzystów, których patenty nie ograniczają się do rozwijania pomysłów Immolation. Jest masa zagrywek rodem np. z Neurosis czy innych klasyków post metalu, zagranych w tak zgrabny sposób, że szczęka opada ( genialne, klimatyczne zwolnienia i psychodeliczne "wkręty"). Nowej jeszcze nie słyszałem, ale z tego co piszecie to i na niej można usłyszeć podobne zabiegi, więc można wykluczyć nagły zwrot w tę stronę bo debiut, pomimo swojej, wyraźnej, death metalowej intensywności poraża siłą szczegółów ukrytych właśnie pod płaszczykiem death metalu. Z tej kapeli naprawdę może "wyrosnąć" coś niepowtarzalnego, wnoszącego wiele świeżego powietrza do metalowych piwnic ;)
That's what she said !
Awatar użytkownika
Grindead
postuje jak opętany!
Posty: 654
Rejestracja: 03-01-2003, 15:03

Re: ULCERATE /New Zealand/

14-01-2011, 16:34

Te post-rockowe wibracje sa dla mnie dosc oczywiste - to sa przeciez ziomy z najlepszym zespolem z tamtych stron czyli JAKOB. Posluchajta se "Solace", "Subset of Sets", czy "Cale:Drew". Mistrzowie ich troche podprali i mamy wlasnie takie fajne granie.
some additional disfigurement... some additional disfigurement... some additional disfigurement...
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 00:37

bardzo bardzo bardzo bardzo dobra płyta. a poprzednia, jak mi nie robiła, tak mi nie robi - ostatnią próbę czynię, CD sobie kupiłem, jak nie pójdzie, to już nic nie pójdzie ;)
Awatar użytkownika
Ihasan
rasowy masterfulowicz
Posty: 2392
Rejestracja: 15-03-2006, 23:53
Lokalizacja: East Prussia
Kontakt:

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 10:50

Drone pisze:
twoja_stara_trotzky pisze:a poprzednia, jak mi nie robiła, tak mi nie robi - ostatnią próbę czynię, CD sobie kupiłem, jak nie pójdzie, to już nic nie pójdzie ;)
Chyba wszyscy już to kupili za 20 zł :lol:
no na pewno większość :wink:
Ja się muszę przyznać, że dwójkę znam przeciętnie, jakoś mi nie do końca podeszła i odłożyłem ją na tzw. "później", które do dnia dzisiejszego nie nastąpiło, aż zakupiłem oryginał i myślę że ją z płyty skatuje odpowiednio i wtedy ocenię ją odpowiednio;
Nowa płyta zaskoczyła u mnie od samego początku, dlatego już z niecierpliwością oczekuję oryginału i nie zważając na cenę z pewnością ją sobie zakupie;
Black Magic Mushrooms

https://ancientdead.com/index.php
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 20:36

Od bardzo mocnego strzału się ten rok zaczyna. Świetna płyta, już odliczam dni do premiery. Na bazie wpływów Immolation/ Gorguts budują własny, niezwykle interesujacy i wciągający muzyczny świat. Jestem pewien, że jak już dopadnę cd to bardzo się z nim polubię...
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 20:40

wpływy DsO celowo pomijasz? ;)
generalnie są tu cztery rzeczy. najwięcej właśnie DsO, nieco mniej Immolation, Gorguts sporo, ale to jednak inny temperament grania, no i jest tu całkiem sporo post-metalu. niemniej jednak zaczątki własnego stylu są, a płyta jest bardzo bardzo bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 21:03

Ihasan pisze:Nowa płyta zaskoczyła u mnie od samego początku, dlatego już z niecierpliwością oczekuję oryginału i nie zważając na cenę z pewnością ją sobie zakupie;
W Willowtip - 12 lub 13 dolarow z wysylka.
twoja_stara_trotzky pisze:wpływy DsO celowo pomijasz? ;)
pewnie zrobil to celowo, przeciez DsO jebia z Obscura na potege :lol:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 21:13

ja bym to jednak nazwał powinowactwem a nie rżnięciem ;)
gorguts
zaczyna szaleć
Posty: 218
Rejestracja: 23-09-2010, 01:12

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 21:15

Na gorąco- po jednym "szybkim" przesłuchaniu z mpsree już robi wrażenie, jakie było zresztą jeszcze przed przesłuchaniem (samosprawdzająca się przepowiednia?, heurystyka poznawcza?;-)), iż jest lepsza niż na ciekawej dwójki. Pod każdym względem-kompozycyjnym, brzmieniowym. Czekam na premierę i zakupuję nie zważając na przeceny powielkanocne- "Premiera-nie dla idiotów!"
Z tymi wpływami z DsO to bym nie przesadzał, owszem ta sama parafia, ale bez przegięcia-sound obu kapel kwintesencją i akademickim przykładem posępności i smoły wypływającej z głośników,ale o zrzynaniu nie ma mowy.
Co do porównań z immolation i gorguts- cóż - to nie ten sposób komponowania- w ulcerate dzwięki wygrywane przez nowozelandczyków nie "płyną" tak jak u immków i zespołu na g (nie gojira), nie są tak kapitalnie poukładane, nie ma tego flow, ale za to jest inny, też bardzo ciekawy, inny sposób grania. Oryginalny i intrygujący styl. Czekam na cd, a mpchujki już w koszu.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 22:07

twoja_stara_trotzky pisze:wpływy DsO celowo pomijasz? ;)
Podobieństwa pomiędzy tym zespołami są oczywiście słyszalne tyle, że wydaje mi się, wynika to z faktu czerpania z tego samego zródła jakim jest bez watpienia 'trójka' Gorguts. Nie będę jednak kruszył kopii o tak,w sumie, mało istotną sprawę. Najważniejsze, że płyta robi spore 'kuku' i prawdopodobnie swoje tajemnice będzie odkrywać dość długo, dostarczając wszystkim zainteresowanym dużo radochy.
Sodomix
postuje jak opętany!
Posty: 517
Rejestracja: 12-04-2007, 14:42

Re: ULCERATE /New Zealand/

15-01-2011, 22:17

Bardzo dobra plytka. Pierwsze zetkniecie z nia i wielkie kuku ;)
ODPOWIEDZ