BLACK SABBATH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

29-05-2006, 07:50

[quote][i]Wysłane przez Olo[/i]
cały black metal to Venom i potem to już tylko biedne jego kopie. [/quote]

Chciałeś chyba powiedzieć Kat? hehehe

Rzeczywiście czasem wypowiedzi muzycznych weteranów są delikatnie mówiąc żałosne...
Evil_woman30
zaczyna szaleć
Posty: 186
Rejestracja: 30-11-2005, 20:15
Lokalizacja: Asgard

29-05-2006, 08:12

[quote][i]Wysłane przez Deathrow[/i]
1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
4. Widzieliście ich na scenie?
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym? [/quote]

AD1.lubię niesamowicie,starzy nie słuchali,ale za to słucha moja corka.głosuje oczywiscie na jedynke,ta płyta ma niesamowity klimat,tytułowy kawałek zawsze powoduje u mnie gesia skórke i ciary na plecach,uwielbiam tez z tej płyty przeróbke kawałka Crow-"Evil Woman"
AD2.Skonczyl sie wczesniej
AD3."H and H"
AD4.miałam to szczescie widziec ich z Dio i Ozzy'm
AD5.bardzo lubie kawałek "Black Sabbath"w wyk TON
AD6.nie uwazam by było to konieczne
"bierz sobie wzorce
z życia powszedniego
a ja jestem wolna
i chuj ci do tego! "
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

29-05-2006, 10:15

A zna ktoś w ogóle jakieś płyty po "Born Again"?
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

29-05-2006, 10:31

HC, Tyr i Dehumanizer dają radę - reszta to dla mnie zupełne nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

29-05-2006, 10:41

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
A zna ktoś w ogóle jakieś płyty po "Born Again"? [/quote]

Jawol! Mam wszystkie studyjne na honorowej półce. Po 'Born Again'? Seventh Star i Eternal Idol to wielka pomyłka, Cross Purposes zresztą też. Tyr dobry, Dehumanizer moim zdaniem pierwszy znakomity album od czasów Born Again. HC i Forbidden da się słuchać, chociaż Tony Martin to śpiewak, który średnio nadaje się do takiego zespołu.

A którą koncertówkę panowie (i pani) najbardziej lubią?
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

29-05-2006, 11:10

[quote][i]Wysłane przez Duban[/i]
[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
A zna ktoś w ogóle jakieś płyty po "Born Again"? [/quote]

Jawol! Mam wszystkie studyjne na honorowej półce. Po 'Born Again'? Seventh Star i Eternal Idol to wielka pomyłka, Cross Purposes zresztą też. Tyr dobry, Dehumanizer moim zdaniem pierwszy znakomity album od czasów Born Again. HC i Forbidden da się słuchać, chociaż Tony Martin to śpiewak, który średnio nadaje się do takiego zespołu.

A którą koncertówkę panowie (i pani) najbardziej lubią? [/quote]

Niestety nie dysponuję honorową półką/szafką etc, w ogóle prawie nie mam miejsca na kasety i płyty.
W zasadzie mogę się podpisać pod Twoim postem, z tą małą poprawką, że 'Forbidden' całkiem całkiem lubię - ta płyta świetnie brzmi, zwłaszcza genialne bębny (Cozy Powell!), jest dynamiczna, metalowa.

Z koncertówek chyba najbardziej lubię 'Live Evil' co wystarczająco świadczy o tym jak wiele energii Ten Mały Wielki człowiek tchnął w ten zespół, na drugim miejscu 'Live At Last' - surowość, ostrość, żyleta większa niż na 'Live In Liepzig'! 'Reunion' też bardzo lubię, duży sentyment, bo bardzo chciałem jechać wtedy do Birmingham na ten koncert. Ostatecznie poczekałem kilka miesięcy i zobaczyłem ich w Katowicach. 'Past Lives' póki co nie znam, choć kilka razy w MM leżało za 30-kilka zł.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

29-05-2006, 11:15

[quote][i]Wysłane przez Deathrow[/i]
Nie pamiętam sondy na temat Black Sabbath. Chyba nie było? No i jeszcze mam kilka pytań dodatkowych:

1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
4. Widzieliście ich na scenie?
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym? [/quote]

ad1. To ja jestem rodzicem ! Kiedyś słuchałem ( późne 70-te i wczesne lata 80-te ), starsza siostra słuchała namietnie z magnetofonu szpulowego ZK 120, więc siłą rzeczy słuchałem i ja. Zagłosowałem na Sabbath, Bloody Sabbath, gdyż około 25 lat temu utwór tytułowy i Sabbra Cadabbra, A National Acrobat i Spiral Architect były jednymi z moich ulubionych utworów w ogóle. Dzisiaj znam z tysiąc lepszych, więc ich słucham, wtedy ich jeszcze nie było, więc słuchałem Black Sabbath i tupałem nóżką, teraz słucham Maurizio Bianchi - Niddah Emmhna, nie tupie nóżką, ale jestem urzeczony i odpływam, Black Sabbath takich wrażeń mi nigdy nie dostarczał, ale nie mówię, że źle, bo dostarczał innych :-)
ad2. Black Sabbath skończył się na Sabotage.
ad3. Żadna.
ad4. Nie i nie żałuję.
ad5. Żaden, nie cierpie coverów.
ad6. Chuj tęgi Wikinga na to kładę
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

29-05-2006, 12:19

[quote][i]Wysłane przez Bonny[/i]
Niestety nie dysponuję honorową półką/szafką etc, w ogóle prawie nie mam miejsca na kasety i płyty. [/quote]

w sumie to nie półka tylko stojak... jest tam tylko sama klasyka :) z miejscem na płyty też zaczynam mieć problem. zaczynam wypierdalać ubrania z szaf, żeby to wszystko zmieścić. Chyba niedługo kasety zamknę w kilku pudłach, to się trochę przejaśni.

[quote]W zasadzie mogę się podpisać pod Twoim postem, z tą małą poprawką, że 'Forbidden' całkiem całkiem lubię - ta płyta świetnie brzmi, zwłaszcza genialne bębny (Cozy Powell!), jest dynamiczna, metalowa.[/quote]

no, pisałem - dla mnie da się tego słuchać. Nie żebym wybrzydzał, ale z tego okresu nic nie jest w stanie przebić 'Dehumanizer', choc kawałki pokroju 'Illusion of Power' czy 'I won't Cry for You' są całkiem niezłe.

[quote]Z koncertówek chyba najbardziej lubię 'Live Evil' co wystarczająco świadczy o tym jak wiele energii Ten Mały Wielki człowiek tchnął w ten zespół, na drugim miejscu 'Live At Last' - surowość, ostrość, żyleta większa niż na 'Live In Liepzig'! 'Reunion' też bardzo lubię, duży sentyment, bo bardzo chciałem jechać wtedy do Birmingham na ten koncert. Ostatecznie poczekałem kilka miesięcy i zobaczyłem ich w Katowicach. 'Past Lives' póki co nie znam, choć kilka razy w MM leżało za 30-kilka zł. [/quote]

ja zastrzeżeń nie mam tylko do... 'Live At Last'. Na 'Live Evil' Dio momentami nie dawał rady klasycznym kawałkom. Niestety. To samo w wypadku 'Reunion' w chwilach, gdy Ozzy nie może pociągnąć jak za dawnych lat. 'Past Lives' też nie słyszałem, ale wydaje mi się, że część tego materiału widziałem już na video
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Pi
zaczyna szaleć
Posty: 158
Rejestracja: 15-12-2002, 00:07
Kontakt:

29-05-2006, 12:50

"Past Lives" to m.in. właśnie koncert z "Live At last", na drugim krążku jest zbiór kawałków ze świetnych bootlegów.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

29-05-2006, 13:07

[quote][i]Wysłane przez Pi[/i]
"Past Lives" to m.in. właśnie koncert z "Live At last", na drugim krążku jest zbiór kawałków ze świetnych bootlegów. [/quote]

to w takim razie słyszałem całe - bo pewnie chodzi o koncerty z Brukseli i Paryża. Swego czasu wyszło to chyba nawet jako picture LP... tylko tytułu nie pamiętam. O ile mnie pamięć nie myli to w secie było bodajże Blue Suede Shoes :)

edit: sprawdziłem na niezastąpionym Metal Archives, winylek nosi tytuł Black Mass i nie wchodzi w skład Past Lives. A szkoda :)

Mam pytanie: czy materiał z Last Supper jest wart zdobycia?
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

29-05-2006, 14:49

Black Sabbath to piedolony DOGMAT Muzyki Metalowej! Prawdziwy "Chrystus" Metalu! (Iron Maiden, Metallica, Venom, Mercyful Fate czy Slayer to kolejni "Papieże"!) Kto neguje tą oczywista prawdę ten HERETYK! Oj cos mi się wydaje ,że pierwszy stos zapłonie w Bydgoszczy...
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

29-05-2006, 15:59

"Born Again"? Jeden z cięższych brzmieniowo (nawet jak na Black Sabbath) albumów. No i obecność Gillana arcy-ciekawa. Swoją drogą "Kanibale" przerobili (a w zasadzie zmasakrowali)"Zero The Hero" na jednym ze swoich mcd.
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

29-05-2006, 18:37

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
znam wszystkie, mam wszystkie :) w sumie pewnie ponad 30 różnych CD
Mam fajny bootleg z Halfordem na wokalu. Całkiem fajnie się tego słucha ;) Zna ktoś? [/quote]

dane mi było raz słyszeć - bardzo ciekawa pozycja, choć chyba wolę to w klasycznym wydaniu :)
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

29-05-2006, 20:52

[quote][i]Wysłane przez Edinazzu[/i]
"Kanibale" przerobili (a w zasadzie zmasakrowali)"Zero The Hero" na jednym ze swoich mcd. [/quote]
Nawet fajnie wyszło. W przeciwieństwie do jakichś "Graveyard Classics". Tfu!
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Pi
zaczyna szaleć
Posty: 158
Rejestracja: 15-12-2002, 00:07
Kontakt:

29-05-2006, 22:48

SFU niedobre, bardzo niedobre:) BS z Halfordem też niedobre.
Stygmat
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 27-06-2004, 08:22
Lokalizacja: Lublin

30-05-2006, 05:01

najlepsza płyta - Heaven And Hell, chociaż oni nie wydali słabej płyty, a słucham dość często: HAH, Born Again, Seven Star, Cross Purpose.

Ozzy wyjebany wokalista, choć szczerze to Dio wcale nie jest gorszy.
Nie widziałem ich na żywca, czego bardzo żałuję bo na tą kapelę pojechałbym z zamkniętymi oczami .
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

30-05-2006, 06:35

Seven[b]th[/b] Star to akurat największe badziewie jakie wyszło Iommi'emu. Ta płyta nie powinna sie w ogóle ukazać pod szyldem BS. Zresztą dopisek 'featuring' mówi sam za siebie!
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
jesterSS

29-08-2007, 09:32

[quote][i]Wysłane przez Deathrow[/i]
Nie pamiętam sondy na temat Black Sabbath. Chyba nie było? No i jeszcze mam kilka pytań dodatkowych:

1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
4. Widzieliście ich na scenie?
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym? [/quote]

1. Tak jest.
2. Ten absolutny top tak, ale za czasów Dio to wciąż pierwsza liga, tylko że raczej środkowe rejony.
3. Dehumanizer.
4. Unfortunately not.
5. Acid Drinkers "N.I.B" => za zabicie patosu tego kawałka
6. Oby nie.

Słyszał ktoś to nowe DVD? Bo po trailerze zapowiada sie mizeria.
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

29-08-2007, 09:38

1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
Zaczynałem od BS. Teraz posłucham sobie 1ki i "Sabbath, Bloody..." w samochodzie co najwyżej/
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
Jebie mnie to. Nie słyszałem żadnej płyty BS w całości po odejściu Ozzy'ego.
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
j/w
4. Widzieliście ich na scenie?
Tak, na ekranie kina domowego.
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
Nie pamiętam, ale na pewno nie "Black Sabbath" w repertuarze Vader.
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym?
Spływa to po mnie. Chociaż rozumiem potrzeby Ozzy'ego, jako konsumenta, więc taka kolej rzeczy absolutnie by mnie nie zdziwiła.
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Paffka
zaczyna szaleć
Posty: 138
Rejestracja: 28-04-2006, 11:01
Lokalizacja: Warszawa

29-08-2007, 09:56

1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
- Słucham. Nie jakoś ekstremalnie często, ale zdarza się. Chociaż i tak rzadziej niż kiedyś.
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
- Nie.
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
- "Heaven & Hell", ale niewiele mniej lubię "Mob Rules". Poza tym, lubię Tony Martina jako wokalistę. Pasują mi krążki "Headless Cross" i "Tyr".
4. Widzieliście ich na scenie?
- Tak. Z Ozzym w "Spodku" w 1998 i niedawno na Torwarze z Dio jako Heaven & Hell.
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
- W tej chwili przychodzą mi do głowy np. Type O Negative "Black Sabbath", Bullring Brummies "The Wizard"
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym?
- Chyba lepiej, żeby do tego nie doszło. Obawiałbym się chujni.
ODPOWIEDZ