BLACK SABBATH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

27-05-2006, 23:51

1. Wspaniała kapela, od czasu do czasu słucham, bynajmniej nie z sentymentu.
2. W żadnym wypadku! "Heaven And Hell" czy "Mob Rules" z pewnością przebija "Thechnical.." czy "Never...", choć każda z tych płyt jest świetna.
3. "Mob Rules"
4. Tak, w Spodku w '98 (z wieśniackim Helloween...)
5. "Children Of The Grave" Master
6. Raczej nie.

A głos oddałem na "Sabotage". Ta płyta do dziś mnie zajebiście elektryzuje!
W gruncie rzeczy zespół bez słabej płyty, okres "Seventh Star" i "Etrernal Idol" chyba najsłabszy, pierwsze sześć płyt to Biblia ciężkiej muzyki. Denerwuje mnie nazywanie Tonego Iommi jak i całego zespołu bogami metalu, co za bzdura.
nan
postuje jak opętany!
Posty: 475
Rejestracja: 29-06-2002, 15:04

27-05-2006, 23:57

Moim zdaniem najzajebistszy utwór w ich dorobku to "The Wizard". I tyle powiem po 7 piwach.
Awatar użytkownika
metanoll
zaczyna szaleć
Posty: 165
Rejestracja: 18-03-2005, 21:09
Lokalizacja: Lublin=>Wawa

28-05-2006, 00:00

1. Geniusz, słucham bardzo często
2. Zdecydowanie nie! w huj dobrych kawałków jest bez ozziego ale startu nie mają.
3. ...
4. Nietety nie
5. Słyszałem ich pare ale raczej jakoś mnie nie zachwyciły
6. oby nie

Zagłosowałem na pierwszą
stary

28-05-2006, 00:04

może nie jestem trendy ale ten zespoł nigdy mnie nie interesował i totalnie mi powiewał.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

28-05-2006, 00:09

[quote][i]Wysłane przez Deathrow[/i]
Nie pamiętam sondy na temat Black Sabbath. Chyba nie było? No i jeszcze mam kilka pytań dodatkowych:

1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
4. Widzieliście ich na scenie?
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym? [/quote]

1. kocham bezgranicznie (acz wybiórczo)
2. nie, skończył się znacznie wcześniej
3. Mob Rules
4. nie
5. Danzig - Hand Of Doom / Ministry - Supernaut
6. mam nadzieję, że nie

edit: głos na debiut
Awatar użytkownika
lordfekal
zaczyna szaleć
Posty: 244
Rejestracja: 25-12-2004, 23:08
Lokalizacja: Zabite dechami
Kontakt:

28-05-2006, 00:26

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
może nie jestem trendy ale ten zespoł nigdy mnie nie interesował i totalnie mi powiewał. [/quote]

podobnie jak Ozzy Osbourne [img]http://img429.imageshack.us/img429/4696/fuck14uq.gif[/img]
BRING ME THE HEAD OF FUCKEN JESUS CHRIST!!!!!!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek
Pi
zaczyna szaleć
Posty: 158
Rejestracja: 15-12-2002, 00:07
Kontakt:

28-05-2006, 11:10

1. Może dziś juz nie słucham tak czesto jak dawniej, ale to nadal nr 1 dla mnie jeśli chodzi o gitarowe granie.
2. Nie, bo nie można olać epizodu z Dio.
3. Nie ma takiej jednej. "Live Evil", "Mob Rules" i "H&H" lubię też "Born Again" z Gillanem
4. Yep
5. Dużo mi sie podobało. Pierwsze z brzegu to Neurosis i Ministry
6. Jako wielki entuzjasta tej muzyki, szczególnie z pierwszego okresu działalności, chciałbym aby coś nagrali. Z drugiej strony zapowiadają tę płytę od tylu lat i nic. Obawiam się, że jakby nawet udało im się nagrać nowy krążek, to może on być dziwnie odebrany po wyczynach Ozza w MTV.
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

28-05-2006, 11:56

1. Uwielbiam, mój stary niekoniecznie (:
2. W sumie serce mi mówi, że tak, ale rozum podpowiada iż jeszcze za kadencji Dio było nie najgorzej.
3.MOB RULES, HEAVEN & HELL
4.Nie i raczej już nie zobaczę.
5.Jest masa świetnych coverów BS, ale żebym teraz miał jakiś konkretny wymienić to cholera nie wiem(; Całe "Nativity in black" daje radę
6.Rubin mówił, że już nagrywa taką płytę, szkoda tylko, że sam zespół o tym nie wiedział (; Pewnie coś nagrają jak znudzi im się wygodne życie; jeśli Ozzy nie kopnie w kalendarz wcześniej oczywiście.

Miałem nie lada problem z oddaniem głosu w sondzie, wypadło na Sabbath bloody Sabbath, zastanawiałem się czy nie lepsze jest Sabotage albo pierwsze dwa albumy...ale nie...kurcze chyba sam już nie wiem, jeeeeebać
Awatar użytkownika
Undead
świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02-04-2006, 21:09

28-05-2006, 13:58

[quote]
1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
4. Widzieliście ich na scenie?
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzy [/quote]

1. Uwielbiam wszytskie płyty do Sabbath Bloody Sabbath
2. tak
3. -
4. niestety nie dane mi było
5. Panterze fajnie wyszedł Planet Caravan
6. nie ma szansy, chyba ze bedzie brakowac im kasy
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

28-05-2006, 14:20

1. Rodzice i dziadkowie wolą Grechutę, ja doceniam, ale poklonów nie biję - ot taki ze mnie troszeczkę ignorant;) Zaglosowalem na "Sabbath, Bloody Sabbath"
2. Owszem
3. ...
4. Niestety nie.
5. Bylo tego wiele, teraz na myśl przychodzi mnie "Planet Caravan" Pantery.
6. Im już chiba wystarczy, choć z drugiej strony, jak to wspomnial pewien znany muzyk: "Dlaczego patent na dlugowieczność mają mieć tylko Stonesi" ;)
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1073
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

28-05-2006, 15:19

1. Pierwsza wielka miłość zaraz po Queen! Znakomity zespół, znakomite płyty...
2. Nie! Trotzky stwierdził, że wcześniej - i tu się zgodzę, bo 2 ostatnie płyty z Ozzem sa takie sobie. Ale potem były znakomite albumy z Dio i Gillanem.
3. H&H i Dehumanizer
4. Niestety nie
5. Chyba medley w wykonaniu Count Raven zatytułowany bodajże 'Regression'
6. Oby, bo mam już dość czekania :)

edit: głos na 'Sabotage'. bardzo późno doceniłem tą płytę - ma niesamowity klimat! teraz, gdy słucham Sabbsów, to chyba najczęściej właśnie tej płyty.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
gałgan
zaczyna szaleć
Posty: 159
Rejestracja: 22-04-2006, 19:33
Lokalizacja: naked city

28-05-2006, 15:47

1.Sluchamy Black Sabbath razem z ojcem w przerwach miedzy Sex Pistols, a Discharge... Black Sabbath byli prekursorami, a takze inspiracja dla wielu innych zespolow grajacych ciezkiego rocka... Ja dziekuje im glownie za to, ze m.in dzieki nim mamy Stoner Rocka...
2.Nie, aczkolwiek, to juz nie to samo...
3.Heaven and Hell
4.Nie
5.Pantera- Planet Caravan
6.Nie
stary

28-05-2006, 20:56

czy to nie wypada nie lubic black sabbath?
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

28-05-2006, 21:14

tak
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
stary

28-05-2006, 21:22

czyli należe do "łże elity" ?
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

28-05-2006, 21:26

Black Sabbath robi na mnie wrażenie jako zespoł, który już w roku 1970 mógł nagrać tak ciężki numer jak np. "Electric funeral", ale tak wogole to nie slucham.. z jakiegos wzgledu, podobnie jak np. w przypadku Venom, wolę zdecydowanie tych, którzy się nimi dosyć mocno inspirują - w tym przypadku Cathedral, których łykam każdy krążek
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

28-05-2006, 22:30

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
czyli należe do "łże elity" ? [/quote]

tak
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

28-05-2006, 22:41

[quote][i]Wysłane przez Deathrow[/i]
Nie pamiętam sondy na temat Black Sabbath. Chyba nie było? No i jeszcze mam kilka pytań dodatkowych:

1. Co sądzicie o tej kapeli - słuchacie czy raczej zostawiacie tą muzykę swoim rodzicom i dziadkom?
2. Czy Black Sabbath skończył się wraz z odejściem Ozzego?
3. Która z płyt "bez Ozzego" jest Waszą ulubioną?
4. Widzieliście ich na scenie?
5. Zespół, który bardzo często był coverowany - czyj cover sabbatów najbardziej przypadł Wam do gustu?
6. Jak myślicie - czy nagrają jeszcze studyjną płytę z Ozzym? [/quote]
1.Lubię , rodzice słuchali Presley`a itp.
2.Nie-Live evil,Mob rules,Born Again są najlepszym tego przykładem
3.jw.
4.niestety nie ...
5.Type`O Negative,Master,Brutal Truth,Vader,Anthrax+kilka innych które wyleciały mi zteraz z głowy
6.hagiewu* , jest to realne ale czy dobre dla tego zespołu?
*huj go wie ;)
zagłosowałem z sentymentu na Sabbath Bloody Sabbath
stary

28-05-2006, 22:49

a może z tym black sabbath to jest tak jak z marszałkiem Piłsudskim? kazdy lubi gdzieś tam w wywiadzie wspomniec ,że lubi Black Sabbath , gdzies sie tam na nich wzoruje i obojetnie czy Darkthrone, czy Samael, czy Slayer kazdy musi ten Black Sabbath wrzucic zeby nie byc uznnaym za jakiegos profana.a tak naparwde co taki Darkthrone czy Stayricon, czy nie wiem kto tam jeszcze ma z nimi wspołnego.aboslutnie nic.to taj jak z Piłudskim-wszyscy go uwielbiaja , ci z lewa, ci z prawa, każdy gdzies tam sie na jego powołuje, każdy jest kontunuatorem jego myśli itd.itd.
cos w tym jest czy nie?
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2013
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

29-05-2006, 06:35

To nie chodzi o to czy maja cos wspolnego czy nie.. przypuszczalnie wiekszosc z nich rzeczywiscie wychowala sie na ich albumach.

Ale fakt faktem, że prowadzi to do tego, że taki np. Iommi (a moze Dio.. nie pamietam) stwierdzil kiedys wreszcie sam w wywiadzie, ze praktycznie cały metal to jest kopiowanie tego co oni juz zrobili tylko zagrane czasami szybciej, czasami ciężej, czasami od tyłu itp.

W zasadzie to cała scena metalowa mogłaby sobie dać spokój z graniem bo oni już wymyślili każdy riff i każdą możliwą aranżację. Po nagraniu albumu Black Sabbath z orkiestra symfoniczną mozna wymazac z historii tez Bacha, Mozarta, Vivaldiego, Wagnera i innych bo Black Sabbath tez juz zrobil wszystko w tej materii. Takie to głupie .. jak pierdolenie że cały black metal to Venom i potem to już tylko biedne jego kopie.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
ODPOWIEDZ