IHSAHN reaktywacja?

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

IHSAHN reaktywacja?

22-03-2006, 07:58

No, to się porobiło - Emperora wskrzeszają, Peccatum coś tam plumka (choć obiło mi się o uszy, że ze względó rodzinnych kapela ostatnio leniuchuje), a teraz Ihsahn zabiera się za swój solowy debiut.

4 próbki do obczajenia tutaj: [url=http://www.ihsahn.com/]http://www.ihsahn.com/[/url]

Szczerze mówiąc zbytnio przypomina mi to inne dokonania Norwega. Może przez charakterystyczny wokal, a może przez pewne 'oczywiste' smaczki. Co by tu nie mówić - ciekaw jestem co o tym sądzicie?
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

22-03-2006, 19:00

Ale przecież chodzą słuchy, że Emperor ma się pojawić na jakichś letnich festiwalach. Jeśli sie nie mylę to są w rozpisce Wacken. Prawda to?
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Set
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 02-02-2006, 21:23

22-03-2006, 19:15

no nawet to ciekawe,sporo tu Empaerora slychac,a Peccatum to nie wiem bo nie znam
NECRO SKINS SOCIETY
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

22-03-2006, 19:18

Racja, ale jak mówiłem - nie do końca mi wchodzi, bo trochę żongluje klimatami. Najbardziej spodobała mi się bodajże próbka nr 4. Ale na kolanach się nie znalazłem
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

22-03-2006, 21:35

słuchałem dziś promo... sam nie wiem - niby fajne, ale jakby za dużo w tym takiego pitolenia pod Opeth czy inne tego typu chujnie... taki Prometeusz w swetrze ;)
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

22-03-2006, 22:01

[quote][i]Wysłane przez twoja_stara_trotzky[/i]
słuchałem dziś promo... sam nie wiem - niby fajne, ale jakby za dużo w tym takiego pitolenia pod Opeth czy inne tego typu chujnie... taki Prometeusz w swetrze ;) [/quote]

wiesz, po tych próbkach myslę, że mogę się z Tobą spokojnie zgodzić. Może nie porównywałbym tego do Opeth, ale sam nie wiem. Próbki śmierdzą przecięciem ostatniego Emperor z przekrojem dyskografii Peccatum. Ale to tylko wrażenie powstałe po przesłuchaniu kilkudziesięciu sekund ze strony.

Na podstawie tych 4 numerów raczej nie podejmę decyzji o zakupie. No, chyba że jakaś promówka skapnie.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

22-03-2006, 22:09

no ja właśnie mam promo ;)
i w sumie bym może nawet CD kupował, bo nienawidzę tych 99-numerowych promosów, ale po tym co słyszę, to chyba jednak podziękuję... jeszcze, do tego Opeth, dorzucić można sporo tzw. "klasycznego heavy metalu"... nie przekonuje mnie to, chciaż w zasadzie zarzucić niczego samej płycie nie można - jest dobrze zagrana, fajnie wyprodukowana, niektóre pomysły świetne, technicznie Ihsahn poszedł ostro do przodu... no ale brakuje ognia... co robić...
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

22-03-2006, 22:24

[quote][i]Wysłane przez twoja_stara_trotzky[/i]
no ja właśnie mam promo ;)
i w sumie bym może nawet CD kupował, bo nienawidzę tych 99-numerowych promosów, ale po tym co słyszę, to chyba jednak podziękuję... jeszcze, do tego Opeth, dorzucić można sporo tzw. "klasycznego heavy metalu"... nie przekonuje mnie to, chciaż w zasadzie zarzucić niczego samej płycie nie można - jest dobrze zagrana, fajnie wyprodukowana, niektóre pomysły świetne, technicznie Ihsahn poszedł ostro do przodu... no ale brakuje ognia... co robić... [/quote]

O ciul, mam takie promo ostatniego Blood Red Throne. Kurwicy można dostać. Na szczęście płyta nie przeskakuje, więc nie ma to wiekszego znaczenia.

Jednym słowem Ihsahn sie rozwija. To dobrze, ale z drugiej strony cieszę się, że nie wyjdzie to pod szyldem Emperor :)
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

22-03-2006, 22:58

Tak, to prawda. Gorzej, gdy taką płytkę obrobiom pierdnięciem, piskiem, albo innym gównem, które pojawia się 8 razy na 3-minutowy kawałek.

Najbardziej przegiętą rzeczą była dla mnie promówka ostatniego Annihilator. W kazdym utworze w okolicach jednej z solówek Jeff Waters napierdala jak mu miło, że słuchamy płyty, że chce z nami pogadać, że w ogóle świat jest piękny, a 'Schizo Deluxe' to ich nowy album... Ciężko było sie przyzwyczaić :(
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
MinT
weteran forumowych bitew
Posty: 1180
Rejestracja: 07-12-2004, 10:55
Lokalizacja: P-N
Kontakt:

23-03-2006, 00:24

ja słucham sobie od kilku dni regularnie
też mam promo hehe
klimat nowszego emperor, ale dużo lżej
fajnie się słucha no i w 3. utworze śpiewa Garm :D
*poznański Goldman Sachsman metalu*
LEFT HAND SOUNDS - http://facebook.com/lefthandsoundsorg
Awatar użytkownika
MinT
weteran forumowych bitew
Posty: 1180
Rejestracja: 07-12-2004, 10:55
Lokalizacja: P-N
Kontakt:

23-03-2006, 02:24

nie musi być, ale jestem jego fanem i zaznaczam tylko, że wystąpił na tej płycie.
*poznański Goldman Sachsman metalu*
LEFT HAND SOUNDS - http://facebook.com/lefthandsoundsorg
Awatar użytkownika
panthyme
w mackach Zła
Posty: 850
Rejestracja: 01-05-2004, 11:34
Lokalizacja: Local Graveyard

23-03-2006, 07:04

Peccatum już nie ma, więc chłopak musiał się czymś zająć.
Emperor pokoncertuje, ale pewnie nic nie zrobi nowego.
Z resztą wychodzi nowy Zyklon:)
011011000110010101110000011100100110100101100011011011110110010001100101

http://www.myspace.com/bloodfeastpl
http://www.facebook.com/bloodfeastpl
Awatar użytkownika
Ulfr
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 16-03-2006, 00:23
Lokalizacja: Wawa

23-03-2006, 16:28

Nie chcac wypowiadac sie jakos bardzo autorytatywnie na podstawie czterech krotkich sampli stwierdzam, ze cholernie mi sie to nie podobalo. Dziesiata woda po Emperorze, o ktorej Ihsahn, badz spece od marketingu, pisze "extreme" (ni cholery nie jest) i "epic" (okreslenie kojarzace sie z pudel-metalem). Przy czym, zeby bylo jasne, ja nie wymagam od Ihsahna robienia kopii Emperora (i nie chce, zeby taka powstala, nawet na ewentualna reaktywacje patrze sceptycznie), ale wymagam czegos o porownywalnym poziomie artystycznym, a z tym chyba nie mamy tu, niestety, do czynienia.
VIVA MEGALOMANIA
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

23-03-2006, 16:32

[quote][i]Wysłane przez Ulfr[/i]
Nie chcac wypowiadac sie jakos bardzo autorytatywnie na podstawie czterech krotkich sampli stwierdzam, ze cholernie mi sie to nie podobalo. Dziesiata woda po Emperorze, o ktorej Ihsahn, badz spece od marketingu, pisze "extreme" (ni cholery nie jest) i "epic" (okreslenie kojarzace sie z pudel-metalem). Przy czym, zeby bylo jasne, ja nie wymagam od Ihsahna robienia kopii Emperora (i nie chce, zeby taka powstala, nawet na ewentualna reaktywacje patrze sceptycznie), ale wymagam czegos o porownywalnym poziomie artystycznym, a z tym chyba nie mamy tu, niestety, do czynienia. [/quote]

coś w ten deseń
Bartul
rozkręca się
Posty: 37
Rejestracja: 19-08-2005, 22:21

23-03-2006, 17:16

[quote][i]Wysłane przez Ulfr[/i]
"epic" (okreslenie kojarzace sie z pudel-metalem).[/quote]

Mi tam epic bardziej kojarzy się z jakimś pop-deathem w stylu behemocza...

[quote][i]Wysłane przez Ulfr[/i]
Przy czym, zeby bylo jasne, ja nie wymagam od Ihsahna robienia kopii Emperora (i nie chce, zeby taka powstala, nawet na ewentualna reaktywacje patrze sceptycznie), ale wymagam czegos o porownywalnym poziomie artystycznym, a z tym chyba nie mamy tu, niestety, do czynienia[/quote]

Co do tej sprawy, to wolałbym żeby poziom był porównywalny do pierwszych dwóch płyt, niż do np. skomplikowanych technicznych, ale cholernie męczących i nużących wypierdów technicznych z ostatniego albumu....ale na to nie ma co liczyć.
ODPOWIEDZ