IHSAHN reaktywacja?

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IHSAHN reaktywacja?

06-05-2018, 18:26

vicek pisze:zachęciłeś ale czuje że będzie to jakieś djentowe gówno
Djentu tutaj nie ma, ale w sumie gdyby nagrał kiedyś album połamany w takim stylu byłbym kontent. Ten materiał to jeden wielki mix wszystkiego, a przez to niewiadoma. Jeśli użyte składniki i środki akurat trafią w Twoje gusta...

Cóż, na pewno nie jest to album dla każdego. Albo bardzo się spodoba, albo okaże się chujowizną - tak mi się wydaje. Pomimo agresywnego otwieracza, nie brak tutaj smętów jak - "Where You Are Lost And I Belong" (chyba najgorszy utwór). Dla niektórych już i ta elektronika może być nie do przełknięcia, a radykalni fani Emperor padną na zawał, gdy usłyszą popowe "Black Twin Angels".

Ja tutaj widzę poniekąd analogię do Prometeusza - albumu fajnego, ale trochę dla nikogo. Dla fanów black był zbyt połamany, artystyczny (przerost formy nad treścią), z kolei dla fanów proga to wciąż był black i przedstawiciel muzyki ekstremalnej. Myślę, że tutaj może być podobnie, choć tym razem czynnikiem kontrowersyjnym będzie elektronika.

Swoją drogą Ihsahn to mistrz trollingu - kilka dni temu miałem FB zalany nagłówkami z cytatem tegoż jegomościa, w którym wspomina, że inspirował się... Kanye Westem, Nicki Minaj, czy Abbą. Ja rozumiem co miał na myśli, znam kontekst (i wcale mnie to nie oburza), nagłówek jednak tego nie sugeruje. Cóż... od razu zapewnił sobie automatyczną selekcję słuchaczy ;)
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IHSAHN reaktywacja?

07-05-2018, 16:54

vicek pisze:czuje że będzie to jakieś gówno
bingo

już na poprzedniej odjechał w nie moje klimaty i widze że nadal jedzie tą drogą
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: IHSAHN reaktywacja?

07-05-2018, 18:37

Będzie można zobaczyć Ihsahna w Parku Sowińskiego już w sierpniu i podjąć decyzję, czy nadal słuchać w zaciszu domowym,
czy wyrzucić/ odsprzedać wszystkie płyty tego hipstera
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IHSAHN reaktywacja?

07-05-2018, 23:30

Medard pisze:Będzie można zobaczyć Ihsahna w Parku Sowińskiego już w sierpniu i podjąć decyzję, czy nadal słuchać w zaciszu domowym,
czy wyrzucić/ odsprzedać wszystkie płyty tego hipstera
Jak będziesz wyrzucał daj mi znać, Das Seelenbrechen i Arktis z chęcią postawiłbym na półce ;)
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: IHSAHN reaktywacja?

07-05-2018, 23:40

Anzhelmoo pisze:
Medard pisze:Będzie można zobaczyć Ihsahna w Parku Sowińskiego już w sierpniu i podjąć decyzję, czy nadal słuchać w zaciszu domowym,
czy wyrzucić/ odsprzedać wszystkie płyty tego hipstera
Jak będziesz wyrzucał daj mi znać, Das Seelenbrechen i Arktis z chęcią postawiłbym na półce ;)

Nie bierz tego do siebie.
Arktisa nawet nie kupowałem.
Nowej też nie kupię, najpierw posłucham i się zastanowię, czy kupić.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: IHSAHN reaktywacja?

10-05-2018, 13:05

Posłuchałem Amr,
są ze dwa kawałki przypominające starsze dobre płyty. Ale większość bardziej przypomina dokonania jego kolegów muzyków koncertowych z Leprous.
Ich znajomość musiała się skończyć takim dziełem. Leprousa nie trawię i Amr też mi się nie podoba.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: IHSAHN reaktywacja?

25-07-2018, 11:40

Przesuchałem Amr jeszcze raz i to brzmi jakby 50 latek silił się na aktualne granie 20 latków. To się nie może udać i tym razem nie udało się również ubrać dawnych patentów blackmetalowych w progresywne hipsterskie dźwięki.

Panie Ihsahn lata lecą, ale nie tędy droga.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: IHSAHN reaktywacja?

25-07-2018, 19:08

Pierwsze 3 płyty są niezłe. Reszty nie trawię.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IHSAHN reaktywacja?

25-07-2018, 22:20

Kurwa, ja dotrwalem jedynie do polowy tego utworu, ktory ktos mi tam wrzucil w innym temacie.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IHSAHN reaktywacja?

26-07-2018, 14:33

Nie wiem w czym tkwi taka rozbieżność w ocenie tego albumu. Kilka dni temu słuchałem - wciąż bardzo mi się podoba i uważam, że to jedna z jego najlepszych solowych płyt. Tym bardziej dziwi mnie, że są osoby, którym podobają się pierwsze płyty, a ta nie (bo to, że Ihsahna ktoś w ogóle nie lubi, potrafię zrozumieć). Moim zdaniem właśnie te pierwsze cechuje pewnego rodzaju napinka, przerost formy nad treścią, czy chęć zagrania wszystkiego na raz (Eremity do dziś nie kupuję poza pojedynczymi kawałkami). Tą odbieram raczej jako coś bardziej świadomego, dojrzałego, a przede wszystkim wypośrodkowanego w formie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: IHSAHN reaktywacja?

26-07-2018, 19:33

Do The Adversary, Angl i After wracam raz na jakiś czas i słucham z przyjemnością. Kolejne trzy są dla mnie całkowicie asłuchalne. Spróbowałem ponownie przy okazji premiery noewj płyty, ale nie dałem rady. Na nowej są może ze dwa dobre kawałki, reszta słabizna.
A róznice w ocenie to zwyczajnie kwestia gustu. To tak jak z Marduk. Dla mnie Viktoria to dobra płyta, a ktoś inny słyszy tam wtórną sztampę i buczenie papierowych czołgów. Podobnie są spore rozbieżności w ocenie ostatnich Funeral Mist, Craft czy Immortal.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IHSAHN reaktywacja?

13-12-2019, 16:36

[youtube][/youtube]

Powrót do czasów After/Eremita, co akurat uważam za błąd. Ale zobaczymy co będzie dalej! :)

Mógłby nagrać Das Seelenbrechen pt. II!
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IHSAHN reaktywacja?

14-12-2019, 01:15

jak dla mnie to mógłby już zakończyć kariere ;)

a to generalnie bedzie epka a nie plyta a potem bedzie druga epka
bedą też covery Maidenów i ..... Kravitza :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: IHSAHN reaktywacja?

15-12-2019, 18:26

Żułek pisze:jak dla mnie to mógłby już zakończyć kariere ;)

a to generalnie bedzie epka a nie plyta a potem bedzie druga epka
bedą też covery Maidenów i ..... Kravitza :P
ja jebie ... może jeszcze Eltona Johna skoweruje ,.

Debiut Emperor to było to ... W dwójce zawsze mnie wkurzały wokale które są za cicho w miksie .
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6708
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: IHSAHN reaktywacja?

15-12-2019, 20:32

Po co wy się tym torturujecie, myly panowie?
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IHSAHN reaktywacja?

08-02-2020, 23:18

vicek pisze:Debiut Emperor to było to ... W dwójce zawsze mnie wkurzały wokale które są za cicho w miksie
Dla mnie to akurat jest świetne posunięcie, które świadczy o wyjątkowości materiału.

Tymczasem Pan Vegard kolejny utwór udostępnia. Dla mnie spoko, lubię jego płyty, w sam raz na zimę do zarzucenia.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IHSAHN reaktywacja?

13-02-2020, 20:08

epka już jest, w sumie byłem najbardziej ciekawy coverów
jako ciekawostka w sumie ok ;) akurat Kravitza tego kawałka nie znam wiec nie mam porównania ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IHSAHN reaktywacja?

14-02-2020, 14:57

Covery akurat bardzo słabe i nijak nie pasują do 3 premierowych utworów. A premierowe utwory całkiem okej - jeden w stylu After/Eremita (typowy Ihsahn solo), drugi to takie Bathory w progowej miękkiej otoczce, a trzeci utwór to rzecz bazująca na ludowych melodiach - kojarzy mi się z Hardingrock i Peccatum (do tego jedyny z blastami, ma aż 8 minut). Ogólnie nie jest to wybitne dzieło, ale w sam raz do umilenia zimowego tygodnia, do posłuchania do śniadania z rodziną.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IHSAHN reaktywacja?

14-02-2020, 15:13

cover Maidenów śmieszny :D ale fakt że nie pasują one do reszty ale w sumie to w niczym nie przeszkadza ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ