ENTOMBED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: ENTOMBED

08-03-2021, 21:19

SODOMOUSE pisze:
08-03-2021, 20:58
Triceratops pisze:
08-03-2021, 20:56
SODOMOUSE pisze:
08-03-2021, 20:43
Entombed to pre-Nihilist.
Odwrotnie
pre , ex :) alkoholizacja dzisiaj obowiązkowa. Dla Bostona, pozdro.
Pre, ex, post, wielki post. POST ,)
woodpecker from space
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ENTOMBED

08-03-2021, 21:22

Byle nie post od alkoholizacji. Bimberełe w dłoń i ognia.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: ENTOMBED

08-03-2021, 21:22

Triceratops pisze:
08-03-2021, 21:19
SODOMOUSE pisze:
08-03-2021, 20:58
Triceratops pisze:
08-03-2021, 20:56


Odwrotnie
pre , ex :) alkoholizacja dzisiaj obowiązkowa. Dla Bostona, pozdro.
Pre, ex, post, wielki post. POST ,)
PostMortem
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ENTOMBED

08-03-2021, 22:30

SODOMOUSE pisze:
08-03-2021, 20:43
nie chodzi mi o udział LG w innych projektach, to wątek Entombed. Entombed to pre-Nihilist. A nie Morbid, Comecon etc.
no ale jakby nie patrzeć Morbid był ważny i prawdziwy, kto wie gdyby Dead nie zjebał to LG nadal grałby na bebnach ;)
a na Left Hand Path śpiewałby kto inny ;) świat nie byłby taki sam ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ENTOMBED

08-03-2021, 23:26

Rozsądek mówi, że dobrze się stało. Że nie męczył się dłużej. Ale miałem dziś masę roboty. Odpaliłem po kolei płyty, chronologicznie. Robota się skończyła i dotarłem do mojego ukochanego "Wolverine Blues". I nie mogę tego spokojnie słuchać. Po prostu nie mogę. Najebię się jak nic.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 08:12

Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią.

Żałuję, że nie byłem na żadnym gigu z tym wariatem. Wolverine Blues to wzorcowy metalowy pomnik, absolutnie unikalna jakość - osiągnęli tutaj taką synergię skladowych jakiej nie odnajduje w innych death metalowych płytach (pomimo, że wiele z nich uwielbiam). No i LG jest autorem tutaj najlepszych wokali w dysko Szwedów. Ten album wyprzedził swój czas. Oczywiście na koncie mają inne wybitne plyty - debiut, dwójka, DCLXVI (KOCHAM niemal na równi z rosomakiem, Morning Star).
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3085
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 08:37

Ech, lipa straszna. Cieszę się, że kilka razy udało się widzieć Entombed jak i Entombed A.D, nawet Dimmu Borgir z gościnnym chwilowym występem się zaliczyło. 23.10.2019 nic nie wskazywało, że tak szybko się to skończy :( Można powiedzieć, ze Proxima była pusta, dziś bilety wyprzedałby się w 3 minuty.
Jeden z najważniejszych zespołów DM. Knights in Satan's Service. Masters of death!
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 09:59

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Asia Tuchaj-Bejowicz
postuje jak opętany!
Posty: 522
Rejestracja: 19-02-2018, 08:52

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 10:30

Lukass pisze:
08-03-2021, 23:26
Rozsądek mówi, że dobrze się stało. Że nie męczył się dłużej. Ale miałem dziś masę roboty. Odpaliłem po kolei płyty, chronologicznie. Robota się skończyła i dotarłem do mojego ukochanego "Wolverine Blues". I nie mogę tego spokojnie słuchać. Po prostu nie mogę. Najebię się jak nic.
Wolverine to też mój ulubiony Entombed. Wczoraj i dzisiaj słuchane cały czas. Chujowa okazja...
neuro
postuje jak opętany!
Posty: 460
Rejestracja: 14-08-2012, 14:58

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 10:31

Tylko raz miałem okazję widzieć go na żywo, na Brutalu w 2013... ale to jeden z TYCH koncertów. Taki, który pamięta się najbardziej w festiwalowej masie. Zajebista energia na scenie i pod sceną, zabawa od początku do końca. Fajnie że na yt uchował się w całości.

Szkoda człowieka, szkoda w chuj... :(

Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 10:36

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Hellrocker
postuje jak opętany!
Posty: 665
Rejestracja: 17-07-2010, 11:58

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 11:05

No to i ja napisze cos od siebie. Lato 1996, Malmö. Wakacje u znajomych rodzicow, ktorzy mieli tam domek letniskowy. Paraduje sobie w koszulce Cannibal Corpse zakupionej miesiace wczesniej na ich koncert we Wroclawiu. Zaczepia mnie starszy o kilka lat syn od znajomej rodzicow i pyta, czy takiej muzyki slucham. No wiec odpowiadam, ze tak, a on na drugi dzien wrecza mi przegrana kasete, nieopisana ani w tytuly utworow, ani nawet w nazwe zespolu. Wiec pytam go co to, a on na to, ze jego koledzy, robi za DJa w klubie gdzie grali kiedys koncert i jezeli mi sie spodoba, to mi powie. Okazalo sie pozniej, ze dal mi Wolverine Blues na przegrywce, ktore mna strasznie pozamiatalo. Mialem po ojcu rockowy background, rolling stones, def leppard, ac/dc, kiss, takie klimaty, wiec ten album siadl mi od razu. Do dzis pozostaje w top3 zycia. Genialne kompozycje, kazda to hit, swietne wokale i te piaszczyste i jednoczesnie miesiste brzmienie...A LG mialem okazje spotkac lata pozniej, niestety nie opowiedzialem mu historii poznania jego zespolu i skonczylo sie na przebiciu piatek, foto na pamiatke i wspolnym "skol". Robilem im tez plakat na koncert w Stanach z Dismember i Grave, ale ta trasa niestety sie wtedy nie odbyla. Ciesze sie, ze widzialem ich live w Polsce, Niemczech i Austrii. Jezeli chodzi o plyty, to oczywiscie pierwsze 4 sa poza konkurencja, zwlaszcza dzieki niesamowitym kompozycjom Nickego, ale takie Uprising, Morning star czy When in sodom tez kopaly zad. Od czasu sprawy ze zmiana nazwy troche z zalem sie od nich oddalilem, na koncerty Entombed AD tez juz nie chodzilem. Ostatnia plyta jednak nawet mi podeszla. LG, jak i caly Entombed, mial to do siebie, ze wprowadzil pewien luz i humor, ten wszechobecny banan na ryju, do skostnialych ram Death Metalu. Niektorym to sie nie podobalo, dla mnie byli wtedy Motorhead Death metalu. Bedzie mi bardzo brakowalo tego wesolego ryja z resztka wlosow, glutami na nosie, szlugiem w lapie i kolejnym wlasnie zatankowanym browarem. Zegnaj Lars.
Wojna
postuje jak opętany!
Posty: 402
Rejestracja: 19-02-2018, 09:19
Lokalizacja: Rzeka Bóbr .

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 11:16

Ja zaliczyłem dwa koncerty , pierwszy to ten 22 czerwca 1994 Stodoła ,z kumplem cała Polskę przejechaliśmy na ten wiekopomny koncert ,miałem 20 lat .dwie doby na nogach cena biletu 195,000 . Drugi to Londyn 15 pażdziernik 2005 roku . Specjalnie wyjechałem dzień wcześniej na ten koncert ,kumpel mnie odebrał z dworca i do chaty na chwilkę i lećimy do Underworldu . Ten drugi chyba jeszcze lepszy . Po koncercie oczywiście mam zdjęcia z LG .
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 11:21

Hellrocker pisze:
09-03-2021, 11:05
No to i ja napisze cos od siebie. Lato 1996, Malmö. Wakacje u znajomych rodzicow, ktorzy mieli tam domek letniskowy. Paraduje sobie w koszulce Cannibal Corpse zakupionej miesiace wczesniej na ich koncert we Wroclawiu. Zaczepia mnie starszy o kilka lat syn od znajomej rodzicow i pyta, czy takiej muzyki slucham. No wiec odpowiadam, ze tak, a on na drugi dzien wrecza mi przegrana kasete, nieopisana ani w tytuly utworow, ani nawet w nazwe zespolu. Wiec pytam go co to, a on na to, ze jego koledzy, robi za DJa w klubie gdzie grali kiedys koncert i jezeli mi sie spodoba, to mi powie. Okazalo sie pozniej, ze dal mi Wolverine Blues na przegrywce, ktore mna strasznie pozamiatalo. Mialem po ojcu rockowy background, rolling stones, def leppard, ac/dc, kiss, takie klimaty, wiec ten album siadl mi od razu. Do dzis pozostaje w top3 zycia. Genialne kompozycje, kazda to hit, swietne wokale i te piaszczyste i jednoczesnie miesiste brzmienie...A LG mialem okazje spotkac lata pozniej, niestety nie opowiedzialem mu historii poznania jego zespolu i skonczylo sie na przebiciu piatek, foto na pamiatke i wspolnym "skol". Robilem im tez plakat na koncert w Stanach z Dismember i Grave, ale ta trasa niestety sie wtedy nie odbyla. Ciesze sie, ze widzialem ich live w Polsce, Niemczech i Austrii. Jezeli chodzi o plyty, to oczywiscie pierwsze 4 sa poza konkurencja, zwlaszcza dzieki niesamowitym kompozycjom Nickego, ale takie Uprising, Morning star czy When in sodom tez kopaly zad. Od czasu sprawy ze zmiana nazwy troche z zalem sie od nich oddalilem, na koncerty Entombed AD tez juz nie chodzilem. Ostatnia plyta jednak nawet mi podeszla. LG, jak i caly Entombed, mial to do siebie, ze wprowadzil pewien luz i humor, ten wszechobecny banan na ryju, do skostnialych ram Death Metalu. Niektorym to sie nie podobalo, dla mnie byli wtedy Motorhead Death metalu. Bedzie mi bardzo brakowalo tego wesolego ryja z resztka wlosow, glutami na nosie, szlugiem w lapie i kolejnym wlasnie zatankowanym browarem. Zegnaj Lars.
Świetny post, dzięki.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 12:03

Maruder pisze:
09-03-2021, 08:12
Wolverine Blues to wzorcowy metalowy pomnik, absolutnie unikalna jakość - osiągnęli tutaj taką synergię skladowych jakiej nie odnajduje w innych death metalowych płytach (pomimo, że wiele z nich uwielbiam). No i LG jest autorem tutaj najlepszych wokali w dysko Szwedów. Ten album wyprzedził swój czas. Oczywiście na koncie mają inne wybitne plyty - debiut, dwójka, DCLXVI (KOCHAM niemal na równi z rosomakiem, Morning Star).
Sedno. Mam dokładnie tak samo.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 15:17

bartwa pisze:
09-03-2021, 11:21
Hellrocker pisze:
09-03-2021, 11:05
No to i ja napisze cos od siebie. Lato 1996, Malmö. Wakacje u znajomych rodzicow, ktorzy mieli tam domek letniskowy. Paraduje sobie w koszulce Cannibal Corpse zakupionej miesiace wczesniej na ich koncert we Wroclawiu. Zaczepia mnie starszy o kilka lat syn od znajomej rodzicow i pyta, czy takiej muzyki slucham. No wiec odpowiadam, ze tak, a on na drugi dzien wrecza mi przegrana kasete, nieopisana ani w tytuly utworow, ani nawet w nazwe zespolu. Wiec pytam go co to, a on na to, ze jego koledzy, robi za DJa w klubie gdzie grali kiedys koncert i jezeli mi sie spodoba, to mi powie. Okazalo sie pozniej, ze dal mi Wolverine Blues na przegrywce, ktore mna strasznie pozamiatalo. Mialem po ojcu rockowy background, rolling stones, def leppard, ac/dc, kiss, takie klimaty, wiec ten album siadl mi od razu. Do dzis pozostaje w top3 zycia. Genialne kompozycje, kazda to hit, swietne wokale i te piaszczyste i jednoczesnie miesiste brzmienie...A LG mialem okazje spotkac lata pozniej, niestety nie opowiedzialem mu historii poznania jego zespolu i skonczylo sie na przebiciu piatek, foto na pamiatke i wspolnym "skol". Robilem im tez plakat na koncert w Stanach z Dismember i Grave, ale ta trasa niestety sie wtedy nie odbyla. Ciesze sie, ze widzialem ich live w Polsce, Niemczech i Austrii. Jezeli chodzi o plyty, to oczywiscie pierwsze 4 sa poza konkurencja, zwlaszcza dzieki niesamowitym kompozycjom Nickego, ale takie Uprising, Morning star czy When in sodom tez kopaly zad. Od czasu sprawy ze zmiana nazwy troche z zalem sie od nich oddalilem, na koncerty Entombed AD tez juz nie chodzilem. Ostatnia plyta jednak nawet mi podeszla. LG, jak i caly Entombed, mial to do siebie, ze wprowadzil pewien luz i humor, ten wszechobecny banan na ryju, do skostnialych ram Death Metalu. Niektorym to sie nie podobalo, dla mnie byli wtedy Motorhead Death metalu. Bedzie mi bardzo brakowalo tego wesolego ryja z resztka wlosow, glutami na nosie, szlugiem w lapie i kolejnym wlasnie zatankowanym browarem. Zegnaj Lars.
Świetny post, dzięki.
Tak. Bardzo ładne podsumowanie. Epitafium.
Ja oczywiście do dwójki włącznie wielbię. Później.... pojedyncze utwory.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 16:07

Obrazek

Już obaj w Walhali...

Obrazek
Obrazek

Yngwie Malmsteen reviewing Wolverine Blues back in the 90’s
Obrazek

Obrazek

Happy Birthday King (Diamond) !!
Obrazek

Obrazek

1 maja 2020
Obrazek

13 kwietnia 2020
Obrazek

8 lutego 2020
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

14 sierpnia 2019 (Lindemann)
Obrazek

19 lipca 2019
Obrazek

+Jonas Åkerlund (exBathory)
Obrazek


mieli fuksa, że zrobili sobie z nim fotę. ech...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2594
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 17:27

Obrazek
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 18:18

A tak z ciekawości, czy ktoś wie jak zareagowali jego koledzy z zespołu? Mówię tutaj o Nickem, Uffe i Alexie, którzy nadal funkcjonują pod szyldem Entombed.

Patrzę na ich zdjęcie z początkowej fazy działalności i nie mogę się nadziwić, jak potoczyły się ich losy. Paczka kumpli, przyjaciół, którzy mieli podobne zainteresowania, talent i chęć do tworzenia hałasu. Odnieśli mega sukces, choć biznesowe sprawy nigdy chyba im za dobrze nie wychodziły, co powodowało frustrację i przygnębienie. Może to miało jakiś tam wpływ na ich wzajemne relacje, bo z tego co tak kojarzę, to LG chyba z nikim nie utrzymywał kontaktu, jeśli chodzi o stary skład.... Paczka się rozsypała...
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: ENTOMBED

09-03-2021, 19:23

Trochę się boję, że już tekst do „Ensemble of the Restless” był prawdziwszy, niż się wszystkim wydawało.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
ODPOWIEDZ